• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Truke që jua bëjnë punën më të thjeshtë në tryezën e festave, 3 këshilla të rëndësishme

N0

Old School.
640-0-5e0682b778ecc.jpg


Në mënyrë që festat e fundvitit të jenë momente gëzimi pranë familjes, nuk mjaftojnë vetëm gatimet e shijshme, por një rol të rëndësishëm ka edhe dekorimi i tavolinës.

Mund të jesh edhe natyrë minimaliste, por në tavolinën e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri ia vlen që të vendosësh të gjitha sendet dekorative që ke ruajtur në shtëpi nga tradita e familjes. Enë porcelani, gota kristali, enë argjendi të vjetëruara apo të reja, duke krijuar kështu një “histori” të tërë dekorative, e cila flet veҫanërisht për ty dhe pasionet e tua.

Hijeshi dhe harmoni ngjyrash
Ngjyra e mbulesës së tavolinës varet gjithmonë nga shija personale, por nëse do vërtet të tregosh atmosferë festash, atëherë mbulesën duhet ta zgjedhësh të kuqe. Krishtlindjet dhe Viti i Ri nuk ka vetëm ngjyrën e kuqe dhe atë të florinjtë. Do të krijosh efekte elegante? Përdor një mbulesë të veçantë që ta mbulojë tryezën deri në fund, mundësisht të jetë antike. Një servis pecetash shumëngjyrëshe, mbajtëse qirinjsh me fron të lartë. E rëndësishme është të tregosh përmes dekorimit të saj personalitetin e familjes.
Nëse në drekat apo darkat e festave ka edhe fëmijë, ata hutohen gjithmonë nga ngjyrat e pjatave apo gotave. Megjithatë, ki kujdes që tryeza të mos ketë më shumë se 3-4 ngjyra.

Ngjyros tryezën me lule
Me lulet, gjithmonë mund të ndërtosh ҫdo lloj dekori. Mund të realizosh një dekor që të zhvillohet përgjatë gjithë gjatësisë së tryezës, duke alternuar me vazo të llojeve të ndryshme. Baza janë gjethet jeshile. Ndonëse dimri ofron shumëllojshmëri lulesh, e mira është të qëndrosh brenda pak ngjyrave që janë në harmoni edhe me ngjyrat e shtëpisë. Përdor trëndafila, por edhe tulipanë sipas shijes dhe ngjyrave që dëshiron.

Mos harro qirinjtë
Qirinjtë nuk duhet të mungojnë në një tryezë feste, aq më tepër në Krishtlindje. Romantike, seksuale, por edhe ndjellëse: drita e qirinjve e bën gjithnjë atmosferën më të ngrohtë e të bukur. E mira është që qirinjtë t’i zgjedhësh në një ngjyrë, duke i përshtatur edhe me pjesën tjetër të dekorit të shtëpisë. Përdor qirinjtë e vegjël, brenda në gotë, ose në mbajtëse argjendi.

Balkanweb.com
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Po keto zbukurimet ok,jane te lehta,e i bejme,ama per gatimin si t`ia bejme t`jene me pak te lodhshme.
 

N0

Old School.
Po po u kam thene ne shpi:
1-Tavolinen ke vendi e coj une.
2-Po patet ndonje gatim qe permban vezet (te skuqura, te ziera, Omlete, Buke e veze) Mi lini mua te gjitha.

Ato pak qe ngelen ju takojne ju.
 

Vajza

💕Breskvica💞
Staf në FV.AL
Sa lodheni edhe juve sot i ke te gjitha ushqimet te gatshme. E mer brumin e pices nga marketi dhe vetem e pjek . E mer pulen gati me erreza e vetem e pjek. Naj bakllav te embelsirat e ajo gati , cdoni mo 🤣🤣😂😂
 
Top