• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Tendencat e modes pranvere/vere 2013!

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Kete vere kemi te gjithe ngjyrat klassike te rishikuara dhe te rregullura per kohen moderne qe jetojm sot.
Ngjyra e bardhe, dominon duke u perzjer me pjes te tejdukshme, vello dhe dantella. Si kontrast kemi ngjyrat
e ndezura si: e verdha, portokallia, jeshile dhe roze e ndezur (ose fuxia).

Rikthehen stampat me lule shumengjyreshe. Persa i perkete fustaneve do dominojn ato extralong ed extralarge,
te gjera si te ishin tullumbace. Njengjyreshe te thurura me dantella ose me stampa plote fantazi rendesi ka qe te
jene deri ne fund te kembeve duke prekur token!


Persa i perket temave dekorative, 3 jane me te rendesishmet: vizat (jane ne cdo vend dhe ne version macro, si pershembull ato te shazlloneve ne plazh),
le ruches (si ne koleksionet e Gucci, Chloé dhe Givenchy) dhe stampa piton ne versione patchwork o colorfull.

Kush eshte dashamires i Japonis rikthehet: kimono e obia.


-Style.it
 
Last edited:

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Tendencat e modes pranvere/vere 2013!

Sa i bukur turkoazi...


dhe kjo jeshilja:)
Si perhere vera plot me ngjyra:) ka lezet te shikosh ngjyra jo vetem bardhe e zi!
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Tendencat e modes pranvere/vere 2013!

Kjo e verdha si ulli i papjekur qënka tmerr e duaaaa :p ..
O Didi ma bli për pushimet e verës se po afrohet dita.. bëje zemrën gur njëherë lol qënka për mua me gjithë sandalet ëëë mos harro, e bën që e bën bëje tamam :p..
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Tendencat e modes pranvere/vere 2013!

Une jam fiksuar tek e gjelberta kete pranvere.... se di pse? me pelqen shume, + dhe me ngjan ne fytyre :)
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Christian Dior 2013

Pergjithesisht i bukur si koleksion, pervec takave te kepuceve qe s'me terhiqkan...
 

Kila

VIP
Titulli: Christian Dior 2013

kto aksesoret shum te bukur ajo xhaketa e bardhe shummm e bukurr kepucett kottt :D
 

DeliriumMind

Hear me roar 👣
Titulli: Christian Dior 2013


kjo nuk eshte keq... por per te tjerat skam fjal (sidomos per takat)
Nuk e kuptoj se si nje njeri mund te shpenzoj shum per rroba te tilla
 
Last edited:

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Christian Dior 2013

Cantat dhe Aksesoret jane OK... por veshjet nuk me pelqejne shume, per ato cmime qe i kane nuk jane pale se cfare, qe te te mbesin merak...

Ate oren e zeze do desha me cdo kusht ta kem :D
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Desigual 2013

Shume zhgaravina (cmenduri ngjyrash) kane keta te Desigual, veshtire ti kombinosh...
 
Top