Tekstet me te bukura SHQIP!

Hbk

Anëtar Aktiv
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Ky eshte teksti me i papame nga albumi i ri i Djemve te Detit

Epos

T`parët në luftra gjakun dhanë
Dhe k`to male sa shumë panë
Në lahutë një plak vajton
Për k`to male zë këndon

Këndoj male se sytë s`shikojnë
Malet dhimbshëm zënë tregojnë
Pamë ne bijtë që n`betejë ranë
Pamë ne nënat që si qanë

Ref
Dëgjoj thirrjen e të parëve
Bir ti kokën pas kthe
S`ju harroj kurrë ju o etër
Sa t`jem gjalle mbi k`të dhe
Dëgjoj thirrjen e të parëve
Bir dardanësh ti je
Historia nuk mbulohet
Sa t`ketë jetë mbi k`të dhe

Dëgjoj thirrjen e të parëve
Bir ti kokën pas kthe
Nuk e lajnë gjithë lumenjtë bashkë
Gjakun tuaj mbi dhe
Toka çahet dridhen malet
Cmënden detrat nën re
Mos harroni kurrë o njerëz
Bijtë e kujt jemi ne
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Pe: Tekstet me te bukura SHQIP!

Aleksander Gjoka- Dy Dashuri

E dua dashurine ta kem ne krah
E dua bashe me te nje gote te pi
E dua te shkojme vetem ne kinema
E dua te kete shume fantazi

E dua dashurine per nje moment
S'e dua dashurine pa xhelozine
E dua dashurine te kete para
E dua te kete shume shoqeri

(refreni)
E dua nje te kap
e dua per dashurine
e dua syte ti shoh
se dua ta kem prane per gjithnje

E dua dashurine per nje moment
S'e dua dashurine pa xhelozine
E dua dashurine te kete para
E dua te kete shume shoqeri

E dua dashurine ta kem ne krah
E dua bashe me te nje gote te pi
E dua te shkojme vetem ne kinema
E dua te kete shume fantazi
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Pe: Tekstet me te bukura SHQIP!

Se di kush e kendon... LOL

Me martoi babai ne fshat
Dhe per paje me dha nje cjap
Cjapin se ce hengri ujku
Ujkun se ce hengri qeni
Qenin se ce rrahu e zonja
Te zonjen se ce rrahu i zoti
I zoti qe rrahu te zonjen
E zonja qe rrahu qenin
Qenin qe ma hengri ujku
Ujku qe me hengri cjapin
Cjapin qe ma dha babai
Ma dha babai per paje...

Fiu Fiu Marshallah
Nuse kolopusheja
Kur shikon gjellen per krip
Dy tri luge e nje kafshite
Fiu Fiu Marshallah
Vinte miku thela skaaaa...

Kush e ka gruan te holle
Kush e ka gruan te holle
Hidh e prit si kokerr molle
Hidh e prit si kokerr molle
Kush e ka gruan te trashe
Nxirre moj nga dysheku jashtaaaa

Kush e ka gruan te lige
Kush e ka gruan te lige
Rri pas zgjarrit e mos i fri
Rri pas zgjarrit e mos i fre
Kush e ka gruan te mire
Eshte i ngrene e eshte i pireeee...

Po te ndimoj une :p:p hahahahahah ca teksti pa le muzika
kte e kendojen Bilbilat e Vironit
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Pe: Tekstet me te bukura SHQIP!

Emrin Tim- Vedat Ademi

Ku do qe te jesh
Ke do te takosh
Kur gjithcka te kesh
Do te duket bosh
Njerez qe nxitojn
Te shtyjn pa te pare
Tani te mungojn
Ata syt e ty
Per ty kan qar

Refreni
Vetem do mbetesh ti dhe sonte
Jeta te ngjan me 1 ndeshkim
Njeher qe fjalen s`ta degjojn dhe
Si nje mallkim thone emrin tim
Vetem do mbetesh ti dhe sonte
Sa do te vi ndonje harrim
Dhe sa te tjer ty do ta din se
Plaget do mbajn emrin tim

(Ooo ooo Ooo ooo)

Pak nga une kerkon
Humbur ne ket qiell
Fjalet qe degjon
S`kan te njejten vler
Hapat ty te cojn
Vec ne nje drejtim
Rruget qe kalon
Do ken emrin tim
Do ken emrin tim

Refreni (2x)
 

Ledia

Bote ku i ke fsheh njerezit e mire??
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Frikesuar nga vetja,nga ty,
Per here te fundit te them “Te dua”
E di,e ndjej, e kuptoj , e shoh,
gjithcka kaluam,ke harruar.

Dhe pyes veten kush
Kush do ti puthi syte e tu
Kush do te thote tani “Te dua”

Merrme te fundit nate.
Te shoh te prek te ndjej,
Lekuren tende

Merrme te fundit nate
Te prek te shoh te ndjej
fytyren tende

Te fundit perqafim une po kerkoj,
Te fundit ndjenje me ty te jetoj,
Kujto sa shume kaluam.

E trembur heshtjen time do e pranoj,
E humbur ne kujtime do jetoj,
Nuk e di pse u harruam

Dhe pyes veten kush
Kush do ti puthi syte e tu
Kush do te thote tani “Te dua”.........Alketa ft. Flori - Merrme te fundit nat
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Pe: Tekstet me te bukura SHQIP!

