• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Thenie te bukura...

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Pe: Thenie te bukura...Jeta është një dhembje e gjatë e kokës në një rrugë të zhurmshme.

 

BuRreLsss

Anëtar i Nderuar
Pe: Thenie te bukura...

I vetmi dallim mes kafshëve dhe njerëzve është se instiktet njerëzore i atribohen dikujt në veçanti për të cilën mendja e mashtruar thur diçka të cilën e quan DASHURI....!!!!
 

ShkodranNe

Dwell in possibility
Pe: Thenie te bukura...

- Të biesh në prehrin e zemërimit është njësoj sikur të hakmerresh kundër vetes për fajin e tjetrit... :)
 

BuRreLsss

Anëtar i Nderuar
Pe: Thenie te bukura...

Bukuria Godet Syrin....Por Karakteri Pushton Zemren !
 

Katia

Hmm kureshtar-e?
Pe: Thenie te bukura...

Askush nuk skuqet ne erresire!
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Pe: Thenie te bukura...

Qui tacet, consentire videtur
( Kush hesh , duket sikur është dakord )
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Pe: Thenie te bukura...

po e kam kuptuar sot, shumë faleminderit !


çka kaloi mbaroi dhe çka shkoi nuk kthehet, prandaj mos mendo per ate qe kaloi, sepse shkoi dhe u zhduk -nuk kthehet më...

 

LoSsT

VIP
Pe: Thenie te bukura...

Goditja me e rende per shendetin emocional te një femre, është lufta e saj e ashper per kauza, shpesh te mbetura dilema per to!
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Pe: Thenie te bukura...

Lufta më mundon jo për atë pse vdesin njerëzit, por për atë se, njerëzit të cilët i shtyjnë të tjerët të vdesin, vetë vazhdojnë të jetojnë!!..

Emersoni

Fati vjen dikur, ndoshta edhe kur fle, por jo kur ëndërron!!..

V. Hygo

Mos ju jep shume ndjenjes. një zemer teper e ndjeshme është një prone e palumtur ne kete toke te lekundshme!!

Johann Wolfgang von Goethe

Si të dua unë ty? Lermë të ta tregoj: Të dua me tri dimensionet e shpirtit, të dua thellë, jo me cektësinë e flirtit. Sidomos kur je larg e s’ta them dot me gojë. Të
dua deri në fund të qenies, me jetë, sa ç’duhet e përditshmja, e domosdoshmja, sa ç’duhet dielli, uji, nënaapo foshnja; sa ç’lufton njeriu për një të vërtetë!.


Elizabeth Browning

"Ne e dimë kur ndodhemi pranë qëllimit tonë vetëm kur dëgjojmë zemrën tonë. Forca ime është të përmbush destinon tim"...


"Jeto legjendën tënde personale, paguaj çmimin për ëndrrat e tua, lexo shenjat, zgjo anën femërore të karakterit tënd dhe guxo të jesh ndryshe".


Paulo Coelho

Forca e një dashurie është gjithherë e paragjykuar nëse e vlerësojmë atë me shkakun e menjëhershëm dhe jo për stresin që ishte më parë, hapësirat e errëta dhe të uritura, përplot zhgënjime dhe vetmi që paraprinë të gjitha ngjarjet e mëdha në historinë e zemrës!..

Stefan Zweig

Lumturia me e larte është vetem ajo qe ngrihet nga thellesite e paskajshme te deshperimit!!...

Stefan Zweig
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Pe: Thenie te bukura...


Sa shumë do të ishim të lumtur sikur mos të merreshim aq shumë me punet e të tjerëve.

Bëhu i thjeshë e modest dhe frikësohu vetë prej All-llahut, që të ngrit edhe nëse të tjerët e dëshirojnë të kundërtën.

Vlera e njeriut çmohet sipas moralit të tij.

 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Pe: Thenie te bukura...


Ai që vlerëson vetvetën është shumë larg të vërtetës.

 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Pe: Thenie te bukura...Nëse don të jesh i respektuar, atëherë respekto të tjerët.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Pe: Thenie te bukura...


Nuk janë anjëher kohërat e këqija, por njerëzit ???
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Pe: Thenie te bukura...Të bëhesh njeri është më bukur se sa të bëhesh mbret.
 

Legally_Sweet

If you’re a bird, I’m a bird
Staf në FV.AL
Pe: Thenie te bukura...

Më i poshtri i njerzëve është ai, që tregohet i rreptë kundrejt të butëve dhe i butë kundrejt të rreptëve!
 

ShkodranNe

Dwell in possibility
Pe: Thenie te bukura...

