Tema serioze...

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Po si ka mundesi ata qe jane habit ne kaq e kaq tema karagjoze spo i gjej ketu?!:unsure:
E cuditshme!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

TinkyPinky

Be you. Do you. For you. 🌸
A ke pas dicka te pamundur ti ne jete qe ti thuash e veshtire Des?
Jeta behet e veshtir kur fillon te shikosh problemet si te pamundura
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Jeta behet e veshtir kur fillon te shikosh problemet si te pamundura
Fiks.
Shume here njerezve u duket mendjemadhesi kur ne biseda e siper u them se asgje seshte e veshtire. Eh thone,flet sepse se ke pas ti te veshtire,por ne fakt jane veprimet tona dhe gatishmeria per tju pergjigj jetes qe e thjeshtojne ate.
 

TinkyPinky

Be you. Do you. For you. 🌸
Fiks.
Shume here njerezve u duket mendjemadhesi kur ne biseda e siper u them se asgje seshte e veshtire. Eh thone,flet sepse se ke pas ti te veshtire,por ne fakt jane veprimet tona dhe gatishmeria per tju pergjigj jetes qe e thjeshtojne ate.
Ci vuole pelo sullo stomaco per essere felici.?
Por ne skemi kurajo te thjeshtesojme gjerat sepse kujdesemi mos te merzisim te tjeret ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ci vuole pelo sullo stomaco per essere felici.?
Por ne skemi kurajo te thjeshtesojme gjerat sepse kujdesemi mos te merzisim te tjeret ?

As kjo nuk eshte mire deri diku, sepse duke u bere tip i mbyllur, e mban ne vete dhe kjo te dobeson. Kur e can nje hall me dike, dhe ai/ajo ta thjeshteson, apo te jap kurajo, apo ta zvogelon problemin, shpirterisht di ndjehesh me e sigurt, te ngjallet shpresa, qiriu qe ishte duke u fikur, ndizet edhe me shume, e kjo eshte shpresa "prayin' 4 a beautiful day".
 

TinkyPinky

Be you. Do you. For you. 🌸
As kjo nuk eshte mire deri diku, sepse duke u bere tip i mbyllur, e mban ne vete dhe kjo te dobeson. Kur e can nje hall me dike, dhe ai/ajo ta thjeshteson, apo te jap kurajo, apo ta zvogelon problemin, shpirterisht di ndjehesh me e sigurt, te ngjallet shpresa, qiriu qe ishte duke u fikur, ndizet edhe me shume, e kjo eshte shpresa "prayin' 4 a beautiful day".
Ka dhe nga ato qe ta zmadhojne problemin ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ka dhe nga ato qe ta zmadhojne problemin ?

Andaj problemet dhe hallet nuk u tregohen te gjitheve. Besoj qe secili nga ne ka nje flete te cilen nuk do te deshironte ta lexoje ndonjehere por, kjo nuk do t'thote dhe mendoj qe nuk eshte zgjidhje "mbyllja" ne vete.
 

TinkyPinky

Be you. Do you. For you. 🌸
Andaj problemet dhe hallet nuk u tregohen te gjitheve. Besoj qe secili nga ne ka nje flete te cilen nuk do te deshironte ta lexoje ndonjehere por, kjo nuk do t'thote dhe mendoj qe nuk eshte zgjidhje "mbyllja" ne vete.
Shum dakord me ket
 
Top