• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Tre vjet qeveria Berisha... !

Kane kaluar 3-vjet qe kur qeveria Berisha erdhi ne pushtet.
Si mendoni jane mbajtur premimet qe jane dhene, apo ishin thjesht premtime boshe dhe demagogji ? Do e votonit perseri kete qeveri duke u nisur nga Tragjedia e Gerdecit, qe mban firmen e qeverise dhe deri tek problemet e tjera ekonomike apo lufta ndaj korrupsionit...
 
Last edited by a moderator:

braziljania

Anëtar i Nderuar
Me vjen keq qe deri 2 vitet e ardhshme nuk mund t evotoj...seps evota ime do te ishte per to...
nuk e mohoj premtimet nuk jane mbajtur te gjitha,ehh ka aptur dhe gabime si cdo qeveri ne fund t efundit,por nuk do hidhja kurre poshte punen qe ka bere...arritja e fteses se anetaresimit per ne nato qe nje sukses i padiskutueshem
mbeshtetjen e kosoves per te fituar pavaresine......
ngritjen e rrogave dhe pensioneve
permiresimin e kushteve per uje dhe energji elektrike........
shpalljen e 'moshes se internetit'
rregullimi i rrugeve,krahas ndertimi i rruges durres-kukes

megjithese e gjykuar dhe e shqetesuar nga aprtite e tjera,megjithese me percarje brenda partise.qeveria berisha ne 3 vjet arriti ta nxirrte shqiperine nga korrupsioni dhe pusi ku ishte zhytur koke e kembe per 8 vjet......
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Tragjedia e gerdecit mban firmen e qeverise?????????????
-ne cmoment e mori ate firme.....fatmir mediu dha doreheqjen.emrat u nxorren nga i ndjeri trebicka.ku nuk perfshihej aspak qeveria........
jo sme duket mua qe gerdeci shpertheu prej qeverise!!!!!!!!
 

albstudent

FORCAT RENEA
Braziljanja mbeshtetja e Kosoves ka qen dhe ne periudhen kur kan qen socialistet ne pushtet ..

rregullimi i ruges durres - kukes esht ber me abuzim fondesh miliona dollar te humbura :)

Ndersa mosha e internetiti vallai vec ne 3 ose 4 gjimnaze esht futur nuk shoh ndonje gjimnaz me internet..

Per sa i perket fteses per ne Nato kjo ka qen edhe puna e socialisteve pra te gjitha kto arritje jan merite edhe e qeverise se meparshme . Berisha vetem pret shiritat
 

HaRoMsI

<3 WiDe <3
Po votohet mo ai mer puopupupupu ca osht ky llaf iher:mad:

Ka shku buka 70 lek po mar minimumin.

Ka shku vaj 250 lek.

Eshte nje rritje kolosale per rrogat e shqiperis dhe pensionet.

Cfar mund te bej me perpara nje prind qe merr 15000 lek ne muaj?

Asiher nuk e leshoj voten kot e me kot.

Nje her bera gabim por kujtoja se do ndryshonte ndonje gje por tani as qe se kam ndermend.
 

HaRoMsI

<3 WiDe <3
Braziljanja mbeshtetja e Kosoves ka qen dhe ne periudhen kur kan qen socialistet ne pushtet ..

rregullimi i ruges durres - kukes esht ber me abuzim fondesh miliona dollar te humbura :)

Ndersa mosha e internetiti vallai vec ne 3 ose 4 gjimnaze esht futur nuk shoh ndonje gjimnaz me internet..

Per sa i perket fteses per ne Nato kjo ka qen edhe puna e socialisteve pra te gjitha kto arritje jan merite edhe e qeverise se meparshme . Berisha vetem pret shiritat

Ja shikoje ne qeshor pa perfunduar rruga durres kukes ai do presi shiritin;)
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Braziljanja mbeshtetja e Kosoves ka qen dhe ne periudhen kur kan qen socialistet ne pushtet ..

rregullimi i ruges durres - kukes esht ber me abuzim fondesh miliona dollar te humbura :)

Ndersa mosha e internetiti vallai vec ne 3 ose 4 gjimnaze esht futur nuk shoh ndonje gjimnaz me internet..

Per sa i perket fteses per ne Nato kjo ka qen edhe puna e socialisteve pra te gjitha kto arritje jan merite edhe e qeverise se meparshme . Berisha vetem pret shiritat

KUNDERSHTIM.........:)

1. 17.2.2008...shpallet kosova e pavarur...me sa di un.me thacin ka qendruar berisha ne krah.si kur u diskutonte,ashtu dhe kur u shpall..vec nese edi ka qen nga mbrapa ketyre.,po sbesoj,se do e kisha pare.aq i gjate sa eshte!!!!!!LOL

2.rruga durres kukes po ndertohet dhe mbaron vitin tjeter...ksuh do ishte ai politikan qe sdo perfitonte nje cik--ne flasim sikur jemi me t endershmit aman.....po fatosi qe vodhi 8 vjet e nuk ndertoi nje rrugice???????

