• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Thuaj "JO!" Goran Bregoviçit!

Bilderberg

Anëtar i ri
Me një himnizim të turpshëm dhe tepër fyes për çdo shqiptar, mediat në Shqipëri raportuan lajmin për ardhjen në Durrës të “këngëtarit me famë botërore”, Goran Bregoviç.
“Rinia shqiptare do të përjetojë dy netë të vërteta festive, nën tingujt ballkanikë dhe ritmet e kompozitorit të mirënjohur në Evropë dhe më gjerë, Goran Bregoviç, i cili rikthehet pas tre vjetësh në Shqipëri”, thuhet ndër të tjera në njoftimin e tyre.
Po kush është Goran Bregoviç? اfarë përfaqëson ai për shqiptarët ?
Mjafton të kërkosh të dhënat e tij në internet dhe të shikosh sesi “ky këngëtar me famë botërore” ishte miku i ngushtë i kriminelëve të përbetuar anti-shqiptar; Ratko Mlladiçit, Vojisllav Sheshelit, Zheljko Raznjatoviçit-Arkanit, në koncertet që ky dha për ta në kohën e luftës në Kroaci dhe Bosnje, në Vukovar, Pale, Banja Luka, Srebrenica etj.
Bregoviç u kthye në frymëzuesin e miteve serbe, frymëzuesin e masakrave në Kosovë, sidomos me këngët “Kallashnikov”, Juriiiis(Sulm)... Pucaaaaaj(Qëllo-zjarr)!
Veçanërisht kënga “Kallashnikov” u bë këngë e preferuar e çetnikëve të Sheshelit, “tigrave” të Arkanit etj etj, këngë që shpërthente nga kasetofonët e automjeteve të ushtarëve dhe paramilitarëve serbë, që bënin vrasje, përdhunime dhe spastrim etnik në Kosovë. Madje ishte ky këngëtar që kërkonte ndalimin e bombardimeve të NATO-s mbi Serbi dhe mblidhte ndihma për Serbinë në koncertet bamirëse si në Greqi apo në vendet e tjera.
Ardhja e Bregoviçit në Durrës përbën absolutisht një përdhunim të ndërgjegjes kombëtare të shqiptarëve, aq me tepër që në këtë sezon turistik, bregdeti shqiptar e sidomos Durrësi, është shndërruar në kryeqendrën e shqiptarëve nga të gjitha hapësirat shqiptare dhe mërgimtarëve shqiptarë që jetojnë anë e mbanë botës.
Prandaj, në emër të ndërgjegjes kombëtare t’i themi të gjithë së bashku JO BREGOVIاIT në Durrës.

Të gjithë së bashku le t’i themi JO BREGOVIاIT, në emër të dëshmorëve të atdheut që u vranë nga çetnikët serbë që u frymëzuan nga këngët e tij.

Të gjithë së bashku le t’i themi JO BREGOVIاIT, në emër të gjithë atyre nënave dhe motrave shqiptare, të përdhunuara dhe të masakruara gjatë spastrimit etnik serb në Kosovë.

Të gjithë së bashku le t’i themi JO BREGOVIاIT në emër të të zhdukurve, varret e të cilëve akoma nuk dihen...

Të gjithë së bashku le t’i themi JO BREGOVIاIT, në emër të jetimëve të Kosovës, prindërit e të cilëve u vranë nga çetnikët e Sheshelit, “tigrat” e Arkanit etj etj
 

abstraction

Carpe Diem
Sikur ka dhene koncert ne shqiperi ky dhe nja 2-3 vjet para me duket mua ? Si ka mundesi qe si thane Jo qe atehere, qe ishte me e fresket dhe lufta. Beson ti se do i thone Jo tani shqiptaret ? Apo qeveria atje.

Sala le te thote Jo fillimisht, pastaj dhe njerezit e thjeshte.
 

gerrard73

Anëtar i ri
Sinqerissht une nuk e njoh kyte kengetar, nuk e njoh sepse nuk me ka pelqyer kurre tipi i muzikes qe sllavet luajne. Une jam i apsionuar pas muzikes se vertete si Eagles U2 Beatles etj dhe jo pas muzikes se "katunarve te Europes". Jam kunder koncertit te ketije kengetari apriori, dhe nuk eshte nevoja t'a motivoj qendrimin tim. Nuk e kuptoj se pse nuk organizojne koncerte me kengetar shqiptar, ka ndonje te mire.
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
No dogs,
no niggers,
no Serbs,
no Greeks
no Gipsis,
no Jews,
no Smoking, In Albania.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Mbas nje pauze ku pame se si burrelsi shahet me abstraction kalojme ne teme
Kete copen e kam degjuar live nga 98 ku na shpune si shkolle me detyrim nuk ja vlen per gustot e mia plus qe eshte Serb...Por te themi te verteten do kete dhe Shqipetare nga KS qe do shkojne ta degjojne.....
 

loyalx

Muslim
Si kan lejuar te vij kjo deri ketu!
Ku eshte shteti shqiptare?
Ku eshte Shqiperia?
Kush po vendos per Shqiperine?
Si lejohen te ndodhin keto gjera?
Turp turp!
 

