Thenie per dashurine.

VIP

V.I.P
“Kam vendosur të merrem me dashurinë. Urrejtja është peshë e rëndë për t’u mbajtur.”
Martin Luther Kingu.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Nese ste lotojne syte pa vetdije neper urat e dashurise,ti ske dashuruar kurre. :))
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Dashuria është nje kurth... Kur paraqitet, shohim vetem driten e saj, e jo hijet e saj….

/ Oskar Wild
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
Cfare eshte dashuria?...Me sa e njoh une...eshte pasion...admirim dhe vlersim...

Nese keni dy...jeni mjafte...nese i keni te treja...nuk keni nevoj te vdisni...per te shkuar ne parajse....
 

Katil

Antarë i Respektuar
Zgjodha të të dua në vetmi…Sepse në vetmi askush nuk të ka veç meje....

Dashuri e një anshme,e pa bashkëjetuar.
Një dashuri e jetuar mes dy personave ndodh që zbehet,mbaron.
Por, a vdes një dashuri si kjo në vetmi , që s'bashkëjetohet?
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
Dashuri e një anshme,e pa bashkëjetuar.
Një dashuri e jetuar mes dy personave ndodh që zbehet,mbaron.
Por, a vdes një dashuri si kjo në vetmi , që s'bashkëjetohet?

Ne fakt kjo eshte nje fraze qe me pelqeu ndaj dhe e postova...

por eshte e dhimbshme gjithsesi...te duash dike pertej gjithckaje...dhe te mjaftohesh vetem duke e dashur...e duke mos pritur dashuri ne kthim...
 

VIP

V.I.P
اdo zemer ka nje kohe.Nuk eshte kurre e kote qe ta presesh.
Zemra nganjehere eshte nje rrote gjigande qe pak nga pak leviz dhe gjen motivin e saj.
 

ltea

Anëtar i ri
Librat qe lexojme nk jane nje humbje kohe ,
perkundrazi .

Jane harta e rrugeve qe gershetohen ne nje udhekryq ate te zemres...

Dy zemra nje shpirt !!!
 

Hera

Banned
Të gjithë thonë se dashuria dhemb, por kjo nuk është e vërtetë. Vetmis dhemb. Refuzimi dhemb. Të humbësh dikë dhemb. Dëshira dhemb. Të gjithë i ngatërrojnë këto me dashurinë, kur në fakt dashuria është e vetmja që fshin çdo dhimbje duke na bërë të ndihemi mrekullisht mirë. Dashuria është e vetmja gjë në këtë botë që nuk dhemb.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
We kissed,
But that was more than kissing.
It was like eating when you were hungry,
How to drink when you were thirsty.

Stephen King

54434655_1005546276305951_5136898873062588416_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh...jpg
 

Monique

With or Without u
“Zgjodha të të dua në heshtje…

Sepse në heshtje nuk gjej asnjë pengesë,

Zgjodha të të dua në vetmi…
Sepse në vetmi askush nuk të ka veç meje,

Zgjodha të të adhuroj prej një farë largësie…

Sepse largësia më ruan nga dhimbja,

Zgjedh të të puth përmes erës…

Sepse ajo është më e lehtë se buzët e mia,

Zgjedh të të mbaj nëpër ëndrra…

Sepse atje ti je e pafundme.”

Përmallimi – një tjetër poezi
Dimri bie në ne

që pranvera të sjell një lindje të re.

Qaj lotët!

Lejo përmallimin!

Mallëngjimi sjell dorëzimin

dhe nga thellë një dëshirë të bëhesh i Lirë
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Shekujt shuhen,koherat flejne por shpirtrat tone jo,se jane drita e njeri-tjetrit. :))
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Dashuria eshte ndjenja me e pa bindur ne ne ,por aty eshte dhe magjia e saj.Fakti qe sben kompromis,dhe se "korrupton"dot me asnje akses te mendjes.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Dashurit e verteta dashurojne njelloj ne cdo stine njelloj ne cdo kohe njelloj deri ne pafundesi.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Kur netet flejne ne vetmin e tyre me te thelle,atehere zhvesh trupin tend dhe ndjell yjet si deshmitar. :))
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Mos i bej fjalet ere,se era kalon beje zemren ndjenje se ajo qendrone. :))
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Pasioni as nuk degjon,as nuk flet,keshtu ka lindur!
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.
Eh moj Marylin eh,po he fol moj Monroe fol
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Eh dashuria...
Sa shpirta ka bashku, dhe sa zemra ka thy.
 
Top