3.mosha e internetit eshte perhapur ne shum gjimnaze...t athem une meqe studioj ne nje te tille,kuse ju keni rreth 5 vjet qe i keni humbur kontaktet-:)

4.ftesa ne nato eshte fryt i punes qeveritare.....aman ku kishte koh fatosi te mendonte per anetaresimin ne nato.kur qendronte buzuqeve te greqise me xhoanen???????????????
 

albstudent

FORCAT RENEA
KUNDERSHTIM.........:)

1. 17.2.2008...shpallet kosova e pavarur...me sa di un.me thacin ka qendruar berisha ne krah.si kur u diskutonte,ashtu dhe kur u shpall..vec nese edi ka qen nga mbrapa ketyre.,po sbesoj,se do e kisha pare.aq i gjate sa eshte!!!!!!LOL

2.rruga durres kukes po ndertohet dhe mbaron vitin tjeter...ksuh do ishte ai politikan qe sdo perfitonte nje cik--ne flasim sikur jemi me t endershmit aman.....po fatosi qe vodhi 8 vjet e nuk ndertoi nje rrugice???????

3.mosha e internetit eshte perhapur ne shum gjimnaze...t athem une meqe studioj ne nje te tille,kuse ju keni rreth 5 vjet qe i keni humbur kontaktet-:)

4.ftesa ne nato eshte fryt i punes qeveritare.....aman ku kishte koh fatosi te mendonte per anetaresimin ne nato.kur qendronte buzuqeve te greqise me xhoanen???????????????Po Berishes i takonte te rrinte me thacin se ai perfaqeson tani shtetin shqiptar .. Durres Kukes jan vjedhur miliarda e sa miliarda te tjera jan investuar kot e me kot thjesht qe Lulzim Basha te siguronte breza te tere me para ..

Nano kishte kohe per te gjitha pastaj ti mos harro bizneset e Argita Berishes qe ka zaptuar Tiranen ..


ME THUAJ DICKA TANI PERSE SHQIPERIA ISHT I VETMI VEND NE BOT QE NUK UL CMIMIN E NAFTES ???
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Po votohet mo ai mer puopupupupu ca osht ky llaf iher:mad:

Ka shku buka 70 lek po mar minimumin.

Ka shku vaj 250 lek.

Eshte nje rritje kolosale per rrogat e shqiperis dhe pensionet.

Cfar mund te bej me perpara nje prind qe merr 15000 lek ne muaj?

Asiher nuk e leshoj voten kot e me kot.

Nje her bera gabim por kujtoja se do ndryshonte ndonje gje por tani as qe se kam ndermend.

me fal por buka 70 ka qene e eshte bere 100.....LOL

ka gabime kuptohet.......nuk e mohoj por jo sa mos ta votosh!!!!!!!
kjo dmth se binjet e tua politike skane qene reale kur i ke dhene njehere voten.......(se kam per ty por ne pergjithesi :))
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Po Berishes i takonte te rrinte me thacin se ai perfaqeson tani shtetin shqiptar .. Durres Kukes jan vjedhur miliarda e sa miliarda te tjera jan investuar kot e me kot thjesht qe Lulzim Basha te siguronte breza te tere me para ..

Nano kishte kohe per te gjitha pastaj ti mos harro bizneset e Argita Berishes qe ka zaptuar Tiranen ..


ME THUAJ DICKA TANI PERSE SHQIPERIA ISHT I VETMI VEND NE BOT QE NUK UL CMIMIN E NAFTES ???

u kape me argiten tani?????????
-pun e saj qe ka te ardhura .........pse vetem femijet e socialisteve te lulzojne...i thone 8 vjet jo pak........kane mbushur xhepat..e ata po qe kane siguruar nja 10 breza me para.......duke filluar nga ndihmesi me i thjeshte deri tek kryeministri!

pse su ul cmimi i naftes.......sorry nuk marr vesh nga ekonomia....:konfuz:
 

HaRoMsI

<3 WiDe <3
2.rruga durres kukes po ndertohet dhe mbaron vitin tjeter...ksuh do ishte ai politikan qe sdo perfitonte nje cik--ne flasim sikur jemi me t endershmit aman.....po fatosi qe vodhi 8 vjet e nuk ndertoi nje rrugice???????
KUNDERSHTIM......:)

1-Jam plotesisht dakort qe cdo politikan do merte nje cik,por mos harro se fatosi e shtroj gjith jugun kush e beri autostrad durres-berat-lushnje...kush e beri rrugen vlor dhermi?

