• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Thenie te ndryshme.....

Titulli: Thenie te ndryshme.....

"Qëllimi ( nijeti ) i mirë nuk e bën veprën e keqe të mirë ".
Shejh Naser Ed-Din El-Albani
 
Last edited:

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


Unë nuk shqetësohem shumë që nesër kam provim. Fundja, jeta ime nuk varet nga një copë letre e bardhë.

Thomas Edison


 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Hijeshia eshte vetëm një skicë.

Eshte karakteri qe e ben nje njeri të jetë kryevepër....
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Kur njerezit te zhgenjejn, mos ua ben atyre te njejten, porse ke durim dhe prit! Prit tek ata te cilet serioz mendojn me ty, njerez me zemer, ndjenja dhe karakter...
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....

"Kush ka garanci se jeton gjer nesër, le të luaj dhe të dëfrehet. Kurse ai që nuk e di nëse do të shihemi sërish nesër, le të përgatitet, pasi së shpejti do të dalë para Zotit."

Umer ibnu Abdul Aziz
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


Lotët në sy nuk tregojn vetëm frikën, nganjëher tregojnë pamundësinë e shfaqjes së trimërisë.

Burhan Seferi

 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Titulli: Thenie te ndryshme.....

"- Përse mbarojnë dashuritë ?
- Kush tha që mbarojnë ? اdo gjë që mbaron, nuk është dashuri ! Dashuritë s'kanë as fillim. Eshtë si një pjesë e jotja, e përhershme që zgjohet me një tingull të veçantë, me një pamje të veçantë, me një mall të veçantë; nga një njeri i veçantë!"
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


Gjëja më bukur në këtë botë është të shikosh prindërit të gëzuar, por duke ditur që ti je arsyeja për të cilën ata gëzojnë....​
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


"Jetët tona filluan të marrin fund ditën që ne u bëmë të heshtur mbi gjërat që kanë rëndësi."

 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Njerezit qe kafshojne doren e atij qe i ushqen, zakonisht lepijne kepucet e atyre qe i godasin…!
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Vdekja e pyet Jetën: Pse ty të duan kaq shumë dhe me çmenduri, ndërsa mua më urrejnë ? Jeta: Sepse une jam një gënjeshtër e bukur, ndërsa ti je një realitet i hidhur.​
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Kafsha është e rrezikshme atëherë kur është e uritur, kurse njeriu kur është i ngopur
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Ndjenjat qe kthehen serisht jane ndjenja qe ne te vertete nuk ishin larguar kurre.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Nje nder ushtrimet me te mira per zemren eshte te perkulesh e te ndihmosh dike qe ka nevoje.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Njeriun nuk e ndihmon duke i dhene cdo dite peshk per te ngrene ,por duke e mesuar te zere peshk..
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Thenie te ndryshme.....

E di, qe ka me te mire se une,
por une te dashuroj me mire se gjithe te tjeret !
 
Top