• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Thenie te bukura...

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Thenie te bukura...

Njerezit jane si dritare me xhama shumengjyresh.
Shkelqejne ne diell, por kur dielli perendon, e bie erresira... pikerisht atehere, zbulohet bukuria e tyre e vertete... gjithmone nese ndricojne se brendshmi.(Jean Houston)
 

WxP

Antarë i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Mashkulli i vërtetë do dy gjëra: rrezikun dhe lojën. Për këtë arsye ai do gruan, si lojën më të rrezikshme.


Fredrick Nietzsche
 

WxP

Antarë i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Më pëlqejnë shumë derrat. Qentë na shohin me sy ngritur. Macet na shohin me sytë poshtë. Derrat na konsiderojnë si të barabartë.


Winston Churchill
 

Element

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Nëse dëshironi që t'ju ndëgjoj gruaja juaj, atëhere thuani një këtë një femre tjeter

Sacha Guitry
 

SaD

♪♫Jè t'aimè mon àmour♪♫
Titulli: Thenie te bukura...

Nje njeri qe ste ka kuptuar asnjere FJALET mos prit kurre te te kuptoje HESHTJEN.

| Albert Einstein |
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Thenie te bukura...

Dashuria svjen nga bukuria dhe as nga hijeshia, por eshte dicka me te cilen merret shpirti.

se di kush e ka then...
 

Element

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

E bukura, i knaq sytë, ndërsa ajo që është e embël. josh shpirtin .

Voltaire
 

Marla

Vi Veri Veniversum Vivus Vici.
Titulli: Thenie te bukura...

"Nëse u bindeni të gjitha rregullave, do të humbisni të gjitha kënaqësitë."

Katherine Hepburn
 

Luis

Tip i cuditshem :P
Titulli: Thenie te bukura...

Dusk is just an illusion because the sun is either above the horizon or below it. And that means that day and night are linked in a way that few things are there cannot be one without the other yet they cannot exist at the same time. How would it feel I remember wondering to be always together yet forever apart?
 

Luis

Tip i cuditshem :P
Titulli: Thenie te bukura...

Too often we underestimate the power of a touch, a smile, a kind word, a listening ear, an honest compliment, or the smallest act of caring, all of which have the potential to turn a life around.
 

WxP

Antarë i Respektuar
Titulli: Thenie te bukura...

Vendosni autorin e thenies ne postime edhe nese i shpikni vete se nje dite do te te duhet si dokument ky postim :)
 

Luis

Tip i cuditshem :P
Titulli: Thenie te bukura...

Mos ju jep shumë ndjenjës. Një zemër tepër e ndjeshme është një pronë e palumtur në një tokë të lëkundshme.

J.W.Goethe
 

Luis

Tip i cuditshem :P
Titulli: Thenie te bukura...

Të bekuar janë ata që mund të dhurojnë pa kujtuar dhe të marrin pa harruar.

Elizabeth Bibesco
 

SaD

♪♫Jè t'aimè mon àmour♪♫
Titulli: Thenie te bukura...

Jeta eshte nje aventure e madhe nga e cila askush nuk ka dale i gjalle.
 

SaD

♪♫Jè t'aimè mon àmour♪♫
Titulli: Thenie te bukura...

Sado e rralle qe eshte dashuria e vertete aq me e rralle eshte nje miqesi e vertete
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Thenie te bukura...

Lumturia eshte te perqafosh dike fort dhe te dish se po perqafon boten.
/Orhan Pamuk/
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top