Thuaj nje fjali zemre? per dike sot...dikur dikush...

Ania

Antarë i Respektuar
E vështrova me admirim por edhe me dhimbje fytyrën e tij.
Per mua ajo fytyre ishte me e bukura ne bote.
E dija se ai ishte përhumbur me sytë drejt dallgëve qe e gerryenin, por jo me shume se mendimet per jeten.
Drejt hirizontit qe digjej zemra e tij bisedonte me diellin.
Nuk i shkohej ne shtepi, pasi boshesia e saj ja merrte frymen.
-Çfarë po i kërkon jetës? -e pyeta, pa ia ndarë vështrimin nga syte e tij qe i trazoheshin me tymin e cigares.
Pse nuk flet me tha?
Sonte dua vetem te shikoj ja ktheva, e permallur dhe syte e mbushur plot me lot qe ndoshta ai nuk kishte me shpirt ti shikonte.
Ai mori frymë thellë e dukej sikur thoshte : Dikë që të më falë pak qetësi dhe kur te bisedoj me te, te gjej veten.
Një femër që të më dojë me shpirt por dhe të më respektojë më shumë, te me kujdese me shume.
Që të më lexojë dhimbjet e shpirtit e jo të më shikojë si nje pronë, apo nje subjekt ku mund te mbushe duart me kartmonedha qe ti prishe pa u menduar dy here, per lodhjen time.
Unë nuk di të tradhëtoj, por ama do jem deri sa të vdes një shpirt i lirë.
Këtë dua të dojë tek unë, asgjë tjetër.
Ai se lëvizi vështrimin nga dallgët e detit.
Vetem shikonte diellin.
Por, une vazhdoja ta shikoja, sepse Ai ishte dielli zemres time.
Por ku ta shihte permbytur ne aq hidherim.
Dallova një lot të notonte në shpirtin e tij të terur dhe krejt instinktivisht mu mbushën edhe mua sytë me helm nga helmi loteve te dhimbjes
"Sa mizore është ndonjëherë jeta me njerëzit e mirë" mendova duke fshirë lotët.
Sepse une e kuptoja❤️


Nje fjali ose nje fragment me fjale zemre per dike qe ka mbetur i perjetshem ne ndjenjat, kujtimet dhe jeten tuaj?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Ndjeja prAnine e nje energjie dimensionale universi,dhe kete kishte mundesi ta bente ,vetem prania e ti ne ajrin rreth meje.
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
Dikur ehe

Sot?! Mjaft me gjysma dhe therrime.
Jan ne nje bivio per ti dhene cdo gjeje shkelmin.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
I Love You GIF
 
  • Më pëlqen
Reactions: NGU

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Ta provoj veten iher si romantik qe ishim ???


Dikur dikush dashuroni dike erdhi koha qe e harroi ate !
 

Bebw

Antarë i Respektuar
Ta provoj veten iher si romantik qe ishim ???


Dikur dikush dashuroni dike erdhi koha qe e harroi ate !
Dikur diku dikë e ka dashur dikush

Për Xhelon dhe atë dikushin qo ???
 

Bebw

Antarë i Respektuar
Se ti ishe drita në fund të tunelit në të cilën kisha humbur dhe isha dorëzuar të gjeja rrugdaljen,tani je dielli që më ngrohë në çdo situatë stuhie apo rebesh shiu ❤
Me fat që të kam ❤?
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Ishe je dhe do te jesh e vetmja dashni e jetes teme. Besova te syte e tu. Aty gjeta parajsen e shpirtit
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
203063859_327939578698330_1959569790500395733_n.jpg
 

Bebw

Antarë i Respektuar
O të hëngsha shkronjat në çdo gërmë
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Per ate dikendin qe do vij dikur
Mos me luj se me flihet
Faleminderit
 
Top