Perpara meje zgjaten rruget qe shkojne e svijne
pas diku larg dicka ka mbetur e trisht
mprapa meje mbeten zerat qe smarrijne
perpara shoh kokeulur imazhin tim

Lotet thahi, e mos me trishtoje
engjell ti je drita ime hap syte e me shiko
buzeqesh ca, se nuk te harroj
endrrat do ti marr me vete, nga larg do ti dergoj


Perpara meje zgjaten rruget qe shkojne e svijne
pas diku larg dicka ka mbetur e trisht
mprapa meje mbeten zerat qe smarrijne
perpara shoh kokeulur imazhin tim

Lotet thahi, e mos me trishtoje
engjell ti je drita ime hap syte e me shiko
buzeqesh ca, se nuk te harroj
endrrat qe nga larg do ti dergoj

Lotet thahi, e mos me trishtoje
engjell drita ime me shiko
lotet thahiii
buzeqesh ca, se nuk te harroj
endrrat, do ti dergoj


Enada Tarifa - Ika Larg
 

ShkodranNe

Dwell in possibility
Pe: Tekstet me te bukura SHQIP!

Dua ti harroj sot fjalet
le te flasin vete veshtrimet,
le te flase dora qe dridhet,
ketu mbi kitaren time.

Se kur erret bie nata
nje drite ndizet brenda meje,
njerezit fytyrat fiken,
asgje tjeter s'ndjej vec teje.

Neper jave rrjedh trishtimi
cigaren prape kam filluar
nuk je ndryshe nga te tjerat
vetem une kam nryshuar.

E terheq imazhin tend,
dhe veten neper gjume
jemi bashke, por ne agim,
i vetem mbetem une.

Te shoh me qarte kur ti je larg,
afrohu te te dua
dhe nese kjo eshte loje
nuk me pelqen te luaj.

Dicka mire e kam ditur
vajzat vdesin porsi lulet
nje petal qe me solli vjeshta
permbi floke vjen e me ulet.

Te shoh me qarte kur ti je larg.....
Ritfolk
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Pe: Tekstet me te bukura SHQIP!

Elvana Gjata- Ti Je

Me deshperim sot po me thua
Dua po s'mundem te te dua
Heshtja po nis per ne te dy sot
Cdo fjale qe ndjej nuk mund ta them dot

Nga ky moment ditet i vrasim
Per cdo sekret me nuk do flasim
Sikur te vuaje si mua
Do me kuptoje sa te dua

Refreni:
Ti je, gjithcka qe une kam
Por jeta na ndan, te dyve
Ti je, ai qe me kthen
Ne boten qe s'dua te jem

Ti je, gjithcka qe une kam
Por jeta na ndan, te dyve
Ti je, ai qe me cmend
Per ty zemra dhemb, te dua

Ne syte e mi shikon trishtimin
S'mundem t'ja nis me nga fillimi
Dhe te genjej sikur une dua
Kur ti vazhdon jeton ne mua

Nga ky moment ditet i vrasim
Per cdo sekret me nuk do flasim
Sikur te vuaje si mua
Do me kuptoje sa te dua

Refreni (2x)
 

Dynamite

Anëtar i ri
Cyanide - Ki fitu (Ato dit)

268.jpg


Fillimi i 80'tes fillimi i jetes
kthej krejt prej fillimit e meritat e vetes
sjom kan kerka po krejt tash pasteer i sho
e la parajsen e saj veq per me kan me to
e i du do sene mi cek qe jon ne zemer tum prek
per ni karakter te fort qe ton jeten ka hek
21 vjeqar nshpi 11 antar
shpi veq ne temela tu u shit ne pazar
kurr se pash te thym kurr se pash tu kajt
gjith e pash te shtym krejt ne krah i ka majt
11 barka that tu msy ne ni pijat
dertet e gata burrin ja shkurtojshin fjalt
pausa t'len perjasht at sen ky e dike
pa shti gjum ne sy tu punu ky rrike
krejt perrreth ne terr ky driten e shike
kujtimet e tharrpta permbrapa i like (yeah)


Reffren 2x
100mila n'or kunder kohes me mujt
quditna menoj a thu qysh ke mujt
ato dit muj me than tash na kan kalu
shnosh e mir kryt te nalt Ki Fitu

Pak thmi tona an ka ke kqyr u kan kriz
ske pas ndryshe perher t'kap zoti i shpis
e maj n'men u kan nata u kan nxeht u kan vera
kur i kom ni polic serb tu bertit te dera
i kish pas ra ni polic ne qytet
masnej ky midis qyteti ju kish kthy treve vet
kejt polict ishin qu tu e lyp
e tash na hin mrena nshpi e dojshin me myt
bike probleme tjera gjdo muj hupke garant ne pokera
sikur gjdo familje kajher bajshin fjal
qajo dashnia qe su shike shtike me ju fal
jom kan deshmitar sdi qe ka ma shtir
kta jo qe kan dasht po s'kan dit ma mir
gjith ke shty permas kur je shty per muri
ata qe s'ta din kan jetu ner guri

Reffren 2x...

