• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Tirana e Fushë-Kruja lëkunden nga tërmeti, ja sa ballë ishte

Frank

1+1=3
1526295776_termet-770x434.jpg


Lëkundje tërmeti janë ndjerë sot në kryeqytet, në Fushë-Krujë por edhe zonat përreth tij.
Sipas EMSC, lëkundjet janë regjistruar rreth orën 10:58 minuta. Tërmeti ishte 3.8 ballë i shkallës Rihter me epiqendër në Fushë-Krujë dhe me një thellësi 10 km.

termet.png


Me heret, lekundje jane regjistruar paraditen e sotme edhe në Krujë e Hamallaj të Durrësit.
Nderkohe gjithandej duken njerez qe dalin ne rruge e trotuare nga frika e lekundjeve te tjera.

Shiko fotografinë 1690394

Balkanweb.com
 
Top