Jeta

Anëtar i Respektuar
Hajde de... Po ata shqiptaret e Kosoves qe jane me pushime atje si do e ndjejne veten?! Cfare absurditeti...
Kenga e Bregovicit "kallashnikov" nuk eshte gje tjeter pervec thirrje per prerje kokash te kosovareve, boshnjakeve e krotateve!
 
Sa mire do ishte nese s'do shkonte asnje ne koncertin e tij,te shpallej koncert i deshtuar.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Sikur ka dhene koncert ne shqiperi ky dhe nja 2-3 vjet para me duket mua ? Si ka mundesi qe si thane Jo qe atehere, qe ishte me e fresket dhe lufta. Beson ti se do i thone Jo tani shqiptaret ? Apo qeveria atje.

Sala le te thote Jo fillimisht, pastaj dhe njerezit e thjeshte.
Pse abstraction po e perzien Salen ketu nuk e kuptoj. Nese ke harruar ta perkujtoj une se cfare ka ndodhur para dy - tre viteve:''ثshtë për tu mos harrur se më 1 prill 2006, në Tiranë Goran Bregoviçi, një këngëtar çetnik dhe arkanist serb, kryetari i Bashkisë së Tiranës Edi Rama i dorëzoi çelësat simbolike të qytettit të Tiranës. Kjo ka shkuar edhe më larg sa që Edi Rama i ka dhënë këngëtarit sërb edhe titullin "qytetar nderi" Vendimi Edi Ramës, që të shperblej serbin Goran Bergovie me "اelesin e Qytetit" (1 Prill 2006) eshte parë nga shumë shqiptarë brenda e jashtë atdheut si një gjest shumë i gabueshem dhe prek rende ne ndijenjat tona kombetare. ''

Shpresoj ti kete humbur celesi Bregovicit!:gjujpeshk:
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Vertet jemi shume rrace e vecante ne Shqiptaret shanim Grekun se bente koncerte me Serbe ose per Serbine ne luften e 99 Dhe vet i bejme ftesa kesaj rrace te poshter ne duhet tja bejme si Izraeli palestines nje murr te larte pertej kufirit.....
 

redi-

Anëtar i Respektuar
ne duhet tja bejme si Izraeli palestines nje murr te larte pertej kufirit.....
Cyber_spartacus Me gjerat e tjera jam dakort por me kte fjali nuk jam dakort. Kosova ka qene cdo here ne vendin e saj. Mirepo Edhe Palestina ka qene cdo here ne vendin e saj. Ashtu sic donin Serbet me e marr Kosoven Ashtu dun edhe Kta rras e poshter Izralit me marr palestinen. Ja kjo eshte e vertet. Nuk ka pasur asnje here me pare Izralit ne tokat e Palestines, Jo po qeka toka e premtuar. Pse nuk ju eshte premtuar me pare por qe 100 vjet kan qe kan shkuar Izralitet ne Palestin!keshtu pra Mos i ngaterro gjonat.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Cyber_spartacus Me gjerat e tjera jam dakort por me kte fjali nuk jam dakort. Kosova ka qene cdo here ne vendin e saj. Mirepo Edhe Palestina ka qene cdo here ne vendin e saj. Ashtu sic donin Serbet me e marr Kosoven Ashtu dun edhe Kta rras e poshter Izralit me marr palestinen. Ja kjo eshte e vertet. Nuk ka pasur asnje here me pare Izralit ne tokat e Palestines, Jo po qeka toka e premtuar. Pse nuk ju eshte premtuar me pare por qe 100 vjet kan qe kan shkuar Izralitet ne Palestin!keshtu pra Mos i ngaterro gjonat.
Me murrin desha te tregoja qe duhet te shkeputim cdo lidhje me rracen sllave.... sa per kete qe ke shkruajtur te sygjeroj te lexosh me shume rreth ketyre ''kerpudhave'' qe mbine para 100 vjetesh ne ate vend por tema jone nuk eshte Palestina ne kete rrast ;)..........
 

