• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Thenie te ndryshme.....

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Mendja!

90% e mendjes eshte subkoshience
10% eshte koshience
90% e saj eshte e mbushur me deshira e emocione
10% eshte e mbushur plot me mendime!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


Njerëzit që kafshojnë dorën e atij që i ushqen, zakonisht i lëpijnë këpucët e atyre që i godasin....


(kjo dmth: sillesh keq me të mirin... e bëhesh i dashur me të keqin...)


 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Nëse një femër është e lirë të zbuloj trupin e saj....

atëher përse nuk duhet jetë e lirë edhe ta mbuloj trupin e saj?


Hijab-style-2012-trends.jpg
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


Mjerimin e një populli e udhëheqin dështakët, duke i fundosur në të edhe të zotet e tij...

Dr. Mustafa Sibai​
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


Karakteri i vertet i një njeriu nuk duket në takimin e parë, por në atë të fundit...


 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....


Një ditë, të gjithë do largohen... ajo që mbetet prej tyre janë kujtimet.

Ndryshimi qëndron në faktin se njerëzit më të rëndësishëm kujtohen përgjithmonë.

 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie te ndryshme.....

Një fjalë e mirë, të ngroh edhe atëherë kur jashtë ka ngrirë....
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

“Do të vijë për njerëzit një kohë në të cilën qeverinë do ta marrin në dorë budallenjtë,

dhe do të vijë një kohë në të cilën njerëzit e zgjuar e të urtë do të përbuzen.”


Ibrahim ibn Ed’hem
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Nuk është jetim ai që i kanë vdekur prindërit, por jetim është ai që ka humbur diturinë dhe edukatën.

– Ali Ibn Ebu Talib

 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Nuk është e vërtetë që njeriu ndryshon me kohën... ndryshon me zhgënjimet që merr nga jeta !
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Shoku i vërtetë është ai që prekë në plagë, në menyrë që ajo të shërohet me kohë -pa zgjerim...... Ka shokë tjerë që i mbulojnë plagët tua derisa ato të zgjerohen, pastaj kudo që të prekin, do ndjesh dhimbje. // I.DermakuShiko fotografinë 31051
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Njerëzit më të mirë që kam njohur… janë ata që kanë njohur dështimin, stresin, humbjen dhe kanë gjetur rrugën e tyre për të dalë nga errësira… Këta njerëz kanë një vlerësim, ndjeshmëri dhe një të kuptuar të jetës që i mbush ata me dashamirësi, dhembshuri dhe një interes të thellë dashurie.... Njerëzit e tillë nuk ndodhin rastësisht… por formohen…...


Shiko fotografinë 31053
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Eshte nje e vertet e vjeter, qe njeriu ne politikë shpesh nga armiqet duhet te mesoj.....


Lenini
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Nuk them se nuk besoj në një mundesi të dytë, por them se jo të gjithë e meritojnë.......
 
Top