• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Trondit mjeku italian: Orët e ardhshme janë vendimtare, nëse përhapet virusi

Hera

Βιβλίο φάγος
Trondit mjeku italian: Orët e ardhshme janë vendimtare, nëse përhapet virusi

Stefano Paglia, 49 vjeç, drejton dhomën e urgjencës së spitalit Codogno dhe Lodi, “kufirit” të koronavirusit në Itali.
Përmes një interviste për mediat fqinje aideklaron se stafi i mjekëve janë duke punuar intensivisht për të izoluar virusin.

Mjeku tregon se duhet organizim dhe kohë për trajtimin e virusit. Gjithashtu tepër të rëndësishme janë edhe pajisjet.
Mjeku Paglia deklaron:
Të organizohemi. Ne kemi nevojë për staf dhe pajisje. Por mbi të gjitha për të kryer riorganizimin e strukturave dhe departamenteve, në mënyrë që të mos bllokojmë kujdesin intensiv.
Të prekurit nga Covid-19 nuk duhet të vijnë në kontakt me pacientë të tjerë. Nëse plani nuk do të funksionojë me masat e forta virusi do kap të gjithë Veriun.
Paglia theksoi gjithashtu se duhet të presim për të parë nëse vala e epidemisë ka kaluar apo nëse urgjenca është ende në fillim.
Orët e ardhshme janë vendimtare, tha ai.
Kujtojmë se koronavirusi në Itali ka shënuar 79 viktima dhe mbi 2000 persona të infektuar. Zonat më të prekura janë ajo e Lombardisë dhe Venetos.

LajmiFundit.al
 
Top