• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Test per veshjen tuaj

ymer

Antar Aktiv
E ke analizuar ndonjëherë mënyrën tënde të të veshurit? Zbulo cili është stili yt ideal që të bënë të veçantë dhe unike.
je i sigurt si vishesh....

Shenim: Merr nje lapës dhe mbaj shenim pikët, do tju duhen në fund


1. Prerja e flokëve duhet të:

a – Përshtatet me fytyrën tënde – (2 pikë)
b – Pasqyro personalitetin tënd – (5 pikë)


2 – Kur ke dëshirë të blesh një palë këpucë:

a – Nuk mendon për veshjen me të cilën do e shoqërosh, mjafton që janë ashtu si të pëlqejnë ty - (4 pikë)
b – Kërkon ngjyrën dhe markën që shkon me veshjet e tua –( 3 pikë)


3 – Ke nevojë për një fustan të ri për në ceremonin e martesës së shoqes tënde më të mirë:

a – Kërkon në dollap midis veshjeve të përshtatshme për një ceremoni, duke zgjedhur një ngjyrë të çelt për të mos rënë në sy – (1 pikë)
b – Zgjedh sipas shijes tënde një veshje duke iu përshtatur tendencave të modës. Nuk e ke problem nëse je duke shkuar në një ceremoni apo në punë, për ty është e njëjta gjë. Stili ytë është gjithmonë i njëjti – (5 pikë)


4 – Xhinset me shtat poshtë të rrinë mirë?

a - Jo, dhe me zor pres të ikin nga moda për mos ti veshur më – (2 pikë)
b - Jo, dhe pikërisht për këtë nuk kam as edhe një palë – (3 pikë)


5 – Cilat janë ngjyrat që shkojnë në modë këtë vit?

a – Lejlaja, totalisht e zezë, dhe ngjyrat e ndezura – (2 pikë)
b – Nuk e di, sepse mundohem të vesh gjithnjë ngjyrat që përshtaten me ngjyrën e lëkurës time – (5 pikë)


6 – Flokët e shkurtra sipas teje tregojnë:

a - Mungesë feminiliteti –( 3 pikë)
b – Një mënyrë për të thënë: shiko fytyrën time jo atë që kam përreth – (5 pikë)


7 – Ditën e parë të punës në zyrë si vishesh?

a – Varet se si ndjehem atë ditë, ka diell apo ka shi, është vapë apo bënë ftohtë - 5 pikë
b – Zakonisht kam një look tepër të rregullt, i cili më bën të dukem ashtu siç jam - 1 pikë


8 – Veshja nuk e bënë njeriun:

a – Nuk ka shprehje më të gabuar, sepse ajo që vesh thotë shumë mbi ty - 4 pikë
b – ثshtë shumë e vërtetë – (2 pikë)


9 – Kur vesh fëmijën tënd:

a – Mundohesh të plotësosh shijet e tij – (5 pikë)
b – Do vendosi se si të vishet kur të rritet, tani do ndjeki stilin që më pëlqen mua – (1 pikë)


10 – Do të pëlqente të bëjë modelen e një stilisteje të njohur për të veshur me kënaqësi krijimet e saja?

a – Do ishte ëndrra e çdo vajze – (3 pikë)
b – Kurrë nuk do mund të vishja, veshjet e një stilisti të vetëm! –( 5 pikë)

Deri në 25 pikë
Gjëja pozitive në stilin tënd të të veshurit është se ke gjithmonë besim tek moda dhe gjiithçka është më e lehtë për ty: Për të blerë një veshje e di shumë mirë ku do shkosh dhe çfarë do zgjedhësh. Por gjërat komplikohen kur moda nuk vjen sipas shijeve të tua: Bën gjithçka për të veshur veshjet e koleksioneve të fundit, por rezultatet nuk janë gjithmonë ato që dëshiron. Mundohu të mos ndjekësh gjithmonë këshillat e mediave, por ndiq ndonjëherë edhe shijet e tua personale.Nga 25 deri në 35 pikë
Të pëlqen të lexosh revistat e modës që flasin për tendencat e fundit të modës, por në fund zgjedh atë që të pëlqejn ty, dhe zgjedh ngjyrat dhe linjat që mendon se shkojnë me trupin tënd. Ndonjëherë bënë çmenduri të tilla si shpenzime marramendëse për një veshje që të pëlqen vërtet shumë. Mund të jetë një çantë, ose një palë këpucë. Por shpesh pendohesh menjëherë, pasi e ke blerë.


