• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Thenie per dashurine.

Jetmira

Antarë i Respektuar
اdo zemer ka nje kohe.Nuk eshte kurre e kote qe ta presesh.
Zemra nganjehere eshte nje rrote gjigande qe pak nga pak leviz dhe gjen motivin e saj.
 

lovely

Anëtar i ri
Mosha
35
Vendndodhja
GENOVA
Librat qe lexojme nk jane nje humbje kohe ,
perkundrazi .

Jane harta e rrugeve qe gershetohen ne nje udhekryq ate te zemres...

Dy zemra nje shpirt !!!
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Vendndodhja
Athine
Të gjithë thonë se dashuria dhemb, por kjo nuk është e vërtetë. Vetmis dhemb. Refuzimi dhemb. Të humbësh dikë dhemb. Dëshira dhemb. Të gjithë i ngatërrojnë këto me dashurinë, kur në fakt dashuria është e vetmja që fshin çdo dhimbje duke na bërë të ndihemi mrekullisht mirë. Dashuria është e vetmja gjë në këtë botë që nuk dhemb.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
“Zgjodha të të dua në heshtje…

Sepse në heshtje nuk gjej asnjë pengesë,

Zgjodha të të dua në vetmi…
Sepse në vetmi askush nuk të ka veç meje,

Zgjodha të të adhuroj prej një farë largësie…

Sepse largësia më ruan nga dhimbja,

Zgjedh të të puth përmes erës…

Sepse ajo është më e lehtë se buzët e mia,

Zgjedh të të mbaj nëpër ëndrra…

Sepse atje ti je e pafundme.”

Përmallimi – një tjetër poezi
Dimri bie në ne

që pranvera të sjell një lindje të re.

Qaj lotët!

Lejo përmallimin!

Mallëngjimi sjell dorëzimin

dhe nga thellë një dëshirë të bëhesh i Lirë
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
Pasioni as nuk degjon,as nuk flet,keshtu ka lindur!
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.
Eh moj Marylin eh,po he fol moj Monroe fol
 

NGU

Karma has no menu, you get served what you deserve
Eh dashuria...
Sa shpirta ka bashku, dhe sa zemra ka thy.
 
Top