Thenie filozofike

Element

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie filozofike

Derisa ne jemi në kërkim të Perendisë, dashuria na thotë ; eja pas meje .

Victor Hugo
 

Element

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie filozofike

Cdo njeri, ka në veten e tij afërsisht tre karaktere ; atë që e ka, atë që e paraqet, dhe atë që dëshiron të ketë.

Alphonse Karr
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Thenie filozofike

Kujdes hiqni maskat , mbajtja e tyre per nje kohe te gjate ka rrezik tju behet fytyre . . . !!
 

Element

Anëtar i Respektuar
Titulli: Thenie filozofike

Arti i të jetuarit konsiston që të sakrifikohet një pasion bazë, për një pasion më të lartë .

François Mauriac
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Thenie filozofike

Per mua shprehja e ndokujt qe Zoti ekziston, ka te njejten domethenie me shprehjen: ekzistenca ekziston. Kur te behesh i vetdijshem se c'eshte ekzistenca, nuk do ta quash me ekzistence, por Zot.
_OSHO
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Pe: Thenie filozofike

Mos e perplas asnjehere deren; mund te duash te kthehesh perseri prej andej. - Don Herold
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Pe: Thenie filozofike

E pyetën Aristotelin: اfarë fiton kur mendohesh?
- Që të mos jesh idiot kur te flasësh!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Pe: Thenie filozofike

  • Ambicia eshte refugjati i fundit i deshtimit !
    Oscar Wilde
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Pe: Thenie filozofike

E ardhmja eshte ajo cka ju beni sot!
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Thenie filozofike

Idioti flet per ate qe do te veproj…..
Egoisti flet per ate qe ka vepruar……..
Kurse inteligjenti vepron e nuk flet…
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Pe: Thenie filozofike

Jeta eshte si nje monedhe! Ne njeren ane ndodhet dhimbja dhe ne anen tjeter lumturia. Ti mund te shohesh vetem njeren ane, por mos harro, edhe ana tjeter e ka rradhen e saj
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Thenie filozofike

Të presësh nga njërëzit të sillen mirë me ty, sepse ti sillesh mirë me ta, është njësoj sikur të presësh nga një luan mos të të hajë, sepse ti nuk e ha atë...!
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Thenie filozofike

*** Vetem kush eshte I forte mund te fal. Ai qe eshte I dobte as nuk mund te fal as te ndeshkoje. ***
| Mahatma Gandhi |
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Thenie filozofike

Te presesh nga njerezit qe te sillen mire me ty nga e vetmja arsye se ti sillesh mire me ta eshte njejte sikur te gjendesh perpara luanit dhe te presesh te mos te te haje nga arsyeja e vetme sepse ti nuk po e hane.

(sdi kush e ka thene)
 

Endrra

VIP
Titulli: Thenie filozofike

"Nuk pendohem per momentet e veshtira qe kam kaluar,mbaj shenjat sikur te ishin medalje,e di qe liria ka nje cmim te larte,po aq te larte sa dhe ai i skllaverise!E vetmja diference eshte qe pagohet me deshire dhe buzeqeshje-edhe kur ajo buzeqeshje eshte e lagur nga lotet!

|Paulo Coehlo|
 

Marla

Themelues i Forumit
Titulli: Thenie filozofike

E qeshura është çliruese, nxitëse, shtytëse, ngacmuese, e pëlqyeshme dhe inteligjente. Dhe ështe gjithashtu gratis.


Jacopo Fo
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Thenie filozofike

Me mire me te mbet marak se me i ra prap!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Thenie filozofike

Dikur natyra e ka frikësuar njeriun, kurse sot njeriu e frikëson natyrën.

|Zhan Iv Kusto|
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Thenie filozofike

"Problemi është se në këtë botë,e mira dhe e keqja kanë ndryshuar pozicionet .
E keqja adhurohet ndërsa e mira shkelet."
M.Twain
 

Marla

Themelues i Forumit
Titulli: Thenie filozofike

Sado kalove lumin prap ti ruaje kalin, me ate kalove lumin me ate do hipësh malin.

Web
 

Marla

Themelues i Forumit
Titulli: Thenie filozofike

Shumë njerëz bërtasin të vertetën ,por pa stil është e panevojshme. Nuk shërben për asgjë.

Charles Bukowski
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Thenie filozofike

i have always held the religon of Muhammad in high estimation because of its wonderful vitality . It is the only religion which appears to me to possess that assimilating capacity to the changing phase of existence wiche can make itself appeal to every age.I have studied him the wonderful man and in my opinion for from being an anti christ,he must be called the Savior of Humanity

George Bernard Shaw

 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Thenie filozofike

Sa e thjeshte kjo jeta?! Ke vetem nje detyre! Te jesh i lumtur :vetull::kohe:
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Thenie filozofike

"Specia jone meriton dhe ka nevoje per nje qyteterim mendjehapur dhe te zgjuar, me nje kuptim baze per menyren se si bota funksionon."

Carl Sagan


"Vlera e jeteve tona dhe planetit tone delikat eshte e varur nga dija dhe kurajoja jone. Ne jemi rojtaret e kuptimit te jetes.
Eshte shume here me mire te perqafojme te verteten e eger sesa nje perralle qetesuese."

Carl Sagan

"Kozmosi eshte brenda nesh; ne jemi te perbere nga lëndë yjesh.
Ne jemi nje menyre e kozmosit per te njohur vetveten."

Carl Sagan


"Shkenca eshte me shume sesa thjesht dije.
Eshte nje menyre e te menduarit, nje menyre e te marrurit skeptikisht ne pyetje universin."

Carl Sagan

"Shkenca punon ne kufirin mes dijes dhe injorances, duke pranuar pa frike gjerat qe nuk i di. Nuk ka ndonje turp ne kete gje. I vetmi turp eshte te pretendojme qe i kemi te gjitha përgjigjet."

A Spacetime Odyssey
 

Alessia

What I do is who I'm .
Titulli: Thenie filozofike

Njeriu mëson kur është i ri dhe kipton kur të moshohet!
 

Alessia

What I do is who I'm .
Titulli: Thenie filozofike

Asnjeher nuk kam shkuar ne cirk..
Me kan mjaftojn palacot qe kam njoh deri sot..
 
Top