Mbi 35 pikë
Ku vjen ti personat e tjerë ndihen të pasigurt. Di të zgjedhësh veshjet e tua si asnjë njeri tjetër, duke valorizuar në maksimum trupin dhe fytyrën tënde. Nuk bindesh nga stili i një stilisti të vetëm. Nëse moda e momentit nxjerr në treg diçka që ty nuk të pëlqen, nuk e blen. Ke shumë personalitet dhe kur kalon të gjithë kthejnë kokën për të të parë
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Nga 25 deri në 35 pikë
Të pëlqen të lexosh revistat e modës që flasin për tendencat e fundit të modës, por në fund zgjedh atë që të pëlqejn ty, dhe zgjedh ngjyrat dhe linjat që mendon se shkojnë me trupin tënd. Ndonjëherë bënë çmenduri të tilla si shpenzime marramendëse për një veshje që të pëlqen vërtet shumë. Mund të jetë një çantë, ose një palë këpucë. Por shpesh pendohesh menjëherë, pasi e ke blerë.

e vertet!
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
E ke analizuar ndonjëherë mënyrën tënde të të veshurit? Zbulo cili është stili yt ideal që të bënë të veçantë dhe unike.
je i sigurt si vishesh....

Shenim: Merr nje lapës dhe mbaj shenim pikët, do tju duhen në fund


1. Prerja e flokëve duhet të:

a – Përshtatet me fytyrën tënde – (2 pikë)2 – Kur ke dëshirë të blesh një palë këpucë:

b – Mjafton qe jane ashtu si te pelqejne ty –( 4 pikë)


3 – Ke nevojë për një fustan të ri për në ceremonin e martesës së shoqes tënde më të mirë:


b – Zgjedh sipas shijes tënde një veshje duke iu përshtatur tendencave të modës. Nuk e ke problem nëse je duke shkuar në një ceremoni apo në punë, për ty është e njëjta gjë. Stili ytë është gjithmonë i njëjti – (5 pikë)


4 – Xhinset me shtat poshtë të rrinë mirë?

a - Jo, dhe me zor pres të ikin nga moda për mos ti veshur më – (2 pikë)
ktu ja kom fut kot sps mu xhinset me shtat posht m'plq shum dhe i perdori shum por opcjoni PO nuk po ekzistojka ktu5 – Cilat janë ngjyrat që shkojnë në modë këtë vit?

a – Lejlaja, totalisht e zezë, ngjyrat e ndezura (2 pike)


6 – Flokët e shkurtra sipas teje tregojnë:

a - Mungesë feminiliteti –( 3 pikë)7 – Ditën e parë të punës në zyrë si vishesh?

a – Varet se si ndjehem atë ditë, ka diell apo ka shi, është vapë apo bënë ftohtë - 5 pikë8 – Veshja nuk e bënë njeriun:


b – ثshtë shumë e vërtetë – (2 pikë)


9 – Kur vesh fëmijën tënd:

a – Mundohesh të plotësosh shijet e tij – (5 pikë)10 – Do të pëlqente të bëjë modelen e një stilisteje të njohur për të veshur me kënaqësi krijimet e saja?


b – Kurrë nuk do mund të vishja, veshjet e një stilisti të vetëm! –( 5 pikë)

Nga 25 deri në 35 pikë
Të pëlqen të lexosh revistat e modës që flasin për tendencat e fundit të modës, por në fund zgjedh atë që të pëlqejn ty, dhe zgjedh ngjyrat dhe linjat që mendon se shkojnë me trupin tënd. Ndonjëherë bënë çmenduri të tilla si shpenzime marramendëse për një veshje që të pëlqen vërtet shumë. Mund të jetë një çantë, ose një palë këpucë. Por shpesh pendohesh menjëherë, pasi e ke blerë.

yep:eek:k:po::po::po::po:
 
Redaktimi i fundit:

baby-angel

Thpilt
Edhe une 25-35 jam edhe pse testi nuk me duket shume i sakte.Duhet te pakten te kish nje opsion te ndermjetem ose si tek pyetja 4 nje: Po. :)
++Nëse moda e momentit nxjerr në treg diçka që ty nuk të pëlqen,nuk e blen.++ kjo ishte tek ajo mbi 35 dhe me pershtatet ;) :D
 

PinkHeart

Antarë i Respektuar
Pe: Si vishesh? Test

Mbi 35 pikë

Ku vjen ti personat e tjerë ndihen të pasigurt. Di të zgjedhësh veshjet e tua si asnjë njeri tjetër, duke valorizuar në maksimum trupin dhe fytyrën tënde. Nuk bindesh nga stili i një stilisti të vetëm. Nëse moda e momentit nxjerr në treg diçka që ty nuk të pëlqen, nuk e blen. Ke shumë personalitet dhe kur kalon të gjithë kthejnë kokën për të të parë.