2-Pse e prishi mbikalimin tek zogu i zi Berisha?E di cdo te thot te shperdorosh fonde?ja pse vijne rritjet e cmimeve ne vendin ton sepse shperdorojne fonde dhe mushin xhepat;)
 

albstudent

FORCAT RENEA
u kape me argiten tani?????????
-pun e saj qe ka te ardhura .........pse vetem femijet e socialisteve te lulzojne...i thone 8 vjet jo pak........kane mbushur xhepat..e ata po qe kane siguruar nja 10 breza me para.......duke filluar nga ndihmesi me i thjeshte deri tek kryeministri!

pse su ul cmimi i naftes.......sorry nuk marr vesh nga ekonomia....:konfuz:braziljanja ehh duhet te dish shum gjera jo te gjitha thuhen ne televizor ... se edhe televizionet disa i ka zaptuar ai dhe e mohon lirin e fjales ok
 

HaRoMsI

<3 WiDe <3
me fal por buka 70 ka qene e eshte bere 100.....LOL

ka gabime kuptohet.......nuk e mohoj por jo sa mos ta votosh!!!!!!!
kjo dmth se binjet e tua politike skane qene reale kur i ke dhene njehere voten.......(se kam per ty por ne pergjithesi :))

Aaaaaaaaaa me vjen keq ktu ku jetoj un ka qen 50 dhe shkoj 70;)

Un kam mendimin-besimin qe Edi Rama do ta ndryshoj shum shpejt shqiperin dhe do e fusi shum shpejt ne BE:)

Jo per noj gjo por i ka dhen provat me Tiranen madje e kan vlersuar dhe vendet e tjera;)

P.s lere fatosin se fatosi ka ik,tani eshte Edi;)
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
braziljanja ehh duhet te dish shum gjera jo te gjitha thuhen ne televizor ... se edhe televizionet disa i ka zaptuar ai dhe e mohon lirin e fjales ok

do t eflasim per televizionet tani???
:eek:k gati jam.............i ka zaptuar.......ashtu mendon ti.......ka zene lirine efjlaes.nuk kane nevoje televizionet per lirine fjales tia mohoj kush se e mohojne vete ata..fshehja e nje vdekje,,,,,,se i prishej imazhi atij tjetrit..dhe asnje i partise socialiste nuk pati kurajo t angushelloje ate familje....
-POR....kryeministri qe ai i cili i shprehu ngushellimet familjes.....
 

albstudent

FORCAT RENEA
do t eflasim per televizionet tani???
:eek:k gati jam.............i ka zaptuar.......ashtu mendon ti.......ka zene lirine efjlaes.nuk kane nevoje televizionet per lirine fjales tia mohoj kush se e mohojne vete ata..fshehja e nje vdekje,,,,,,se i prishej imazhi atij tjetrit..dhe asnje i partise socialiste nuk pati kurajo t angushelloje ate familje....
-POR....kryeministri qe ai i cili i shprehu ngushellimet familjes.....Edhe socialistet e ngushelluan po gjobat ndaj vizionit , ndaj news dhe ndaj topit pse i vuri kshu apo se kritikonin qeverine e tij ???
 

agrodolce

Anëtar i Respektuar
Me vjen keq qe deri 2 vitet e ardhshme nuk mund t evotoj...seps evota ime do te ishte per to...
nuk e mohoj premtimet nuk jane mbajtur te gjitha,ehh ka aptur dhe gabime si cdo qeveri ne fund t efundit,por nuk do hidhja kurre poshte punen qe ka bere...arritja e fteses se anetaresimit per ne nato qe nje sukses i padiskutueshem
mbeshtetjen e kosoves per te fituar pavaresine......
ngritjen e rrogave dhe pensioneve
permiresimin e kushteve per uje dhe energji elektrike........
shpalljen e 'moshes se internetit'
rregullimi i rrugeve,krahas ndertimi i rruges durres-kukes

megjithese e gjykuar dhe e shqetesuar nga aprtite e tjera,megjithese me percarje brenda partise.qeveria berisha ne 3 vjet arriti ta nxirrte shqiperine nga korrupsioni dhe pusi ku ishte zhytur koke e kembe per 8 vjet......Ne radh te pare desha te them qe me vjen me verte keq qe ne nje moshe kaq te re je kaq e implikuar ne politik ,por ne fakt nga njera ane ske faj ti ,por fajin e ka i gjith sisitemi ne shqiperi dhe papunsia qe i ben njerzit te rendin pas politikes e pas ketyre njerezve hajdut e hipokrit etj etj etj
Ajo cka me beri te citoj ishte thjesht per te shpieguar dicka te vogel e ska te bej fare synimin e nderrimit e bindjeve te tuaja politike ..
Thjesht desha te shtoj qe : Sado qe saliu do e ket si slogan vitin tjeter ne fushat arritejn per hyrjen ne Nato , kur fundja do akoma dhe shum koh qe te futen ne nato sepse kjo sesht tjeter vec se nje ftes , ku ka dhe shum e shum faza te tjera deri sa antaresohet ,sepse duhet me pare te plotesohen shum kushte te asocim stabilizim ne vendin tone ,por mbi te gjitha te jesh e sigurt 100 % qe kjo sesht merit as e saliut e as e te majtes ,por e AMERIKES e cila ka interesa te tjera ,sic pati dhe ne hedhjen e diktatures :D me nxitjen e studenteve nga C.I.A qe i ka rrenjet e thella ne shiperi qy nga fundi i viteve 80..

