Thenie per dashurine.

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Dashuria ,nje shkemb i forte ku perplasen keqas dallget e urrejtjes.........
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
Dashuria është më shumë sesa emocione, dhe është më shumë se thjesht një ndjesi e mirë.​
 

Giovanni

Anëtar i ri
Dashurija edhte thjesht Dashuri.......
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Dashuria eshte si nje semundje.............te con deri ne grade te fundit,pastaj pak nga pak te ndryshon...dhe ne fund te leshon atehere kur se pret...........
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Dashuria eshte helmi me i kec qe ekziston, por njekohesisht edhe ilaci me i mire.
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Ai që shpejt dashurohet, shpejt dëshprohet
 

polisi_tajrush

Struga zemra Ilirides
Dashuria te con nga cmenduria ;)
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Në dashuri është e lejuar çdo gjë: himni, tradhtia, mashtrimi.
Rruga më e gjatë për në varr është rrruga e dashurisë
Kur njeriu ka dashuri, s'ka frikë.
Edhe në kasollen më të vogël ka vend për dy të dashuruar
Dashuria është tërë jeta e gruas, kurse një episod në jetën e mashkullit
ا'është dashuria? Rast i volitshëm për dhembje të gjatë
Dashuria është lumturi kur e ke pranë
Dashuria është sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afër.
Dashuria është semundje dhe iluzion kur je larg.
Dashuria është vuajtje kur je i sinqertë."
Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
Dashuria është verbim kur vendoset para arsyes."
Dashuria është shurdhim kur te largon nga njerzit e tjerë.
Dashuria është memece kur nuk ke fantazi."
Dashuria është e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
Dashuria është roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
Dashuria është liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mirë.
Dashuria qëndron ne zemër prandaj sduhet te zgjedhi vetëm me sy.
Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ..... janë velat e dashurisë pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetës komplekse
 

Aurora

Anëtar Aktiv
Dashuria eshte sikur te mbash peshen e nje universi te tere ne te rrahuren e nje zemre, dicka qe te le pa fryme...!
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
-Në dashuri si dhe në luftë, e drejta gjithmonë është në anën e të fortit, andaj femra që dashurojmë gjith-monë do të ketë të drejtë.
-Sqarimi i dashurisë është shkatërrimi i dashurisë.
-Dashuria është si fati: nuk do që të vrapohet pas saj.
-Më mirë të mos kesh fare, se sa ta humbësh dashurinë.
-Nuk është i dashuruar ai që nuk dashuron gjithmonë.
-Kush do drurin i do edhe degët e tij.
-Në dashuri, edhe shumë është pak.
-Biseda më interesante e dashnorëve është kur heshtin.
-Dashuria është sëmundje e rëndë e shpirtit.
-Në dashuri nuk ka shaka. Shumica fillojnë të shtiren se janë të dashuruar, që pastaj të jenë vërtetë të dëmtuar.
-Të mos jesh asgjë dhe të mos duash asgjë, është njësoj.
-Të gjithë ne jemi rezultat i dashurisë dhe i dalldisë.
-Gjuha e dashurisë ështënë sy.
-Dashuria është dobësia më fisnike e mendjes.
-Tragjedia e secilës dashuri është zemërgjerësia.
-Për dashuri, jo për urrejtje unë jam lindur.
-Lufta më e madhe e jetës sonë është dashuria.
-S'ka dashuri zjarrin e të cilës nuk e shuan martesa.
_________________
 

polisi_tajrush

Struga zemra Ilirides
dashurija asht si nej lule po se respektove mos harro se u ngule ;)
 

baby-angel

Thpilt
Mesoni,mesoni,mesoni dhe do te beheni te ditur.
Dashuroni,dashuroni,dashuroni dhe do te beheni te medhenj.

Tani me fjalet e mija :p
Engjejt e quajne,gezim te qiellit,
djajte vuajtje te sketerres
Njerezit e quajne Dashuri. (me pelqen shume kjo)
 

DeviL

Is Not Here…
Dashuria eshte gjeja me e bukur dhe me e pakuptueshme qe zoti na ka dhuruar pa dashuri ska jete...
 

alfonci

Veri investigatio
Dashuria eshte si semundja, perfundon gjithmone ne shtrat.
 

JetMir

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
picture1kh4.jpg
 

ersa

Antar Aktiv
Eshte e mjaft e lehte
te gjesh nje te dashur e te ruash nje mik.
Cfare eshte e veshtire,
eshte te gjesh nje mik e te ruash nje te dashur.
 

princesha

Warrior Princess
V.I.P
Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme...
 

princesha

Warrior Princess
V.I.P
Të dua më shumë se dje, e më pak se nesër.
Zheraldi
 

WxP

Antarë i Respektuar
Thënie të bukura për dashurinë.

Mund te postoni theniet per dashurine qe ju kane lene me shume mbresa.

Theniet mund te jen nga me te ndryshmet, vetem jo jashte teme.
 

albgrl

GIRLICIOUS
Distance makes the heart grow fonder. (Kjo per dashurine ne largesi qe do thote se Largesia e ben zemren te rritet me me shume dashuri, dmth qe dashuria per dike te rritet kur personin qe do e ke larg).
 

xX♥Xx

Antar Aktiv
"The soul mate is what we aspire to and like to understand about us, is what we deem to be perfection, purity and endless regarding our own being."

"When you are in Love you can't fall asleep because reality is better than your dreams."
 
Nje dite çmenduria i dhuroi nje trendafil dashurise ....Dashuria çpohet nga gjembat e trendafilit....Dhe si pasoje verbohet .. !!Që atë ditë .. DASHURIA është e çmendur dhe e verber .. !!
 
L is for the way you look at me
O is for the only one I see
V is very very extraordinary
E is even more than anyone that you adore and love
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Kush vjen për mirë troket në derë; kush dashuron, derën e gjen të hapur.
Tagora

Ngrije urën e dashurisë deri në diell, vetëm ajo na lidh me jetën, vetëm ajo na lidh me njerëzit.
A.Podrimja

Dashuria i ka ligjet e veta të zhvillimit, stinët e veta jetësore si lulja , jeta e njeriut. Ajo ka pranverën e hershme, verën e nxehtë dhe, pas tyre, vjeshtën e cila për disa është e nxehtë, e ndritshme dhe frutdhënëse, ndërsa për disa të tjerë e ftohtë, e zymtë dhe e mjerë.
Bjelinski

Në fillim të dashurisë dashnorët flasin për të ardhmen, e kur ajo është nga fundi, flasin për të kaluarën.
Karlo

Dashuria është zjarr i furishëm. Atë s'mund ta shuajë dot as uji i bekuar. Madje as gjaku. Pregeli

Dashuria? Në fillim fjalë të mëdha, pastaj fjalë të pakta e në fund fjalë të shumta.
Pajeroni

Të lutem, më duaj pak, në qoftë se dëshiron të më duash gjatë.
Herriku

Dashuria është çelës që tek njeriu çel çdo gjë.
Hoperi

Dashuria është fati, të cilin ia japim njeri-tjetrit.
Sandi

Dashuria është i vetmi pasion që nuk duron as të kaluarën, as të ardhmen.
Balzaku
 
Top