jam kshu me verte... nuk vesh KURR dicka qe del ne mode dhe nuk me rrin mir... moden e boj vet sic te me duket mu me mir;
dolen leggings: femra nga 200 kile me rrota dhjami gjithandej, me ta shpif...
femra me kemb te shtrremta te holla si piperr me minifund
femra te shendoshura me pantallona me shtrat te ulet ku i del edhe vrima sumes
femra qe vishen si plaka sepse KSHU ESHTE MODA...
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Si vishesh? Test

Nga 25 deri në 35 pikë

Të pëlqen të lexosh revistat e modës që flasin për tendencat e fundit të modës, por në fund zgjedh atë që të pëlqejn ty, dhe zgjedh ngjyrat dhe linjat që mendon se shkojnë me trupin tënd. Ndonjëherë bënë çmenduri të tilla si shpenzime marramendëse për një veshje që të pëlqen vërtet shumë. Mund të jetë një çantë, ose një palë këpucë. Por shpesh pendohesh menjëherë, pasi e ke blerë.

Eh,dicka,dicka.....
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Pe: Si vishesh? Test

nuk vishem fare.....:p
Gjitha piket i merr ti pra :p

Pritova me e lexu gjith kyt carcafin qe ka shkru antari siper,por doja te shtoja qe vishem thjesht dhe si mas stines :D
 

Elushe

Vogëlushe
Pe: Si vishesh? Test

Mbi 35 pikë

Ku vjen ti personat e tjerë ndihen të pasigurt. Di të zgjedhësh veshjet e tua si asnjë njeri tjetër, duke valorizuar në maksimum trupin dhe fytyrën tënde. Nuk bindesh nga stili i një stilisti të vetëm. Nëse moda e momentit nxjerr në treg diçka që ty nuk të pëlqen, nuk e blen. Ke shumë personalitet dhe kur kalon të gjithë kthejnë kokën për të të parë.

Interesante - kur lexova temen nuk e mendova qe do i perkas kesaj kategorie.
 

Snow Hristina

Anëtar i Nderuar
Pe: Si vishesh? Test

Deri në 25 pikë

Gjëja pozitive në stilin tënd të të veshurit është se ke gjithmonë besim tek moda dhe gjiithçka është më e lehtë për ty: Për të blerë një veshje e di shumë mirë ku do shkosh dhe çfarë do zgjedhësh. Por gjërat komplikohen kur moda nuk vjen sipas shijeve të tua: Bën gjithçka për të veshur veshjet e koleksioneve të fundit, por rezultatet nuk janë gjithmonë ato që dëshiron. Mundohu të mos ndjekësh gjithmonë këshillat e mediave, por ndiq ndonjëherë edhe shijet e tua personale.


ehhh mir kam mani me robat e sezonit te ri nuk vesh kur te vitit me pare di cfare mare e cfare me shkon keshtu qe testi is 50% lol ;)
 
Pe: Si vishesh? Test

Nga 25 deri në 35 pikë

Të pëlqen të lexosh revistat e modës që flasin për tendencat e fundit të modës, por në fund zgjedh atë që të pëlqejn ty, dhe zgjedh ngjyrat dhe linjat që mendon se shkojnë me trupin tënd. Ndonjëherë bënë çmenduri të tilla si shpenzime marramendëse për një veshje që të pëlqen vërtet shumë. Mund të jetë një çantë, ose një palë këpucë. Por shpesh pendohesh menjëherë, pasi e ke blerë
.

Hahahaha tamam .....pendohem ..po kot qe pendohem :p gjithsesi cmime marramendese s'kam blere ndonjehere ...s'jam e fiksuar mbas gjerave te shtrenjta
 

Katara

Antarë i Respektuar
Nga 25 deri në 35 pikë
Të pëlqen të lexosh revistat e modës që flasin për tendencat e fundit të modës, por në fund zgjedh atë që të pëlqejn ty, dhe zgjedh ngjyrat dhe linjat që mendon se shkojnë me trupin tënd. Ndonjëherë bënë çmenduri të tilla si shpenzime marramendëse për një veshje që të pëlqen vërtet shumë. Mund të jetë një çantë, ose një palë këpucë. Por shpesh pendohesh menjëherë, pasi e ke blerë.
 
Top