• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Thenie te ndryshme.....

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....
Dhe ti, ji i durueshëm, se Allahu nuk ua humb shpërblimin bëmirësve.

(Suretu Hudë:115)
Thenie te ndryshme islame


 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Dashuria haram është vetëm si ujë i kripur,
pa marrë parasysh se sa ju pini prej saj,
ajo kurrë nuk do ta shuajë etjen tuaj
Në të kundërtën,ajo do të rrisë atë
Por dashuria Hallall,jo vetëm që do t'ju shuajë etjen,
por ajo gjithashtu do të ju rifreskon juve.
Dashuria hallall është si ujë të freskët,
ajo është e plotë të efekt në paqe dhe mëshirë."


(Thenie ? Anonim)
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


Ke besim në vetvete e le të jetë e qartë kjo ditë për ty. Kur t’i drejtohesh ndergjegjes sate e t’i flasësh dhimbshëm, thuaj:

- Vetëm për sot do t’i korigjoj fjalët që m’i nxjerr goja, e nuk do shqiptoj fjalë të ndyta, sharje, fyerje, përgojime.

- Vetëm sot do t’i kushtoj rëndësi pastërtisë trupore dhe do të jem i matur në të ecur, në lëvizje dhe fjalë, se nesër s’do të jem.

- Për këtë ditë jetoj, sot do t’i bëj vend në zemër dobisë, do të mbjell në të dashurinë, sinqeritetin, drejtësinë ndaj vetes dhe të tjerëve, ndërsa drurit të së keqës, arrogancës, xhelozisë e kokfortësisë do ia këpus degët dhe gjembat, e do ta ç’rrënjos.


Aid El-Karni
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


Nuk është e domosdoshme të kesh shumë shokë, të jesh personalitet i njohur...! Luani ecën vetëm...!! Delet në tufë...!!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Zoti im! Më mjafton si mburrje fakti që ti je Zoti im. (Ali ibn Ebi Talibi)

اdo gjë fillon e vogël pastaj rritet, përveç fatkeqësisë, e cila fillon e madhe pastaj zvogëlohet.
Nasir ibn Jesari

اuditem nga ata që me të hollat e tyre blejnë rroba, por nuk i blejnë të lirët me sjelljet e tyre.
Ibn Semaku


Të mbartësh të vërtetën është si të mbartësh kodrat e palëkundshme. Këtë mund ta bëjnë vetëm burrat e vendosur.
Ibn Kajim el-Xhevzije


Të përfitoj nga kjo botë duke i rënë fyellit është më e dashur për mua sesa ta përfitoj atë me fe.
Beshr Elhafi


Thenie të urta islame (de.n)
 

MasteR

I'm offline
Vendndodhja
Invisible...
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Halid El-Beker

“Më pëlqejnë njerëzit që janë të heshtur por kur flasin i heshtin të tjerët”.

“اdo njëri prej nesh ka zemër por sa prej nesh kanë ndërgjegje ? “.

Mustafa Mahmud, Allahu xh.sh e mëshiroftë

” Nëse në një zemër nuk ka vend frika ndaj Allahut xh,sh ajo nuk është zemër, ajo është varr”.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Mos hiq dore kurre , Katerine.
Ke aq shume gjera brenda teje dhe me fisnikja nga te gjitha eshte sensi i lumturise.
Por mos e prit jeten nga nje burre. Prandaj shume gra mashtrohen. Prite nga vetvetja.

|Albert Camus|
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Muhamedi a.s :"Me të vërtetë Allahu është i bukur dhe e do të bukurën".
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


"Disa njerëz janë bër si gjuha angleze, ajo ndryshe shkruhet e ndryshe lexohet, ata ndryshe flasin e ndryshe veprojnë."

Dijetari: Jakup Asipi

 

SaD

♪♫Jè t'aimè mon àmour♪♫
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Te heqesh dore nga krenaria per dashuri nuk eshte dobesi..
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


o Zoti im... Nese me shikon duke hecur mbi toke si mendjemadh, me bej te kujtoj se toka nje dite do te jete mbi mua!


 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


Nuk me vjen keq per disa njerëz qe kam humbur me kalimin e kohes, por me vjen keq per kohen time qe kam kaluar me disa njerez...

Njerezit nuk me perkisnin fare,... ndërsa vitet po...!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


"Kur je në kërkim të gabimeve, shfrytëzoje pasqyrën dhe jo dylbijat."

Ibn Kajjim

 
Top