• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Terminologjia kompjuterike në Shqipëri dhe në Kosovë

Anila Cepani Sema

Antarë i ri
A ka ndonjë dallim në përdorimin e termave kompjuterikë në Kosovë dhe në Shqipëri? Si i përdorni termat e mëposhtëm:
accept
attachment
cancel
database
file
option
provider
router
web browser
shortcut
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
A ka ndonjë dallim në përdorimin e termave kompjuterikë në Kosovë dhe në Shqipëri? Si i përdorni termat e mëposhtëm:
accept
attachment
cancel
database
file
option
provider
router
web browser
shortcut
Nuk ka asnje dallim , njesoj i perdorim edhe ne.
Kjo sipas gjuhes qe ke PC...
 

LoSsT

VIP
A ka ndonjë dallim në përdorimin e termave kompjuterikë në Kosovë dhe në Shqipëri? Si i përdorni termat e mëposhtëm:
accept
attachment
cancel
database
file
option
provider
router
web browser
shortcut
Kjo eshte gjuha qe perdor sistemi, dhe jane njesoj ne gjith boten, pervecese nese instalon sistemin ne nje gjuhe ndryshe nga gjuha angleze, por sistem ne gjuhen shqipe nuk ka ne dijenine time.
 
Top