• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Thenie per dashurine.

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Thenie per dashurine.

Në dashuri nuk ka shkatërrim më të frikshëm se sa vdekja e imagjinatës..

George Meredith ( Egoisti)
 

Burrelsja

Anëtar i ri
Titulli: Thenie per dashurine.

Shekspiri ka thene me dashuro
ose me urre te dyja jane ne favorin tim
nese me dashuron,
do me kesh gjithmone ne
nese me urren do mekesh gjithmone ne mendje .
 

SELSAJ

Mysterious_Girl
Titulli: Thenie per dashurine.

Kisha dasht' te bahem fllad
Me marr rrugen,me ardh te ti
N'oden tande,m'shtetun n'shtrat
E me t'mblu me dashni!

Me t'perqafu shum e shum fort
Me ti puth gushe e ball'
E leht me t'peshperit,qe n'kyt bot'
Vec per ty do t'jem e gjalle'!
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Poezi Dashurie

Unë rashë në dashuri me kurajon e saj, sinqeritetin dhe respektin e zjarrtë për vetveten. I besoja këto gjëra, edhe sikur e gjithë bota të mundohej të më përfshinte në dyshime të forta, që ajo nuk ishte ajo që dukej.
E dashurova atë dhe ky ishte fillimi i gjithçkaje
.

(F. Scott Fitzgerald)
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Thenie per dashurine.

Puthja është një shaka e bukur, të cilën natyra e ka shpikur për të ndaluar fjalët e shumta..
I. Bergman
 

Endrra

VIP
Titulli: Thenie per dashurine.

Te kam mendu,
tha.
Po ti?

Une?

Jo, une nuk di,
si mendohet fryma!

K.Kojashi
 

diku diku

Anëtar i Respektuar
Pe: Thenie per dashurine.

Dashuria eshte absurde, pasi, ne grahmat e saj fshihet humbja, fataliteti, deshperimi, prekja e humneres, por edhe mundesia per te pare erresiren dhe driten ne te njejten kohe ...(sh)
 
Last edited:

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Thenie per dashurine.

Pastaj fjetëm të përqafuar si qingja një orë të mirë., Kjo kohë ishte në një fare mënyre më bukur se sa kur bëmë dashuri.

Charles Bukowski
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Thenie per dashurine.

Aty ku ka dashuri.. nuk ka asnjëherë natë..
E.Heminguej
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Thenie per dashurine.

Dashuria është pleh!
Pleh për shpirtin.

Martin Roçi
 

Endrra

VIP
Titulli: Thenie per dashurine.

Dashuria eshte e durushme dhe e respektshme. Ajo nuk njeh xhelozi,egoizem,ajo nuk njeh mburrje dhe nuk eshte arrogante. Dashuria nuk eshte fyese, ashtu sic nuk eshte gricese apo hatermbetese. Ajo nuk gezohet mbi padrejtesine perkundrazi gezohet kur e verteta fiton. Dashuria duron gjithcka, beson gjithcka,ajo shpreson dhe berballon gjithcka.
 

Aren

Anëtar i Respektuar
Pe: Thenie per dashurine.

Sigurisht, është vështirë të jesh pa dashuri tek ende ke dëshirë të dashurosh, por shumë më vështirë të të dashurojnë kur nuk e do më dashurinë.
Kurtleni
 

TrueLovE

You Have My Heart
Titulli: Thenie per dashurine.

Per dashuri te vertet rreziko shum ne jet,mos i degjo te tjeret se qfar te thojn,se genjeshtrat lindin mas shumti nga ata qe gjelozojn.Mos e harro kurr dashurin e par sepse ajo ne vete nje-ALFABET-te ter mban....
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Thenie per dashurine.

"Atë ditë,në të cilen të njoha,nuk e kisha kuptuar. Nuk e kisha kuptuar që nga ajo ditë do të jetoja cdo sekondë me friken se mos të humbas "
Ronan Keating
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Thenie per dashurine.

"Vetëm një gjë," tha ajo, duke ngritur kokën dhe duke më parë drejt e në sy. "Dua që të më kujtosh. Nëse më kujton, atëherë nuk më bëhet vonë edhe sikur të gjithë të tjerët të më harrojnë."

|Haruki Murakami|
 

ana88

vlonjate tipike
Titulli: Thenie per dashurine.

Eshte e cuditshme te mendosh se si nje bote plot me njerez mund te duket bosh kur te mungon nje person i vetem....
Shpeshhere ajo qe ka nevoj nje njeri eshte nje dore per te shtrenguar dhe nje zemer per ta kuptuar.........
Te presesh eshte e dhimbshme,edhe te harrosh eshte e dhimbshme,por te mos dish se cfare vendimi do te maresh,kjo eshte nje nga vuajtjet me te medha..............
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Thenie per dashurine.


eh dashuria...nje kove e thate e teneqes -haha

Jemi nga materialja shum perpara, porse besimi shum ka humb...
 
Top