sabah

Anëtar i Respektuar
Pse abstraction po e perzien Salen ketu nuk e kuptoj. Nese ke harruar ta perkujtoj une se cfare ka ndodhur para dy - tre viteve:''ثshtë për tu mos harrur se më 1 prill 2006, në Tiranë Goran Bregoviçi, një këngëtar çetnik dhe arkanist serb, kryetari i Bashkisë së Tiranës Edi Rama i dorëzoi çelësat simbolike të qytettit të Tiranës. Kjo ka shkuar edhe më larg sa që Edi Rama i ka dhënë këngëtarit sërb edhe titullin "qytetar nderi" Vendimi Edi Ramës, që të shperblej serbin Goran Bergovie me "اelesin e Qytetit" (1 Prill 2006) eshte parë nga shumë shqiptarë brenda e jashtë atdheut si një gjest shumë i gabueshem dhe prek rende ne ndijenjat tona kombetare. ''

Shpresoj ti kete humbur celesi Bregovicit!:gjujpeshk:
Qe te dy njelloj jane.Edi i dorzoi celsin e bashkise Bregovicit,Sala pranon ne mbledhjen e keshlit te sigurimit kombetar Damir Fazllicin
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Une me sa kam degjuar di qe ky koncert nuk do te zhvillohet sepse eshe i semure ky tipi dhe ne vend te tij do te sjellin ca te tjere.
 

alfonci

Veri investigatio
"JO" jo vetem bregovicit, por edhe sinan hoxhes, medes e compani.
 

mirela

DODONA hajmali
E ka kap Gripi i Derrit bashke me AIDS-in andaj s'do vije
Na e thane mesazhet e eagle mobile qe ne vend te tij do vije nje grup tjeter
Keshtu eshte kur te ne eshte bere lesh arapi gjithshka s'kemi nje gje shqiptare
Greket sjellin spiunet e hajdutet e vete
Turqit te vetet
E ne ngelem duke bere tifo se kush na do me shume te miren tone e "u vrame" me njeri tjetrin ketu ne Fv e kudo
 

gerrard73

Anëtar i ri
"JO" jo vetem bregovicit, por edhe sinan hoxhes, medes e compani.
Mos ma kujto Sinan Hoxhen more aman, çfar skandalozi.
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Me murrin desha te tregoja qe duhet te shkeputim cdo lidhje me rracen sllave.... sa per kete qe ke shkruajtur te sygjeroj te lexosh me shume rreth ketyre ''kerpudhave'' qe mbine para 100 vjetesh ne ate vend por tema jone nuk eshte Palestina ne kete rrast ;)..........
Ka kpurdha qe mbijne gjith jeten ne te njejtin vend, dhe ka disa te tjera qe duke mos i pelqyer perendimorve te moderuar, i bejne " move " ne nje vend te larget sa per ti hek qafe. Ti paske lexuar mbrapsht prej ka fundi dhe tu paska ngatrruar vendi i kpurdhave.

Ky kengtari eshte gjys serb gjys kroat, megjithat esht nip i shkive dhe nuk po mduket e arsyshme me mbajt koncert ne mesin e shqiptarve.
 
Pse mi thon JO ? kur vet e kan ftu ? kur e kan dit qe nket koh jan shum shqiptare tkosoves aty edhe e kan ftu ? plus shumica e ndegjojn 24 or ? ne shqiperi sepse askush se fton nje kongtar nese nuk e din qe e ndegjojn sepse si gjun lekt askush ;) at'her nuk ka nevoj as ti thojn JO !
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Pse mi thon JO ? kur vet e kan ftu ? kur e kan dit qe nket koh jan shum shqiptare tkosoves aty edhe e kan ftu ? plus shumica e ndegjojn 24 or ? ne shqiperi sepse askush se fton nje kongtar nese nuk e din qe e ndegjojn sepse si gjun lekt askush ;) at'her nuk ka nevoj as ti thojn JO !
Ore ti poston vetem per te replikuar njerezit apo si eshte kjo pune?E ka ftu nje kompani,nuk e ka ftu populli.Edhe pse qenkan shume shqiptare te kosoves,po te mos ishin duhet ta ftonin se shqiptaret i dashurojne serbet kete po thua zotrote?Qenke edhe ekspert sondazhesh,di qe e degjojne 24 ore.Vertet qe do te deshiroja te vinte ky serbi dhe do te shkoja ta degjoja,disa shqiptare do i ndroja me deshire me serbe. Nese heshtja ju ka hije te mencurve,ajo edhe me shume ju ka hije budallenjeve.
 
Top