Boma hallall se sot ne kujtime kom ra
fatin e mallkoj se nuk na ka lan ma shpesh mu pa
s'kena mujt me nejt me bo muhabet si sot
edhe pse nuk e ke shpreh dashni mrena je kan plot
sot jena ma mir sosht mo qysh u kan
e sho vujtjet e vjetra me n'fund t'kan nxan
i ki fitu krejt qka i ki kerkush sti ka dhan
gjyshi t'ka lan ty shum keq po ti je shum mir tu na lan
ma mir sdi mi than ndryshe sdi mi shpreh
robota pa ndjenja tonin sdin mi ngreh
mjelli nashta rritet nashta te ngel fara
njeke jeten tane mos e hup tu bo gara
me njerz qe nuk kan randsi une nashta sdi
me than qe ju du larg akull juve rri
me njerz qe nuk kan randsi une nashta sdi
me than qe ju du larg akull juve rri

Reffrren 4
x
 

Dynamite

Anëtar i ri
Unikkatil - ft. Klepto - Kuq e Zi

1e272eedd8.jpg


UNIKKATIL:

Per do sene qe kom mi thon tash kom me mar shum kritika
Nuk jom politikan po po duhet me hi ka politika
Se un sjom kalter as sari, ylli n'flamur mir nuk rri
Nuk ka hije me nda ni fije qe krejt e kan njoft si KUQ E ZI
Qyre boten po na qkyjn, dost a pe din pse po lujn me neve lojna
Edhe historin mi lon na shlyjn, vetit pi ja bojna kallxom pse pi lojna
Ki haru kush jena kon na, Jena kon ata qe i kena pshtu kta
Sot sjau nin e na lojn kerkah, pshur n'Evrop per ta sum ha
Boll mo t'hujve mjau puth bothat, a je shqipe a je PUL
A jom menemadh qe po mendoj, qe shqiptari sbon mu perkul
Ajo KUQ o per krejt gjakun, qe kem derdh me vjet e shekuj
Kush do t'vet thuj na sdim tnalum ,na jem Qelik na sjem Lepuj
Kshtut qe mos um vet pse pom pengon, kur tjeter kush po na urdhnon
Me ja nshu rrugen t'sakaton, a u bo boll mo kshtu nuk shkon
Do thojn qa pta ndin ty pse po lodhesh per ket KUQ E ZI
Ndoshta qe linda n'demostrata MARS 1981

REF:4X

Kuq e zi , e kom flamurin
Kuq e zi , e stolis murrin
Kuq e zi , ti je bota jon
Kuq e zi , edhe ka me kon

Kuq e zi , e kom flamurin
Kuq e zi , e stolis murrin
Kuq e zi , kjo bota jon
Kuq e zi , gjith ka me kon


KLEPTO:

Ti e din qe sun na prek Flamurin e vertet
Qe Marigona na ka kep per Kuq e Zi dho jet
Kuq e Zi kom lind, Kuq e Zi kom me dek
Kuq e Zi du mu vesh ka po shkojna qojna pesh
Do sene mju cek qeky sen osht shum i nxeht
N'zemer kom mju prek nuk ma nin ka ke met
Ka ke shku qka ke gjet veq a je Shqiptar
Ku do n'Bot anë e mbar nalu pak e meno
S'jena pak jena do Kuq e Zi jena njo
Ni Flamur ni Qellim ni Komb ni Qendrim
Gjeth jem kon hala trim Kastriot Boletin
Jom Shqiptar ska me mu edhe pse skom tattoo
E kom Shqipen mrena ktu me kurgjo smuj me krahasu
Krejt armiqt mi rahatu Trojet tona mi bashku
Krejt e din jena shum ska si ti si aj si un
Na rreh Zemra per Kanun derdhet Gjaku deri n'gu

REF:4X

Kuq e zi , e kom flamurin
Kuq e zi , e stolis murrin
Kuq e zi , ti je bota jon
Kuq e zi , edhe ka me kon

Kuq e zi , e kom flamurin
Kuq e zi , e stolis murrin
Kuq e zi , kjo bota jon
Kuq e zi , gjith ka me kon
 

Dynamite

Anëtar i ri
Dmc Aka Babloki - ft. Kobra - Imperatorat

0.jpg

DMC
Nisja Kober kallxo perditshmerin

Kobra
A me fol per bumen a me fol per alltin

DMC
Le mos fol per to hajt fol pak per muzik
Se me permend arm gjinja pasken frik

Kobra
Frik mfal apromal stop ndal kadal
Bojna skandal muziken internacional

DMC
Pernime qa bojm na na na kurkush sun e bon si na
Qysh thojn gjerman ni fjal'' abër ja alles klar ?''
Un nuk jom laci qa bone shaci

Kobra
Ku je ti baci a jom far faci

DMC
Kjo osht ajo qe kuptohet nga gjithkush
Kush provon deshton secili dot prej jush

Kobra
Normal qe e kuptojn kush o kunder po psojn
Ata let thojn per neve qa dojn se na mbizotrojm

DMC
Kruje kruje kruje kruje doren e djatht nuk ka lek lek lek lelekk
Me fjal pa fjal kto reviztat qojn inat e dina kopin
SHQIPET E PERGJAKSHME jon Kobra me Bablokin
Mos u dorzo fuqia jote sperfundon as ne fundin e ksaj bote
Sa vjen dhe shtohet edhe me teper adrenalina per te mbrojtur ate qe kam

Kobra
Ti ti ti ti a pe din te mbretat kush po hin
Kur vjen Kobra Babloki kejt kejt vendi kallet tim
Normal kur vina si mina p p p po pina tima
Kur pina e shtina na na na na jem ma shum se Kina
E dina cka zdini nuk shihni kurgjo nuk po po po bine
E rrini komkryq e konget e t t t tona i dini

