• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Topçinjtë fitojnë me lehtësi ndaj Birminghamit

Mimy

Antar Aktiv
Topçinjtë fitojnë me lehtësi ndaj Birminghamit

Arsenali ka shënuar fitore me rezultat 3-1 në takimin e zhvilluar në Emirates Stadium si nikoqir i Birmingham Cityt.


Vendasit shënuan dy gola të shpejtë në pjesë të parë, para mysafirët ta ngushtonin atë pak minuta para pauzës së pjesëve.

Sulmuesi holandez Robin van Persie hapi serinë e golave pas 16 minutash lojë, dy minuta para se Abou Diaby të dyfishojë rezultatin. Në minutën e 38-të Birmingham ngushtoi ë 2-1 me anë të Bowyer.

Mesfushori rus Andrei Arshavin po ashtu u shënua në listën e golashënuesve, gjashtë minuta para fundit të kohës së rregullt të ndeshjes.
 
Top