Thenie te ndryshme.....

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Kurrë mos u nxito për të marrë një vendim. Shumicën e rasteve, një mendim i dytë, e nxjerr të gabuar mendimin e parë.
Sofokliu
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
ما يبدو وكأنه النهاية غالبا يكون البداية ..


What feels like the END,
Is often the BEGINNING.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Screenshot_4.png
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Screenshot_4.png
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
lol

"Vetëm në botën e grave nuk ka semafor të kuq! 35 gra me një dhomë dhe të gjitha flasin përnjëherë, më interesante është se flasin dhe ndëgjojnë në të njejtën kohë! Ju të nderuar s'mundeni me kuptu kurr këtë, kjo është botë e grave, botë tjetër. E pse ata flasin? Flasin sepse sun rrinë pa folë."
Jakup Asipi
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
lol

"Vetëm në botën e grave nuk ka semafor të kuq! 35 gra me një dhomë dhe të gjitha flasin përnjëherë, më interesante është se flasin dhe ndëgjojnë në të njejtën kohë! Ju të nderuar s'mundeni me kuptu kurr këtë, kjo është botë e grave, botë tjetër. E pse ata flasin? Flasin sepse sun rrinë pa folë."
Jakup Asipi

Futja kot
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Futja kot

Une pajtohem :D

Kam pare me syte e mi, neper dasma ku jane kallabllak, tgjitha flisnin dhe per cudi, veq kur i ndegjoje duke thene: A e nive moj ca tha qajo nqysh qatje ?

No comment
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Une pajtohem :D

Kam pare me syte e mi, neper dasma ku jane kallabllak, tgjitha flisnin dhe per cudi, veq kur i ndegjoje duke thene: A e nive moj ca tha qajo nqysh qatje ?

No comment
Nuk e di Lover
Neper dasma jam ajo qe kercen nga fillimi deri ne fund...
Heren e fundit qe me kan ftuar ne shqiperi, u acarova sepse ishin me traditat (Vallet ... flasim ktu e 15 vjet perpara) dhe pervec se u cova njesoj, binda te tavolines time, ta shtynim tavolinen qe te krijonim hapesire.. hoqa dhe takat dhe sme ka ndaluar me asgje pervec njonit qe vazhdonte tme sillte birre ????
Vec se un e mbaja goxha ne ate periudh dhe shyqyr skam bo gjona turpi looool

Ne fakt,skam qen kurr per lloqe... per prapsina dhe rrezik po.
Kryelist
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ka kohe as une skam qene ndasma @PinkHeart por, koheve te fundit nuk vallezojne edhe aq, me shume spekatore dalin, dhe ato qe dalin, sa per Show up :D
Ama llafet sndalen ne asnje moment lol
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Ka kohe as une skam qene ndasma @PinkHeart por, koheve te fundit nuk vallezojne edhe aq, me shume spekatore dalin, dhe ato qe dalin, sa per Show up :D
Ama llafet sndalen ne asnje moment lol
E marr me mend
Por sic thash.. sjemi te gjitha njesoj ?
Un dhe te e imja, kam lan nam.. kembet me ishin fry aq shum sa qe as shapkat e burrit nuk me hynin me ne kemb pas dasmes qe do shikonim ne pishin (nga 7 e mjesit deri ne 7 te darkes + kercy gjat gjith dasmes me 15 cm taka lol )

Ps: kohet e fundit kam pa me shum burra qe merren me lloqe ???
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
آچک حالنی طوق بیلمز خسته نک حالنی صاغ بیلمز

I ngiti (ngopuri) s'ja din t'untit, i shnoshi s'ja din t'smutit.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Screenshot_1.png
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
”Nese miza do kishte inteligjence si njeriu, do te mendonte se Zoti ka flatra, duar dhe kembe dhe se ka aftesite per te flututar. Njelloj nje njeri e mendon Ate te jete ashtu. Keshtu Pejgamberi SalAllahu Alejhi we Selem tha: flitini njerezve sipas inteligjences se tyre.“

Ebu Hamid el Gazali r.a.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Eshte e dyshimte ndershmeria e atij qe thote se s'ka njeri te ndershem ne bote !
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Pikëllimi është një mysafir hije rëndë por që nuk mund ta ndalosh pa të vizituar! Ulu me të, bisedo, mëso prej tij por, assesi mos prano që ai të kalojë kufinjtë e mysafirit...