DMC
At kujtohet rrzohen na mat mirt dallohem
Ata qe na shajn me kon si na munohen
Mos perfshini thashetheme pa vler jeni ton
Prej xheloziz veq muni me sha naper kang
Per dit ka 1femer tre per nat me qef tu ngre
Gjdo her ma nalt tuj dal ma nalt nder sat shkojm mbi re
A e dini qysh o puna se skom nerva mu mar me ju
Ju kallxoj nese e krun dikush prej ju ka me besu
Mos u dorzo fuqia jote sperfundon as ne fundin e ksaj bote
Sa vjen dhe shtohet edhe me teper adrenalina per te mbrojtur ate qe kam

 

Attachments

  • 0.jpg
    0.jpg
    9.4 KB · Shikime: 0

cent

...Lontano
Mariza Ikonomi “piano e vjeter”

Qyteti fle, edhe ti zgjuar rri
natë e gjatë, shoh përtej, errësirë.
E një zë nga shpirti vjen, filloj e flas,
edhe dyer, dritat një nga një i hap,
e filloj këndoj.
Tingujt piano e vjetër kaq prane m'i sjell,
nata bëhët ditë, sketerra bëhet shpresë,
e vazhdoj këndoj.
اdo mëngjes,këngën marr
me notat flas
përshendetje kalimtare, veç pak muzikë.

Veç një fllad muzikë kur të vjen nga larg
shuan gjithë trishtimin, dhimbja mbetët pas
vetëm kur këndoj.
Tingujt piano e vjetër kaq pranë m'i sjell,
lotët derdhin shi, pas tyre lind një diell,
vetëm kur këndoj.

E ti qan, psheretin, endrrën largon.
Vetëm je, si unë sot, pianon hap.
Notat thurrin tinguj, gjithë qytetin zgjojnë,
në k'të natë dhe yjet bashkë me ne jetojnë, me ne jetojnë.
E një zë nga shpirti vjen, filloj, këndoj,
muzikën ndiej e me të jetoj, kur këndoj.

Vetëm kur të prek ty ndiej se n'jetën time jam
vetëm kur të prek jetën marr.
Tingujt sa dëgjoj, e muziken ndiej, e me të jetoj,
kur këndoj.
Veç një fllad muzikë kur më vjen nga larg
muzikën ndiej e me të jetoj,
kur këndoj.

 

MasteR

I'm offline
Pe: Tekstet me te bukura SHQIP!

Trix "Zeshkanja ime"

Moj zeshkanja ime
Shikimi yt me ndjen si zjarr
Pran lumi qendrojm te dyt
Zemer kem ni mall
Moj zeshkanja ime
Shikimi yt me ndjen si zjarr
Kuptoje nje zemer djalit
Qe te dashuron te dashuron
Kuptoje nje dashuri te sinqert
Qe te adhuron te adhuron
Se qe me dogji malli
Per ata syt e tu te zi
Ti me fale gjalleri
Se qe me dogji malli
Per ata syt e tu te zi
Ti me fale gjalleri
Kuptoje nje zemer djalit
Qe te dashuron te dashuron
Kuptoje nje dashuri te sinqert
Qe te adhuron te adhuron
Kuptoje nje zemer djalit
Qe te dashuron te dashuron
Kuptoje nje dashuri te sinqert
Qe te adhuron te adhuron
Qe te adhuron te adhuron
Qe te adhuron te adhuron
Qe te adhuron te adhuron
 
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Mariza Ikonomi - Piano Vjeter

Teksti:

Qyteti fle, fle dhe ti zgjuar rri
nate e gjate, shoh pertej, erresire.
E nje ze nga shpirti vjen, filloj e flas,
edhe dyer, dritat nje nga nje i hap,
e filloj kendoj.
Tingujt piano e vjeter kaq prane m'i sjell,
nate behet dite, sketerra behet shprese,
e vazhdoj kendoj.
Cdo mengjes,kengen marr
me notat flas
pershendetje kalimtare, vec pak muzike.

Vec nje fllad muzike kur te vjen nga larg
shuan gjithe trishtimin, dhimbja mbetet pas
vetem kur kendoj.
Tingujt piano e vjeter kaq prane m'i sjell,
lotet derdhin shi, pas tyre lind nje diell,
vetem kur kendoj.

E ti qan, psheretin, endrren largon.
Vetem je, si une sot, pianon hap.
Notat thurrin tinguj, gjithe qytetin zgjojne,
ne k'te nate dhe yjet bashke me ne jetojne, me ne jetojne.
E nje ze nga shpirti vjen, filloj, kendoj,
muziken ndjej e me te jetoj, kur kendoj.

Vetem kur te prek ty ndjej se n'jeten time jam
vetem kur te prek jeten marr.
Tingujt sa degjoj, e muziken ndjej, e me te jetoj,
kur kendoj.
Vec nje fllad muzike kur me vjen nga larg
muziken ndjej e me te jetoj,
kur kendoj.
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Anita Take - Ne bankat e shkolles

Nje dite ne bankat moj mike
dy emra u gdhenden dikur
por ti se di si me ike
ndaj vura ne zemer nje gur
dashuria e pare nuk harrohet
degjoje kete fjale qe trondet
vec mali me malin nuk takohet
por njerezit takohen nje dite


Ref.2x:
Ne u ndame ne erresire
se jeta ndarje ka
por zemra lamtumire
zemres nuk i tha


U ndame nga shkolla mban mend
Por ne nuk u ndam perjete
ndaj tjeter se zuri vendin tend
te dyte dashuri smund te kem
dashuria e pare nuk harrohet
degjoje kete fjale qe trondet
vec mali me malin nuk takohet
por njerezit takohen nje dite

Ref..2x
Ne u ndame ne erresire
se jeta ndarje ka
por zemra lamtumire
zemres nuk i tha.
 