Ah dhe dicka tjeter desha te them qe ,kunati i Saliut qe ishte shtetas Anglez ,kishte ardhur nga anglia enkas per te punuar ne gerdec LOL LOL dhe saliu as qe kishte dijeni per te LOL LOL Nejse vetem njerez te semur pas Sali portopapes i besojn keto perralla me mbret ose te ashtuquajtura ndryshe fjalime ..
 
Redaktimi i fundit:

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Jam shume dakrod me ca shkruan ne rreshtin e pare Agro.Fatkeqesia e shqiptareve eshte dhe mbetet kjo kudo qe ata jane ,se populli merret me politike e politikanet me biznes.
P.S.Sa pak paskan shku mo vec 3 vjet thua???:p
 

albstudent

FORCAT RENEA
Po me plotik do merret populli se kjo politik e ka kthyer kshu qe cdo dit ka vetvrasje per arsye keonomike , ka verferi etj etj si sdo merret me politik...
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
hahaha pse kush shpresonte qe Berisha ti mbante premtimet e dhena?bah nuk e di. A do e votonim perseri? pak rendesi ka sepse sido qe te votojme do votojme perseri pasurimin e sheikut te radhes.ah po' a e dini qe biznesi me fitim prures ne Shqiperi nuk eshte tregetia e naftes apo ku ta di une, por eshte te jesh deputet
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Aaaaaaaaaa me vjen keq ktu ku jetoj un ka qen 50 dhe shkoj 70;)

Un kam mendimin-besimin qe Edi Rama do ta ndryshoj shum shpejt shqiperin dhe do e fusi shum shpejt ne BE:)

Jo per noj gjo por i ka dhen provat me Tiranen madje e kan vlersuar dhe vendet e tjera;)

P.s lere fatosin se fatosi ka ik,tani eshte Edi;)

ca ka ber per tiranen?.pallatet ngjyra ngjyra.....si corapet e veta??????? LOL
 

HaRoMsI

<3 WiDe <3
ca ka ber per tiranen?.pallatet ngjyra ngjyra.....si corapet e veta??????? LOL

Ska rendesi se si e beri si corapet apo ndonje gje tjeter ai te pakten ju a dha nje ngjyr jo me i len pa savatuar;)

Vetem per ate skeni goj me fol ju qe jetoni ne tr sepse ju a ka ber rruget xham,gjelberim ne cdo vend ju nxorii nga pislliku modh qe ju kishte mbuluar;) ;)
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Ska rendesi se si e beri si corapet apo ndonje gje tjeter ai te pakten ju a dha nje ngjyr jo me i len pa savatuar;)

Vetem per ate skeni goj me fol ju qe jetoni ne tr sepse ju a ka ber rruget xham,gjelberim ne cdo vend ju nxorii nga pislliku modh qe ju kishte mbuluar;) ;)

me jetu ne tr dhe me pas kryetar bashkie edin...pupupuup larg qoft aman me mir me ik naten pastaj ....
jo jo un jetoj ne dr.te pakten kryetarin e kam socialist,po esht i urte........
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
اkeni qe perlaheni more me mir eshte kur eshte ne pushtet Zotri "Sali Berisha" :D:D
 

columbia

fuck grecce
po BERISHA DO TE FITOJE DHE KA BERE PER VENDIN!!!GERDECIN NUK E SHKAKTOI AI.VETE PERGJEGJESI DHA DORHEQJEN...
RRUGA DURRES-KUKES ESHTE KRYEVEPER,ASKUSH NUK MORI GUXIMIN TE PAKTEN TE CAJE ATO MALE....
 

HaRoMsI

<3 WiDe <3
hehehhehehehehheheh

Hajt se do e shikosh dhe Edin;)Ose Edvinin sic i thot doktor rrumpalla:D:D LOL
 

HaRoMsI

<3 WiDe <3
perisa te jete kryetar parti edi rama nuk do te fitoje...askush nuk mund te vere n e diktator ne kry...

Diktator????????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!

Pffffffffffffffffff

Vetem ai nuk eshte diktator;)

Ke noj fakt per diktaturen e tij?

Ai eshte me pupollor se cdo politikan;)
 
Private conversations
Help Users
    Top