Thenie fillozofike per femren .

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Me siguri Zoti e krijoi burrin para gruas. Mbi të gjitha, ne të gjithë gjithmonë bëjmë një draft të përafërt para kryeveprës përfundimtare.

:)

C65E2863-4ED4-4AB8-8993-2A327D20B711.jpeg
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Kjo Eshte thjeshte thenie fillozofike. Ndryshe nje teme per femren Ekziston edhe tek albumi fotografik .
Nathing miii 🤗
Po njesoj eshte *kane thene*dhe *thenie*,vetem fjalia *kane thene* per behet nga 2 fjale, I njejti kuptimi eshte.
Njs me fal qe te thash
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Në mënyrë që një grua të fitojë njohje, ajo duhet të bëjë gjithçka dy herë më mirë se një burrë, në fund të fundit, kjo nuk është aq e vështirë.
P.P

504A3B1C-FE67-4B84-90CE-406EFC0A4165.jpeg
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Një grua inteligjente është e lirë sepse ka luftuar për lirinë e saj.
Por ajo nuk është viktimë, mbijetoi.
Mos u mundoni ta burgosni sepse ajo do të dijë të shpëtojë.
Gruaja inteligjente e di që vlera e saj nuk qëndron në pamjen e trupit të saj.
Por në karakter...

Gabriel Garcia Marquez

B72BFAC7-0287-4940-B674-F63BB0F90860.jpeg
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
I kam adhuruar gjithmone ato femra, te cilat kur ecin rruges duken sikur askush tjeter nuk ekziston, pavarsisht se mund te kete njerez qe i hedhin fjale nga me te ndyrat,
komplimente nga me te bukurat,
Ato nuk i levizin syte, nuk e kthejne koken mbrapa, jane ato dhe bota e tyre.

Charles Bukowski
 
Top