Redaktimi i fundit:

Didi

C'est la vie.
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Elsa Lila - Vetem nje fjale

Dhe kerkoja nje buzeqeshje e s'di se ku ta gjej
me thoni ku ta e gjej
ndoshta atehere kur nate tek ti ne buz tek cdo njeri
ajo e fshehuri
E DI ,me jepni nje buzeqeshje , ahhh..
ju kerkova fare pak

Kerkoj vetem nje fjale , nje fjale qe me mungon
e shpirtin ma debon,
ju kerkoj vetem nje fjale vetem nje fjale te mire
qe s'di se ku ta ngrij
nje fjale me perkedhele ne endrra ahhh..
duhemi si neper drite

ref:
Vetem nje fjale dhe ndalet loti
vetem nje fjale dhe jeta rifillon
doja ta dija dija pse nje buzeqeshje nuk ma falej dot
e dua vetem nje fjale , dhe hapet qielli
vetem nje fjale me ben te fluturoj
sa fare pak kerkoj nje motiv qe jeten ta jetoj
e ta besoj , me thoni vec nje fjale

Dhe kerkoj nje rreze shprese kerkoj e nuk e gjej
me thoni ku ta gjej
ndoshta atehere kur nate tek ti ne shpirt tek cdo njeri
ajo e tremburi
E DI , me jepni nje rreze shprese , ahh...
ju kerkova fare pak

ref:
Vetem nje fjale dhe ndalet loti
vetem nje fjale dhe jeta rifillon
doja ta dija dija pse nje buzeqeshje nuk ma falej dot
e dua vetem nje fjale , dhe hapet qielli
vetem nje fjale me ben te fluturoj
sa fare pak kerkoj nje motiv qe jeten ta jetoj
e ta besooooj ouou .. ooo ,

Vetem nje fjale dhe ndalet loti
vetem nje fjale dhe jeta rifillon
doja ta dija dija pse nje buzeqeshje nuk ma falej dot
e dua vetem nje fjale , dhe hapet qielli
vetem nje fjale me ben te fluturoj
sa fare pak kerkoj nje motiv qe jeten ta jetoj
e ta besoj , me thoni veq nje fjale ah ,, ah ,,
me thoni veq nje fjale ... !
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Zemer ti q'te shkelqejn ata sy me magji
vi tek ti e pa frym, se te ndjej
me prek rrenqeth je tiiiiiiii
o se di ,jam krijes e pafaj o tundiii
me pushto kam frik,sa frik
agoj me kap me zgjidh
oo jo, perhumbem te ti harruar
hejjjjjj, o po nje puthje te dehur
ngadal pershpersi dot vi dot vi

Prap tek ti dot vi pershpersi dot vi dot vi
e doren dot ta shtri,e vuaj prekjen tende
prap tek ti dot vi pershpersi dot vi dot vi
nuk mundem dot pa ty
me ke perjet me vete Tiiiiiiiiiiiiiiiiiii

A sedi jam krijes e pafajshme oo tundi
me pushto kam frik,sa frik
agoi me kap me zgjidh
o jooo perhumbem tek ti harruar
hejjjjjjjj,o po nje puthje te dehur
ngadal pershpersi dot vi dot vi

Prap tek ti dot vi pershpersi dot vi dot vi
doren dot ta shtri e vuaj prekjen tende
prap tek ti dot vi,pershpersi dot vi dot vi
nuk mundem dot pa ty
me ke perjet me vete Tiiiiiiiiii..

Iram Libohova
 

Endrra

VIP
V.I.P
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Nuk eshte texti me i bukur ...Por kjo kenga po ben buje !Thon se kush di me kercy mir
din me i bo ene senet tjera mir
thon se kush nuk din me kcy
shum sene sdin me i kry
thon se ti di mir, shum mir me i bo
(ahahahah) se di tka dal zoni po ndoshta sbon kurrgjo
a don me ma thy
a don me ta thy
me ty e kam me ty
okk nuk kam ca me t thon...

REFRENI
kce tash fuck*ng b*tch
kce tash fuck*ng b*tch
kce tash fuck*ng b*tch
kce tash fuck*ng b*tch
...fuck*ng b*tch

Sshum trupin e mir e ke
kur po fol spo muj me t ndje
a bon me tpa e mu u knaq
tu kcy fort e vetem kaq
thon se ti di mir, shum mir me bo
(ahahahah) se di tka dal zoni po ndoshta sbon kurrgjo
a don me ma thy
a don me ta thy
me ty e kam me ty
okk nuk kam ca me t thon...

Ref:
Kce tash fuck*ng b*tch
kce tash fuck*ng b*tch
kce tash (fuck*ng b*tch)
kce tash fuck*ng b*tch
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Alban Skenderaj - Mire se vjen ne shpirtin tim

Ti që prite s'di për sa vjet,

Ti që ëndrrat nuk i pe realitet.
Ti që natën e vure në gjumë,
Ti që meritove më shumë.

Ti që s'gjete kurrë një mik të vërtetë,
Ti që një mundësi akoma po e pret.
Ti që mbete gjithmonë në kërkim,
Ti që shkon e ti që vjen,
Ti që përgjigjen nuk e gjen.

