• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

‘Trekëndëshi i dashurisë’, Ja kush është shqiptari që vrau biznesmenin grek në KorfuzDisa fotografi të publikuara nga mediat greke tregojnë autorin e vrasjes së ndodhur disa ditë më parë në Kofruz të Greqisë, i quajtur Artan.

Viktima është biznesmeni grek 52-vjeçar Spiro Ziniati, i ekzekutuar mbrëmjen e së mërkurës në tavernën që zotëronte në Korfuz, për motive xhelozie. Shqiptari dyshonte se gruaja e tij 28-vjeçare, me të cilën ka dy fëmijë, e tradhtonte me biznesmenin grek.

Viktima Spiro Ziniati

Rreth një javë para krimit, ai ka detyruar edhe gruan të lërë punën.


Bashkëshortja e autorit të vrasjes

Më pas, Artani ka udhëtuar për në Shqipëri bashkë me bashkëshorten dhe fëmijët, të cilët i ka lënë këtu, ndërsa vetë është nisur sërish për në tokën helene.

Autori i vrasjes me bashkëshorten

Media helene kanë publikuar edhe një foto të fëmijës së shqiptarit, i cili shfaqet me një armë në duar edhe pse ende nuk mund të ecë me këmbët e veta.

Vrasja

Shqiptari 30-vjeçar shkoi në tavernën e vogël ku punonte e shoqja dhe nxori një thikë, me të cilën vrau pronarin. Ky i fundit mori plagë në bark, gjoks dhe në qafë, që rezultuan fatale.

Më pas, autori i vrasjes u fut në makinë, hodhi thikën në rruge dhe shkoi vetë në rajonin e policisë, ku dhe u dorëzua.

Atje dëshmoi së e kreu vrasjen pasi bashkëshortja e vetë kishte marrëdhënie intime me viktimën.

/SYRI.net/
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Iluminati kush?
Ai qe vrau dashnorin e gruas apo dashnori?
Vetem Iluminati qe s'ka ne kete ngjarje.
Kot me te pyt-Ca ke me Iluminati ti?
Ashtu sic ka trekendesh Bermuda ka dhe iluminati.
Pse mos ta kete edhe ai?
Skam gje kunder por kam inate kur si jepet drejtesi dhe i hiqen trekendeshat atij pff.
 
Ashtu sic ka trekendesh Bermuda ka dhe iluminati.
Pse mos ta kete edhe ai?
Skam gje kunder por kam inate kur si jepet drejtesi dhe i hiqen trekendeshat atij pff.
Ai qe thua ti ne simbolin e Iluminati eshte piramide dhe jo trekendesh.
Edhe pse ke nje fare te drejte sepse edhe trekendeshi eshte simbol i Iluminati.
Sidoqofte Iluminati nuk jane te rrezikshem.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
اkeni m sikur ju meshkujt i thoni jo një femre, kshu ka vendos veten në vendin e një mashkulli.
 
اkeni m sikur ju meshkujt i thoni jo një femre, kshu ka vendos veten në vendin e një mashkulli.
Ate moj po them edhe une.
Une mbrojta femren.Ti e akuzove qe thote gjithmone po.
Nejse, rendesi ka te merremi vesh se edhe une per socjologji jam mbaruar :)
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Shyqyr që qenka një që i mbron, edhe mbroj gjithnjë
Mendova se ke shkruajt Seksologji, po mpaskan bër syt.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
....mjaft burrin e bukur e paska pas kjo femra. NUk kuptoj cfare paska kerku kjo te ai greku ? Po lavire kur je, kuptohet...


Me vjen keq per ket shqiptarin, uroj ta lirojn nga burgu, te pakten dikur... -jo ta len tere jeten ne burg....
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Me siguri per ndonje leke me shume e ka bere korba...
Ehhhhh ti rrojne femija te ziut se atje ku do ver te shtepia pa qera do ja marrin haken e ksaj qe beri.
 
Top