• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Thaçi jep dorëheqje nga pozita e presidentit

1604580541542.png


Pas konfirmimit të aktakuzës, Hashim Thaçi ka dhënë dorëheqje nga pozita e presidentit të vendit.

Thaçi këtë e bëri të ditur në një konferencë për media.

“Nuk do të lejoj në asnjë rrethanë që para gjyqit të dalë presidenti i Republikës së Kosovës”, tha ai, raporton Telegrafi.

“…Për të mbrojtur integritetin e Presidencës, shtetit të Kosovës, qytetarit të Kosovës, popullit të Kosovës dhe duke respektuar partneritetin me bashkësinë ndërkombëtare sot jap dorëheqje nga pozita e presidentit të Republikës së Kosovës”, tha ai.

Thaçi më tej tha se ndihet krenar me përgjegjësitë që ka bartur në tri dekada në pozicione të ndryshme institucionale.

Ish presidenti Thaçi kërkoi nga forcat politike që në këto rrethana të reja të dëshmojnë maturinë që kërkon koha, në mënyrë që vendi të mos thellohet në krizë kushtetuese e institucionale.

“Interesat e shtetit të jenë mbi ato personale dhe partiake”, u shpreh Thaçi, duke shtuar se vendi nuk ka kohë për të humbur dhe duhet të ruhet orientimi euro-atlantik i shtetit dhe shoqërisë. /Telegrafi/
 
Private conversations
Help Users
    Top