• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

“Trajner në provë”, Reja-FSHF, zbardhen detaje të reja!

N0

Ding Ding!
Edy Reja do të jetë pasuesi i C.Panuccit në stolin e Kombëtares, me Armand Dukën i cili do të bëjë prezantimin e italianit të mërkurën në orën 15:00. Si gjithnjë detajet bëjnë diferencën, aq më tepër në një tratative të tillë e cila ka nisur fill pas humbjes kundër Turqisë. Të bindje Edy Rejan nuk ishte aspak e lehtë, aq më tepër që tekniku 73-vjeçar kishte 3 vite që nuk pranonte asnjë ofertë.

edi-reja-770x393.png


Në karrierën e tij të pasur, Reja nuk kishte drejtuar kurrë më parë një përfaqësuese, gjithashtu ky ishte një detaj të cilin Reja e vlerësoi shumë, të nisije një aventurë të re në këtë pikë të karrierës së tij nuk ishte e lehtë. Ajo që të bën përshtypje në këto negociata ka të bëjë me ofertën e parë të FSHF-ës. Armand Duka i ofrojë ish trajnerit të Napolit, Lazios etj, një kontratë 2 vjeçare, por Reja e refuzoi këtë duke pranuar të jetë në “provë” deri fund të këtij viti, një periudhë e mjaftueshme që të dy palët të kuptojnë nëse do të vazhdojnë edhe më tej. Pra kualifikueset “Euro2020” janë një provë për Edy Rejan, nëse rezultatet janë të kënaqshme, të dy palët mund të rinovojnë qetësisht kontratën.

Reja.jpg


Italiani ka zgjedhur dhe stafin e tij, Alesando Calori do të jetë ndihmësi i tij. Ndryshe nga Panucci, Reja pritet të përfitojë 25 mijë euro në muaj, këtu nuk përfshihet paga për pjesën tjetër të stafit të tij. Gjithashtu në rast kualifikimi për në Europian do të këtë dhe një premio prej 200 mijë euro.

Veseli-600x300.jpg


Reja ka nisur menjëherë punën teksa sipas mediave italiane ishte i pranishëm të hënën në mbrëmje në stadiumin “Atleti Azzurri” ku ndoqi live sfidën Atalanta-Empoli, një mundësi për të parë nga pranë Frederik Veselin pasi Berisha dhe Gjimshiti ngrohën stolin.

Balkanweb.com
 

TiKu1

Antarë i Respektuar
Hajde mbase ngjit. :D
 
Top