Thënje filozofike (jo të kopjuara)

prodigious

I perjashtuar
Ku te kuptoni jeten dhe te arrini te eliminoni instiktet apo menyrat e veprimit a te jetuarit qe ju ka dhene natyra atehere do shijoni vetem te mirat e jetes pa nevojen te beni dicka per te arritur keto te mira...
 

prodigious

I perjashtuar
Te jetosh me limite kur je pjese e nje egzistence qe nuk ka fund, eshte vertete per te ardhur keq. Sinqerisht nuk e kuptoj perse disa njerez jane te lumtur. Por perfundimisht mendoj se lumturia eshte injorance sepse vetem injoranca ju ben te mendoni se inegzistenca egziston...
 

prodigious

I perjashtuar
Nje njeri duhet vleresuar nga menyra se si ai arrin dicka ne jete. Ketu mund ti shohesh te gjitha karakteristikat atij njeriu.
 

prodigious

I perjashtuar
Disa njerëz mendojnë si të mbijetojnë, të tjerë mendojnë si ta bëjnë më të lehtë mbijetesën.
 

prodigious

I perjashtuar
Nuk duhet te perpiqemi ti pelqejme dikujt por te gjejme ate qe i pelqejme. Nuk duhet te perpiqemi te bejme dike qe ta pranoje qe i pelqejme por te gjejme ate qe e pranon kete gje vete...
 

Galleon

Antarë
Egzistenca e njeriut eshte perjetimi i gjithckaje perrtheth
 

Galleon

Antarë
Qe tu pelqesh te tjereve duhet te jesh vetvetja
 

Galleon

Antarë
Mos perseris dy here te njejtin gabim, mundohet te perfitosh nga gabimet e te tjereve
 

El'Mejor

Daja
Cdo gje mbaron njehere , dashurite kalojne , shoqerite humbin .Mbarojne por nuk harrohen kurre , sado qe te mundohesh nuk i harron ..!!


:djalle:
 

El'Mejor

Daja
Ne nje dashuri , nese njeri nuk vdes per tjetrin , atehere jane te dy te vdekur ...:djalle:
 

AjSi

...
Kater gjera qe nuk mundet te kthehen jan:
Momentet qe ke jetuar,
veprat qe ke bere,
fjalet qe the dhe shancet qe ke humbur
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Përmes qëndres etike ngrihet shtylla specifike e marveshjes,,
në dhomen ton të madhe të mendimeve,

Eksperimentoni shpërthimin e një tullumbaci në dorën e vajzës ton,,
E Shyt AP,,e nxjerrni jasht sa ti ftofet gjaku :
Marrëzi
 

Gjemajli

Antarë
Titulli: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Arsyeja flet por Dashuria kendon

Dashuaria e zhgenjyer fal.Krenaria e poshteruar nuk fal

Puna eshte e shenjt, prandaj mos e prek me dore.

Puna te bene mire per shendetin. Mos u be egoist, lerja shokut.

Po te hypi deshira per pune ulu dhe prit te te kaloj.

Punen e sotme mos e ler per neser se mund ta besh edhe pasneser.


 

lovely

Anëtar i ri
Titulli: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Nese lutesh me nate, shperblehesh me dite .

Sy qe nk shohin , mendje qe fantazojne ,duar qe ar kerkojne .
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Nga nje e keqe nuk vjen kurre nje gje e mire
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Do doja shpesh qe disa ndjenja ti shprehja ne fjale,por shpesh ndjenjat brenda nesh kan nje fuqi pertej te thenes apo te shkruares,po tentove te besh kete te fundit sikur i venit dhe i braktis ne nje bote paksa inerte dhe virusogjene ne penelet e saj.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Nese do te me duhej te zgjidhja nje fe, Dielli dhenesi i jetes do te ishte zoti im
 
Top