- Njëriu që ka mendjen dhe zemrën të fortë e përdor veten e tij sipas rastit dhe nuk bëhet skllav i iluzioneve e i ndjenjave..
- Njëriu mendjelehtë jepet pas iluzioneve...
- Njëriu me zemër të dobët jepet pas ndjenjave duke mos zotëruar vetëveten...
 
Last edited:

BuRreLsss

Anëtar i Nderuar
Pe: Thenie te bukura...

Burrin e mirë e njeh kurbeti,gruan e mirë e njeh djepi !
 

Love

βeℓℓe â๓e
Pe: Thenie te bukura...

Kur te tjeret mundohen te te ulin... atehere kuptoje se je shume lart...
 

MasteR

I'm offline
Pe: Thenie te bukura...

një optimist beson se kjo është bota dhe koha me e mire per te jetuar. një pesimist frikesohet se kjo mund te jete e vertete.
 

MasteR

I'm offline
Pe: Thenie te bukura...

Bota është si një pasqyre; shikon ti me inat, te shikojne ty me inat, shikon ti me te qeshur, te shikojne ty me te qeshur.
 

MasteR

I'm offline
Pe: Thenie te bukura...

Te hysh ne mendjen e një femre është art,te dalesh prej andej është kryeveper......
 

Love

βeℓℓe â๓e
Pe: Thenie te bukura...

Nese një dite do te urrehemi... mos harro qe një dite u deshem !!
 

MasteR

I'm offline
Pe: Thenie te bukura...

Antitezë e dashurisë nuk është e thënë të jetë përherë urrejtja. Mund të jetë një dashuri e re.
Kotarbinski
 

MasteR

I'm offline
Pe: Thenie te bukura...

Falenderoj prinderit e mi qe me dhane gjene me te cmuar ne bote varferine.
 

MasteR

I'm offline
Pe: Thenie te bukura...

Merre këtë tufë mendimesh pozitive, por mos e mbaj vetëm për vete. Ligj themelor i jetës është ligji i marrjes dhe i dhënies. Unë kam marrë diku dhe t’i kam dhuruar Ty. Ti merri nga këtu dhe dhuroja dikujt tjetër. Sikur jeta që i jep jetës. Kjo është forca e njerëzimit.

Merri thëniet prej këtij libri, prej kësaj tufe, lexoji për vete, por edhe përdori në njërën prej këtyre mënyrave: kur të duash t’ia dërgosh ndokujt ndonjë dhuratë për ditëlindje, për fejesë, martesë, për lindje të fëmijës apo për cilindo rast, atëherë përshkruaje një thënie apo disa sosh dhe, natyrisht, duke i zgjedhur me kujdes ato që i përgjigjen momentit festiv, bashkë me ndonjë dhuratë modeste – dërgoja të përshkruara.

Disa veprojnë edhe pak më ndryshe: për çdo ditë të muajit e zgjedhin nga një thënie me shënimin: për ditën e parë të muajit lexoje vetëm këtë thënie, për të dytën këtë, për të tretën... e kështu me radhë.

Mësimi është gëzim. Po të mësonim për çdo ditë nga një mendim të mirë, në fund të vitit do të ishim për 365 mësime më të pasur. Të kam thënë edhe njëherë: dashuria dhe dituria, kur të ndahen me të tjerët – shumëzohen. Mos e ndal vetëm për vete diturinë, se askush nuk mund të jetojë vetëm në këtë botë. Në brezin e pastër të potencialit të gjithë jemi një dhe vlera e individit matet me fuqinë e tij për dhënie e marrje.

Dhënia e marrja mund të jenë edhe të natyrës materiale, por dhënia dhe marrja e natyrës shpirtërore – dashuri dhe dituri – është mënyra më e mirë e jetësimit të forcës së njerëzimit.
 

MasteR

I'm offline
Pe: Thenie te bukura...

Jeta do te ishte pafundesisht e lumtur nese do te lindnim 80 vjec dhe grdualisht do te shkonim 18...
 

MasteR

I'm offline
Pe: Thenie te bukura...

Paraja mund te bleje një shtepi, por jo një vater familiare;
mund te bleje një shtrat, por jo endrren;
mund te bleje një ore, por jo kohen;
mund te bleje një liber, por jo ndergjegjen dhe ditune;
mund te bleje një post, por jo respektin;
mund te bleje doktorin, por jo shendetin;
mund te bleje shpirtin, por jo jeten;
 

MasteR

I'm offline
Pe: Thenie te bukura...

Shemtia ka një avantazh kundrejt bukurise: ajo zgjat me teper.
Daniel Musy
 

MasteR

I'm offline
Pe: Thenie te bukura...

Ka shume persona qe vezullojne ne forme, por ne permbajtje jane te
brishte!
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top