• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Topalli: Berisha duhet të rikthehet në drejtimin e PD-së

legjenda

Anëtar i Nderuar
Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli shprehet pro idesë për rikthimin e ish-Kryetarit Sali Berisha në krye të PD-së.

Në një intervistë me gazetarin Turjan Hyska në emisionin ‘Oktapod’, Topalli tha se modeli i liderit Berisha po tregon që ka të ardhme për politikën e Partisë Demokratike.

Deputetja demokrate nuk iu përgjigj pyetjes nëse Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është një lider, por ajo tha se modeli i Berishës po faktohet se është i nevojshëm dhe premtues për të ardhmen.

Topalli foli edhe për procesin e dekriminalizimit, ku tha se roli i Ambasadorit Donald Lu ka qenë kyç në të gjithë hapat e krijimit dhe miratimit të ligjit në fjalë.

Ndërsa u pyet për deputetin Taulant Balla, Topalli kërkoi ndjesë për fjalët me të cilat i është drejtuar kur ajo ishte Kryetare parlamenti, edhe pse shtoi se deputeti socialist i meriton plotësisht.
 
Top