• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Teleskopi Hubble zbret magjine e Galaktikes ne Toke

CoNNecT

Administrator
Magjia e teleskopit Hubble sjell per syte e njerëzve qe jetojne mbi toke, foto mahnitese nga hapësira. Fotografite e bera nga NASA, ESA, HEIC nepermjet teleskopit Hubble jane reale. Nje moment shpërthimi i gazrave i pare nga nje largesi e konsiderueshme te sjell para syve nje sy gjigant. Ai quhet Syri i Maces, por qe nuk jane asgje tjeter, vec gazra qe shperthejne me shpejtesi te madhe, ne nje largesi shume te madhe nga Toka. Po keshtu ne foto ka ngecur dhe ylli i bukur me emrin V838 Monocerotis i fotografuar ne vitin 2004. Marsi i hedhur ne nje harte qe ngjan me nje domate te kuqe, apo vdekjen e yjeve qe japin shpirt" duke ndryshuar ngjyre nga roze deri ne lejla e blu.

©Balkanweb
 

jackass

Anëtar i ri
kjo fotoja e dyte, si syri i njeriut :p
 
Top