• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Tmerre që kanë ndodhur vërtet të Premten më datë 13

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Tmerre që kanë ndodhur vërtet të Premten më datë 13E premtja që bie në datën 13 është e frikshme jo vetëm për ata që u besojnë besëtytnive, por edhe nga ana e fakteve historike.


Historia është plot me tmerre që kanë ndodhur pikërisht në këtë datë, por po ju sjellim vetëm pesë prej tyre:1. Kanibalizmi në Kili. Të Premten më datë 13 të vitit 1972, një avion me lojtarë regbije nga Uruguaji u rrëzua në malet e Kilit. 27 prej 45 udhëtarëve mbijetuan, por vetëm sepse u ushqyen me trupat e shokëve të vdekur. Por një ortek vrau edhe tetë të tjerë. Vetëm 16 mbijetuan deri në fund.

2.Të Premten dt 13, 2012, kryqëzori Costa Concordia u përmbys në Toskanë të Italisë, duke shkaktuar vdekjen e 32 personave. Kapiteni u shpall fajtor dhe dëmi ishte me miliarda euro.3. E premte, 13 Mars 1964, 28 vjeçarja Kiti Xhenoveze u përdhunua dhe u vra në një zonë apartamentesh në Nju Jork. Ngjarja u bë shumë e famshme sepse krimi u dëshmua nga 30 kalimtarë dhe asnjeri nuk ndërhyri. Prej kësaj u quajt “Dukuria Xhenoveze”, kur kalimtarët shohin e nuk ndërhyjnë.


4. Të premten e 13 Nëntorit, 1970, Bangladeshi u godit nga një ciklon që shkaktoi përmbytje të mëdha, duke vrarë më shumë se 500,000 njerëz. Bagëtitë u shfarosën dhe në zonën e goditur ra zia e urisë për shumë kohë më pas.


5. Të premten më datë 13 të vitit 1939 u dogjën rreth 20,000 kilometra katror territor në Australi, duke djegur 1300 shtëpi e duke vrarë 71 njerëz. Flakët shkatërruan disa qytete.
 

Passion

Banned
Tmerre që kanë ndodhur vërtet të Premten më datë 13E premtja që bie në datën 13 është e frikshme jo vetëm për ata që u besojnë besëtytnive, por edhe nga ana e fakteve historike.


Historia është plot me tmerre që kanë ndodhur pikërisht në këtë datë, por po ju sjellim vetëm pesë prej tyre:1. Kanibalizmi në Kili. Të Premten më datë 13 të vitit 1972, një avion me lojtarë regbije nga Uruguaji u rrëzua në malet e Kilit. 27 prej 45 udhëtarëve mbijetuan, por vetëm sepse u ushqyen me trupat e shokëve të vdekur. Por një ortek vrau edhe tetë të tjerë. Vetëm 16 mbijetuan deri në fund.

2.Të Premten dt 13, 2012, kryqëzori Costa Concordia u përmbys në Toskanë të Italisë, duke shkaktuar vdekjen e 32 personave. Kapiteni u shpall fajtor dhe dëmi ishte me miliarda euro.3. E premte, 13 Mars 1964, 28 vjeçarja Kiti Xhenoveze u përdhunua dhe u vra në një zonë apartamentesh në Nju Jork. Ngjarja u bë shumë e famshme sepse krimi u dëshmua nga 30 kalimtarë dhe asnjeri nuk ndërhyri. Prej kësaj u quajt “Dukuria Xhenoveze”, kur kalimtarët shohin e nuk ndërhyjnë.


4. Të premten e 13 Nëntorit, 1970, Bangladeshi u godit nga një ciklon që shkaktoi përmbytje të mëdha, duke vrarë më shumë se 500,000 njerëz. Bagëtitë u shfarosën dhe në zonën e goditur ra zia e urisë për shumë kohë më pas.


5. Të premten më datë 13 të vitit 1939 u dogjën rreth 20,000 kilometra katror territor në Australi, duke djegur 1300 shtëpi e duke vrarë 71 njerëz. Flakët shkatërruan disa qytete.
27 te mbijetuar - 8 qe vrau orteku = 19 vete Neve. :)

Burrash tre vete qenkan akoma duke percelluar ndonje kalimtar andej. :D
Yammmmm :p
 
Top