123215534_3268062219990241_7789304102958687194_n.jpg
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Mesim nga vjeshta :
Bien shoket nje vit pas viti.
Disa biejn nga zemra .
Disa nga kujtesa.
Disa nga syri.

Atehere e kuptojme se lumturia nuk eshte tek numri shokeve ,mirepo tek vlera e tyre.

123273201_2825991561014043_2681317558576273858_n.jpg
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ai që sheh më shumë, flet më pak .
Kush flet më pak , dëgjon më shumë .
Kush dëgjon më shumë ,kupton më shumë . Dhe kush kupton më shumë ,mençuria e tij fillon !

123660612_10158133545642961_3387900005724891944_o.jpg
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ka thënë Malik iben Dinari r.a
" Nese shihni ngurtësi ne zemren tuaj, dobësi në trupin tuaj, dhe privim në rrizkun tuaj dijeni se keni fol për diqka që nuk ju takon "
( Përkthim )

123711266_1280439125652549_4328392022486604198_n.jpg
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
``Nëse i sheh njerëzit që largohen nga ti, kur ti je duke kaluar kohë të vështirë, dije se Allahu po deshiron ta merr vet përsipër çështjen tënde (për ta zgjidhur).``
Shejh Sha’ravi
 
 • Më pëlqen
Reactions: D.

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nga tradhtia është ta përhapësh sekretin e vëllait tënd. ?

Hasan El-Basriu
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
124279327_156357976183917_6717796513968526436_n.jpg
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Një i ditur tha:
Ditët për mua janë katra:
1. Dita kur takoj ndonjë më të ditur se unë, e ajo është dita ime e përfitimit, avancimit...
2. Dita kur takoj ndonjë për të cilin jam më i ditur se ai, e ajo është dita ime e shpërblimit.
3. Dita kur takoj ndonjë të njëjtë në dituri, ajo është dita ime e përsëritjeve dhe e konsideroj se është ditë mësimi.
4. Dita ime kur takoj ndonjë që nuk dinë por paraqitet që dinë, atëherë nuk flas me të, andaj e bëjë ditë pushimi.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Kush e pret rastin, ai gjithnjë vonohet. Pastaj njeriu lodhet, dëshpërohet. Kur lodhet, vjen rasti. Por ai, i dëshpëruari, nuk mund ta shfrytëzojë rastin!

[Avni Tafili]
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
"Shpifësit prishin për një orë atë çfarë sehirxhinjtë s'e bëjnë dot as për një vit."


- Jahja bin ebi Kethir
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Fjala munafik (dyfytyresh) ka kuptimin e një bime e cila ka formën e lakrës por është më e madhe se lakra.
Kjo bimë mbinë nja 50 cm ndër tokë dhe pak para se të dalë mbi tokë, thahet.
Bima munafik e tharë len zbrazëti të pa vërejtur.
Sipërfaqësishtë nuk vërehet por, sa të shkelësh mbi të humb drejtëpeshimin dhe mund të marrësh lëndime nga kjo bimë dyftyrshe!!
Kujdes nga njerëzit dyftyrësh (munafik).
Sipërfaqësisht nuk vërehen, por "ndër tokë" të bëjnë gracka!
Qe besa edhe shumë politikan shqiptarë,
e shumë njerëz në shoqërinë tonë po përdorin "këtë aftësi" të bimës dyftyrshe (munafik). 1f624.png
#Munafik1f4a5.png1f4a5.png1f4a5.png1f52b.png
(E huazuar)
 

Attachments

 • 1f52b.png
  1f52b.png
  618 bytes · Shikime: 0
 • 1f4a5.png
  1f4a5.png
  523 bytes · Shikime: 0
 • 1f4a5.png
  1f4a5.png
  523 bytes · Shikime: 0
 • 1f4a5.png
  1f4a5.png
  523 bytes · Shikime: 0
 • 1f624.png
  1f624.png
  529 bytes · Shikime: 0
 • 1f52b.png
  1f52b.png
  618 bytes · Shikime: 0
 • 1f4a5.png
  1f4a5.png
  523 bytes · Shikime: 0
 • 1f4a5.png
  1f4a5.png
  523 bytes · Shikime: 0
 • 1f4a5.png
  1f4a5.png
  523 bytes · Shikime: 0
 • 1f624.png
  1f624.png
  529 bytes · Shikime: 0

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Shpifja ndaj femrave të pafajshme është më e rëndë se sa qielli
(Ali Ibn Ebi Talib r.a.)
 
Top