• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

The Guardian: Kosovare Asllani, më e mira në Botërorit të femrave 2019

Hera

Βιβλίο φάγος
Vendndodhja
Athine
The Guardian: Kosovare Asllani, më e mira në Botërorit të femrave 2019
auto_auto_65961354_2437027903021849_1246886236468019200_o15624937431562699010.jpgGazeta e famshme britanike, The Guardian, e ka publikuar një artikull me momentet më kyçe të Kupës së Botës së vajzave, që u zhvillua këtë verë në Francë. Përkundër që SHBA-ja u shpall kampione sërish, gazetarja e The Guardian, Sohpie Lawson, e vlerëson Kosovare Asllanin si lojtaren më të mirë të turneut.

Kosovare Asllani do të kthehet në shtëpi nga Kupa e Botës e vajzave me medaljen e bronztë në qafë, pasi që Suedia e fitoi me rezultat 2:1 përballjen kundër Anglisë për vendin e tretë të kësaj gare.

Për Asllanin kishte pasur dyshime se mund të mos luajë në këtë ndeshje, pasi kishte pësuar lëndim në ndeshjen paraprake, në gjysmëfinale kundër Holandës. Megjithatë, ajo e nisi ndeshjes në formën më të mirë të mundshme, duke shënuar gol qysh në 11 minutat e parë të lojës.


“Lojtarja e turneut? Kosovare Asllani. Suedezja unike me numrin nëntë në fanellë është goditur gjithkund nëpër fushat rreth e përqark Francës, duke vrapuar me zemërim dhe duke e drejtuar sulmit e Suedisë në këtë garë”, shkruhet në artikullin e The Guardian.

“Pasi u rrit në mënyrë të jashtëzakonshme mes kohës, kur u largua dhe u kthye në ekipin kombëtar të Suedisë, këtë verë Asllani ia ka rikujtuar botës, se çfarë është e aftë të bëjë”.

Pasi e festoi arritjen e vendit të tretë me Kombëtaren e Suedisë, edhe vetë Asllani ishte shprehur mjaft e kënaqur dhe krenare me suksesin e saj.

“Ndiej se e kam dhënë çdo pjesë timen, kam luftuar dhe nuk kam kursyer asgjë nga vetja në asnjë ndeshje. Kam bërë gjithçka që kam mundur në secilën ndeshje. Kështu që ndihem krenare”, kishte thënë Asllani, pasi ishte stolisur me medaljen e bronztë.

ImageImage

© SYRI.net
 
Top