Mirsevjen në shpirtin tim,
Në një rrugë që s'ka mbarim,
Për të gjithë ky është i njëjti udhëtim.

Nën një qiell e nën një strehë,
Në një botë, në një atdhe,
Nesër ndoshta do të jetë më mirë se dje.

Ti që brenda ndihesh fëmijë,
Ti që vuan kur ai nuk do tja dij,
Ti që shkollën e le për një punë,
Ti që meritove më shumë.

Ti që sapo more puthjen e parë,
Ti që dhe një borxh akoma se ke larë,
Ti që jetën e ktheve në lojë,
Ti që shkon e ti që vjen
Ti që pergjigjen nuk e gjen.

Mirsevjen ne shpirtin tim,
Ne një rrugë që s'ka mbarim,
Për të gjithë ky është i njëjti udhëtim.

Nën një qiell e nën një strehë,
Në një botë, në një atdhe,
Nesër ndoshta do të jetë më mirë se dje.
________________________________

Mendoje qe eshte nje nga tekstet me te bukura te viteve te fundit ne muziken e lehte shqiptare!

Edhe shkoni shikoni videon sa shikime ka, refuzoje te degjoje jo me te shikoje te ka lali xhan e shpirt, para ketyre fjaleve!!!!!!
 

Yellow Redhead

angels walk among us
V.I.P
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

kjo esht kenga me tekst me t bukur LOL

Come Around - Capital T

Hi..
Oww you never know
this is a big tribute to Collie Buddz
come around Capital T Remake boy


Dal n'spot me ni Harley Davidson
mos me kon Bob Marley
MotherFucks gonna run
puff puff pam pam
veq kallxom ti qysh pe don
ty diqka po tmunon
po tpengon qysh qka pe knon
albumin tem 'tpar n'Cd Shop sun e gjon
shko lype n`butik te Luis Vuitton..
Haa prap jom met jasht ,
jasht deri von
jom kon i vesht gjon
gips gips si teton
fitt fitt monoton mo
spo ki as qka bon
po kom qef mi ni tu thon
Capi Capi po kopjon Yoo
nuk po kopjon
veq tripat e vet pi bon
kjo sosht Regaeton-Ton
tjert thojn bon bon
se ka fort me ronsi , menimin ton
a e don a se don
thjesht si intereson
vete shlir aj tkallxon
per ty qa menon
aa aa aa kurgjo hiq se munonn .


Reff (2x):
OoO Capitali po vjen
krejt bini per toke
kur te shini qa po bjen ah
Capoo edhe niher n'teren
ky osht veq ni refren
qe bjen bounce neper ven.


Dal n'qytet me automjet krejt llom
Golf 2sh , Opel Cadet
hiq spom intereson
se me veti RIZLA kom
edhe dostat gips jon
ni gjiro deri n`Germi
100% mir kalon
nese don mos me pallit
veq syzat i vnon
un per veti jom STRAIGHT-ter
nuk e di sa pom kupton
Aahh KAPOO rabin nuk e kosumon
veq kongen e bon
kur te rollitsh ti e ngon
aa qa po menon
un e boj qysh ma don
thu aj ska konkurenc
bile as qe konkuron boy
qa po menon arti me zor nuk shkon
mo tele shihet drejt n'televizon
nese ti nuk kupton
e do tjerve sju pelqen
gabimi o te ti se un
kurr nuk kom problem
edhe ni her Capital- T,
me T tmadhe tshkrimit
nese don mu ni mir
kthe edhe niher pi fillimit


Yeaah rastaman e CapitaL
please it, keep it blaze it,
smoke that green


Reff (2x):
OoO Capitali po vjen
krejt bini per toke
kur te shini qa po bjen ah
Capoo edhe niher n'teren
ky osht veq ni refren
qe bjen bounce neper ven.


Ooo Oooo Smok that green ....
SMOKE THAT GREEN
Oooo OOooo....Yoouu
 
Last edited by a moderator:

Yellow Redhead

angels walk among us
V.I.P
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

ok seriozisht tani :D

Sa dua te jem larg
larg merzitjes pa kufi
Sonte do kendoj per ju
ju qe njihni vec qetesi
Kenga ime ngjitet lart
atje lart ne qiellin blu
Ju o yje me besoni
kenga ime eshte per ju

Enderrat ndjekin njera tjetren
enderrat jo nuk kane mbarim
Ju o yje me degjoni
tek ju prehet shpirti im

Sa here ju pyes yje
sa larg jeni ju
ju me duket sikur thoni
fluturo ne qiellin blu
Sa do te doja ne kete nate
kengen time mos ta mbyll
dhe te ngjitem atje lart
e te kthehem ne nje yll

Sa dua te jem larg
larg merzitjes pa kufi
Sonte do kendoj per ju
ju qe njihni vec qetesi

Sa here ju pyes yje
sa larg jeni ju
ju me duket sikur thoni
fluturo ne qiellin blu
Sa do te doja ne kete nate
kengen time mos ta mbyll
dhe te ngjitem atje lart
e te kthehem ne nje yll

Sa here ju pyes yje
sa larg jeni ju
ju me duket sikur thoni
fluturo ne qiellin blu

Sa do te doja ne kete nate
kengen time mos ta mbyll
dhe te ngjitem atje lart
e te kthehem ne nje yll
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

