• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Thenie te ndryshme.....

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Njerezit jane si librat:

Mos i gjyko ata permes kopertinave.... pasi shumkujt ia kupton vleren duke e lexu!


 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
"Jeta, mund të vazhdojë në një trup të sëmuar dhe të hendikepuar, por ajo nuk mund të vazhdojë në shpirtin e mposhtur nga dështimi dhe humbja."

Ibrahim El-Fekij
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
"Njeriu, kohë pas kohe i ndërron rrobat e tij në mënyrë që ta ruan pastërtinë e tyre, ndërsa nuk përpiqet fare që ti ndërrojë idetë e tij, edhe pse ato ndoshta janë shumë më të papastra sesa rrobat e tij. Dhe çudia më e madhe është se ai edhe mundohet që ti mbron ato."


Muhamed Nuh El-Kudah
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Nje duartrokitje per guximin qe nuk e mora kurre..
Ulur atje, ne heshtje, i shihja teksa dilnin nga jeta ime, pa mundur t'u thoja se sa shume i doja.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
“Njeriu nuk burgoset nëse prangoset fizikisht, sepse burgimi i vërtetë është prangosja e zemrës, andaj edhe gjejmë të burgosur që buzëqeshin derisa të lirët vetëvriten.“

AbdelAziz Et-turejfi


 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

“Sa më shumë që edukohem përgjatë kohës aq më shumë e kuptojë mangësinë e mendjes, andaj nëse nuk e plotësoj me dije do ma plotësoj koha me injorancë.“

Ahmed Esh-Shugejri

 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Bota e konkurrencës ofron dy mundësi. Mund të humbësh. Ose, nëse do të fitosh, duhet të ndryshosh.


 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Kur e kap lapsin injoranti, e rrok pushkën krimineli dhe futet tradhëtari në qeveri,

atëherë kthehet vatani në xhungëll ku nuk është e përshtatshme më jeta për njerëz.


Dr. Mustafa Sibai
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Vota është më e fuqishme sesa plumbi.... Me plumb mund ta vrasësh armikun tënd, kurse me votë mund te vrasësh të ardhmen e fëmijëve tuaj...


Abraham Lincoln
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Një komb endacak me moral të shëndoshë është një mijë herë më i pëlqyer se një komb i qytetëruar me moral të prishur.

Sami Frashëri
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

E kam lutur njeher Mandela, per rrugen e tij te gjate prej burgut ne President te ma pershkruaj. "Nese ti i ri dhe i fort je", me thoshte ai mua, "mund te jetosh edhe me urrejtjet.... Dhe kete vite te gjata e kam ber. Dhe nje dite pas viteve te gjata burgim, pas keqtrajtimeve trupore dhe emocionale dhe nga ndarja familjare, thoshte Mandela: "Une kuptova, se ata mund te gjitha t`i marrin prej meje, perveq te kuptuarit tim dhe zemres sime."


Burimi: Rruge e gjatë për liri.
Biografia e Nelson MandelesI once asked Mandela to describe his long walk from prison to President. "When you're young and strong", he told me, "you can stay alive on your hatred. And I did, for many years ." Then one day after years of imprisonment , physical and emotional abuse, and seperation from his family , Mandela said, "I realized that they could take everything from me except my mind and my heart."

(Source: Long Walk to Freedom: The Autobiography of Nelson Mandela)
 
Top