• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Thenie te ndryshme.....

Titulli: Thenie te ndryshme.....

"Qëllimi ( nijeti ) i mirë nuk e bën veprën e keqe të mirë ".
Shejh Naser Ed-Din El-Albani
 
Last edited:

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


Unë nuk shqetësohem shumë që nesër kam provim. Fundja, jeta ime nuk varet nga një copë letre e bardhë.

Thomas Edison


 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Hijeshia eshte vetëm një skicë.

Eshte karakteri qe e ben nje njeri të jetë kryevepër....
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Kur njerezit te zhgenjejn, mos ua ben atyre te njejten, porse ke durim dhe prit! Prit tek ata te cilet serioz mendojn me ty, njerez me zemer, ndjenja dhe karakter...
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....

"Kush ka garanci se jeton gjer nesër, le të luaj dhe të dëfrehet. Kurse ai që nuk e di nëse do të shihemi sërish nesër, le të përgatitet, pasi së shpejti do të dalë para Zotit."

Umer ibnu Abdul Aziz
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


Lotët në sy nuk tregojn vetëm frikën, nganjëher tregojnë pamundësinë e shfaqjes së trimërisë.

Burhan Seferi

 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Titulli: Thenie te ndryshme.....

"- Përse mbarojnë dashuritë ?
- Kush tha që mbarojnë ? اdo gjë që mbaron, nuk është dashuri ! Dashuritë s'kanë as fillim. Eshtë si një pjesë e jotja, e përhershme që zgjohet me një tingull të veçantë, me një pamje të veçantë, me një mall të veçantë; nga një njeri i veçantë!"
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


Gjëja më bukur në këtë botë është të shikosh prindërit të gëzuar, por duke ditur që ti je arsyeja për të cilën ata gëzojnë....​
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


"Jetët tona filluan të marrin fund ditën që ne u bëmë të heshtur mbi gjërat që kanë rëndësi."

 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Njerezit qe kafshojne doren e atij qe i ushqen, zakonisht lepijne kepucet e atyre qe i godasin…!
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Vdekja e pyet Jetën: Pse ty të duan kaq shumë dhe me çmenduri, ndërsa mua më urrejnë ? Jeta: Sepse une jam një gënjeshtër e bukur, ndërsa ti je një realitet i hidhur.​
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Kafsha është e rrezikshme atëherë kur është e uritur, kurse njeriu kur është i ngopur
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Ndjenjat qe kthehen serisht jane ndjenja qe ne te vertete nuk ishin larguar kurre.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Nje nder ushtrimet me te mira per zemren eshte te perkulesh e te ndihmosh dike qe ka nevoje.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Njeriun nuk e ndihmon duke i dhene cdo dite peshk per te ngrene ,por duke e mesuar te zere peshk..
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Thenie te ndryshme.....

E di, qe ka me te mire se une,
por une te dashuroj me mire se gjithe te tjeret !
 
Top