"Ike me erën" - Alban Skënderaj
Kush më mirë e di
Se sa unë dhe ti
Të vërtetën.
Kush më shumë kërkon
Se sa meriton,
Humb dhe veten.
Prandaj mos u shtirë,
Mos u rrëfe,
Mos u pendo,
Mos u gënje.
Ndaj mos u shtirë
Se ndjenjat u thyen kur ike me erën.
Nuk je më në horizont,
S’je me në horizont,
Ike me erën
dhe me pranverën
Dhe Zemra rënkon,
Por nuk harron.
Kush të tha se di,
Se je vetëm ti
E vërteta.
Kush më shumë dhuron
Se sa përfiton
Ja kthen jeta.
Prandaj mos u shtirë,
Mos u rrefe,
Mos u pendo,
Mos u gënje.
Ndaj mos u shtirë
Se ndjenjat u thyen kur ike me erën.
Ku ishe ti,
Kur me një fjalë
Lotët e mi
I kishe tharë.
Dhe befasisht
Në pamje po ndryshon
Shumë vonë.
Nuk je më në horizont,
S’je me në horizont,
Ike me erën
dhe me pranverën
Dhe Zemra rënkon,
Por nuk harron.
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Refuzoj - Alban Skënderaj

Si më le në ëndërr të jetoj
Si më le të verbër të kërkoj
Më fal veç një kujtim
Një blitz nga sytë e tu si ngushëllim
Me imazhin tënd ditët kaloj
Ty në çdo fytyrë të pikturoj
Më fal, më fal vërtetë
Jetoj si një i marrë një gjysëm jetë

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
Përse s'të gjej, përse s'të gjej
Universin e sfidoj edhe më tej
Të kërkoj, por nuk të gjej... ty nuk të gjej

Zemrën e kam nisur skaj më skaj
Yjet veç për ty ndezur i mbaj
Për ty... është pak për ty
Kjo bote nuk ka kuptim pa ne të dy

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
Përse s'të gjej, përse s'të gjej
Universin e sfidoj edhe më tej
Të kërkoj, por nuk të gjej... ty nuk të gjej

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
Përse s'të gjej, përse s'të gjej
Universin e sfidoj edhe më tej
Të kërkoj, por nuk të gjej... ty nuk të gjej

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
Përse s'të gjej, përse s'të gjej
Universin e sfidoj edhe më tej
Të kërkoj, por nuk të gjej... ty nuk të gjej
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!


Shaqir Cervadiku - Rrugëve të botës

Ecim ecim rrugeve te botes qe te mbijetojm
e dim se nga erdhem por s`e dim kah po shkojm?
Ne rrugë te ndriqume ecim, ku shkojm nuk e dim?
Kem me u tret si krypa ne ujë e kujt skem me ju dhimt.

Rrugë pa kthime duket rruga jone
n`mergim trupin e shpirtin ne Kosove
Kemi mbet si zogj pa fole,
t`huj ne mergim, edhe te huj ne atdhe.
Veq një tmire gyrbeti e ka, por te kqija i ka 99
Me mer malli shqip ta nijë një fjale
një mirdita edhe një mirmrame.

Barkun plot ne e kemi, por skem lumturi.
Një mendje thot kthehu, një mendje thot rri.
Jemi lidhur keq u miq me litar te mergimit
T`i shpetojm fëmijtë e pafajshem nga asimilimi.

Rrugë pa kthime duket rruga jone
n`mergim trupin e shpirtin ne Kosove
Kemi mbet si zogj pa fole
t`huj n`mergim edhe t`huj ne atdhe
Veq një te mir gyrbeti i ka, por te kqija i ka 99
Me mer malli shqip ta nijë nje fjale
një mirdita edhe një mirmrame. 
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Edhe pse gabim Laura Nexha.

Cfar ndjenje
jo s'ari une ta pershkruj dot ma bajbe
te kam xhan edhe nuk te kam
te ndjej pran dhe se pran ste kam
ti e di je arsyje vetme qe del kjo melodi
te dua dhe pse sje me mua
te kam kerkuar jo ste kam haruar


edhe pse gabim
je arsyja e vetme qe une kam
(edhe sa her ke ndermen tme ftosh ne faj) 2x
edhe pse gabim
ti je gjysma qe ngrohn shpirtin tim
(dhe mbyl syt me duhet ta pranoj) 2x

cfar njejnje
jo s'ari une ta pershkruja dot ma bejbe
ndjejn qe serish do tme lendoj
nje fjal nga ty por tek ty vrapoj
une e di gabimi im ma i bukur mbetesh ti
te dua dhe spe sje mua
te kam kerkuar jo ste kam haruaredhe pse gabim
je arsyja e vetme qe une kam
(edhe sa her ke ndermen tme ftosh ne faj) 2x
edhe pse gabim
ti je gjysma qe ngrohn shpirtin tim
(dhe mbyl syt me duhet ta pranoj) 2x

te kerkoj ...dua tkuptoj
ate qe dot une s'ari ta shpejgoj
(une s'ari ta shpetgoj)
dua qe kjo ndjej mos tndaloj
si per gjithmon si per gjithmon ajo te vazhdoj


edhe pse gabim
je arsyja e vetme qe une kam
(edhe sa her ke ndermen tme ftosh ne faj)
edhe pse gabim
ti je gjysma qe ngrohn shpirtin tim
(dhe mbyl syt me duhet ta pranoj)
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!


FOL SHQIP


- Ej kamarier, un vodka per favore !
- One jack please!


