• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Thenie te ndryshme.....

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Mendja!

90% e mendjes eshte subkoshience
10% eshte koshience
90% e saj eshte e mbushur me deshira e emocione
10% eshte e mbushur plot me mendime!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


Njerëzit që kafshojnë dorën e atij që i ushqen, zakonisht i lëpijnë këpucët e atyre që i godasin....


(kjo dmth: sillesh keq me të mirin... e bëhesh i dashur me të keqin...)


 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Nëse një femër është e lirë të zbuloj trupin e saj....

atëher përse nuk duhet jetë e lirë edhe ta mbuloj trupin e saj?


Hijab-style-2012-trends.jpg
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


Mjerimin e një populli e udhëheqin dështakët, duke i fundosur në të edhe të zotet e tij...

Dr. Mustafa Sibai​
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


Karakteri i vertet i një njeriu nuk duket në takimin e parë, por në atë të fundit...


 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


Një ditë, të gjithë do largohen... ajo që mbetet prej tyre janë kujtimet.

Ndryshimi qëndron në faktin se njerëzit më të rëndësishëm kujtohen përgjithmonë.

 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Një fjalë e mirë, të ngroh edhe atëherë kur jashtë ka ngrirë....
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

“Do të vijë për njerëzit një kohë në të cilën qeverinë do ta marrin në dorë budallenjtë,

dhe do të vijë një kohë në të cilën njerëzit e zgjuar e të urtë do të përbuzen.”


Ibrahim ibn Ed’hem
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Zgjoni ata që janë duke fjetur, dhe jo ata që ëndërrojnë....

 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Nuk është jetim ai që i kanë vdekur prindërit, por jetim është ai që ka humbur diturinë dhe edukatën.

– Ali Ibn Ebu Talib

 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Shoku i vërtetë është ai që prekë në plagë, në menyrë që ajo të shërohet me kohë -pa zgjerim...... Ka shokë tjerë që i mbulojnë plagët tua derisa ato të zgjerohen, pastaj kudo që të prekin, do ndjesh dhimbje. // I.DermakuShiko fotografinë 31051
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Njerëzit më të mirë që kam njohur… janë ata që kanë njohur dështimin, stresin, humbjen dhe kanë gjetur rrugën e tyre për të dalë nga errësira… Këta njerëz kanë një vlerësim, ndjeshmëri dhe një të kuptuar të jetës që i mbush ata me dashamirësi, dhembshuri dhe një interes të thellë dashurie.... Njerëzit e tillë nuk ndodhin rastësisht… por formohen…...


Shiko fotografinë 31053
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Eshte nje e vertet e vjeter, qe njeriu ne politikë shpesh nga armiqet duhet te mesoj.....


Lenini
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Nuk them se nuk besoj në një mundesi të dytë, por them se jo të gjithë e meritojnë.......
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Jeto dhe leri te tjeret te jetojne.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Njerezit jane si librat:

Mos i gjyko ata permes kopertinave.... pasi shumkujt ia kupton vleren duke e lexu!


 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
"Jeta, mund të vazhdojë në një trup të sëmuar dhe të hendikepuar, por ajo nuk mund të vazhdojë në shpirtin e mposhtur nga dështimi dhe humbja."

Ibrahim El-Fekij
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
"Njeriu, kohë pas kohe i ndërron rrobat e tij në mënyrë që ta ruan pastërtinë e tyre, ndërsa nuk përpiqet fare që ti ndërrojë idetë e tij, edhe pse ato ndoshta janë shumë më të papastra sesa rrobat e tij. Dhe çudia më e madhe është se ai edhe mundohet që ti mbron ato."


Muhamed Nuh El-Kudah
 

Jetmira

..........
Nje duartrokitje per guximin qe nuk e mora kurre..
Ulur atje, ne heshtje, i shihja teksa dilnin nga jeta ime, pa mundur t'u thoja se sa shume i doja.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
“Njeriu nuk burgoset nëse prangoset fizikisht, sepse burgimi i vërtetë është prangosja e zemrës, andaj edhe gjejmë të burgosur që buzëqeshin derisa të lirët vetëvriten.“

AbdelAziz Et-turejfi


 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

“Sa më shumë që edukohem përgjatë kohës aq më shumë e kuptojë mangësinë e mendjes, andaj nëse nuk e plotësoj me dije do ma plotësoj koha me injorancë.“

Ahmed Esh-Shugejri

 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Bota e konkurrencës ofron dy mundësi. Mund të humbësh. Ose, nëse do të fitosh, duhet të ndryshosh.


 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Kur e kap lapsin injoranti, e rrok pushkën krimineli dhe futet tradhëtari në qeveri,

atëherë kthehet vatani në xhungëll ku nuk është e përshtatshme më jeta për njerëz.


Dr. Mustafa Sibai
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Vota është më e fuqishme sesa plumbi.... Me plumb mund ta vrasësh armikun tënd, kurse me votë mund te vrasësh të ardhmen e fëmijëve tuaj...


Abraham Lincoln
 
Top