- Po ju a jeni shqiptarë?
- Po bre vëlla.
- Po folni mor SHQIP, o-bo-bo-bo-bo....Artiola:

çdo behar kur vij
për festa për gëzime
vështirsinë e gjej
në gjuhën e nënës time


Poni:

Shqip të foli nëna
kur erdhe në jetë
mos e harro gjuhën
kudo që të jesh


Refren 2x:

Një fjalë po ta them
amanet nga t'parët
Ta mbash mend për jetë
FOL SHQIP SE JE SHQIPTARArtiola:

Ti ke gjuhën tënde
kurrë mos e harro!
Gjuhën edhe emrin
kurrë mos i ndrysho


Poni:

Sa shumë u munduam
per një amanet,
Mos e harro gjuhën
kudo që të jesh!


Refren 2x:

Një fjalë po ta them
Amanet nga t'parët
Ta mbash mend për jetë
FOL SHQIP SE JE SHQIPTAR


Fol shqip!
Fol shqip!
Fol shqip, se je shqiptar

Fol shqip!
Fol shqip!
fol shqip, se je shqiptar


Refren 2x:
Një fjalë po ta them
Amanet nga t'parët
ta mbash mend për jetë

FOL SHQIP SE JE SHQIPTAR!

FOL SHQIP SE JE SHQIPTAR!Lyrics: Artiola Toska Arrangement: Alban Furutuna Video Production: Supersonic
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!


MALLI I NDARJES


Për një ditë ma t'mirë, Shumë vjet pata mall,
E ëndërr çdo herë, Me ardh n'Kosovë gjallë.
Sa shumë m'djeg malli, more vlla ti se din
Kët' ven' se qu'j ma Mërgim po burgim.

Skamje kem pas, m'kahet sa herë t'kujtohna
Ton jetën vu'j ushtar Srbije s'bohna.
K'shtu koka shkru, K'to vjet me i kalu
Po ma shum se at' ven' Hiç kërkon nuk e du.

M'ka marrë malli për shkurre, për at' sokak
M'ka marrë malli për shokë, që u g'zojshum me pak
Malli m'djeg nanë për ty, e për motër,
për babë, e v'lla, e për bukën n'sofër.

K'tu o jeta e ftoft, ditët jonë me shi
K'tu nata shkon n'gjum, ditën se sheh me sy
Rrug't e Evropës jonë, rrug't e Shqiptarit
Po s'jon si t'Kosovës, edhe n'kofshin prej arit


Refren:
T'fala Luginës, Shkupit, Tiranës
Malli m'ka marrë për bukën e Nanës.
T'fala Malsisë v'lla e Qamërisë
T'fala Kosovës, t'fala Shqipërisë
Jo si din more v'lla ti vujtjet e mia
Unë çdo nat' numroj ditët mu kthy te shpija.
Erdha n'ket ven' dikur që s'pata qare
Se era e Atdheut k'tu nuk blihet me pare.

Koha kalon tu hjek mërzi me shok't
I ri kom dal, e tash m'janë zbardh flok't
Bohum krejt bashkë e harrojm mërzinë
اdo Shqipe k'nej po feston për Shqipnin

Jo s'bon t'harrohet kurrë tradita jonë
Me Flamur komb'tar po rriten f'mit ton
Musafir m'thojn k'tu, musafir jom atje
Jom Shqiptar Kosove ti m'din edhe m'njeh.

M'sheh n'aeroport herë me g'zim herë me lot
Mos m'vet ku shkoj se vet ftyra e thotë.
Ndjenjën shpirt'rore, me thon kejt, nuk o leht
Se guri i rand peshon n'vendin e vet.


Refren:
T'fala Luginës, Shkupit, Tiranës
Malli m'ka marrë për bukën e Nanës
T'fala Malsisë v'lla e Qamërisë
T'fala Kosovës, t'fala Shqipërisë


"Joo, mbase nuk di të shkruaj, po dhimbja më bëri poet,
Këto fjalë nuk vijnë në botë nga lapsi
por nga MALLI I NDARJES
e si mund të thotë goja diçka që shpirti s`e ka brënda tij."Refren:
T'fala Luginës, Shkupit, Tiranës
Malli m'ka marrë për bukën e Nanës...
T'fala Malsisë v'lla e Qamërisë
T'fala Kosovës, t'fala Shqipërisë!


Gold Ag & Remi

 

VIP

V.I.P
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Lyrical Son - Me Ta Pyl (Feat. Mc Kresha)
Lyrical Son(Refreni):

ME TA PYL A MA PEJ/
Big body Sexy Momma/
Dridhe qashtu se ma thej/
Don't STOP, ritmin Mama/
Ajo po don me kcy n'Temin/
E ka bo tu SHAKE-it venin/
Pi dokët AMERIK seni/
S'bon me lon me ik Emnin/

Lyrical Son:

Shkruma n'Telefon/
Thirri krejt Shoqet, biri nese don/
Un s'Rri SOLO, pe din kon pe takon/
t'Mitë jon POLO, s'ka Louis Vuitton/
qe pi bjen, Na i grahim ksaj Pune/
Boll Mo me DISSA, se m'kan ardh per Hune/
Nuk jem Artista, rren e kullume/
Na shihni n'TOPLISTA, qdo t'Dille e t'Shtune/
Shkune zemer qashtu mos u nal Shkune/
E din qka ka me ndodh kur kom me knu Une/
jo, Me MC KRESHثN/
Përmi 18, vipa gati Deshun/

Lyrical Son(Refreni):


ME TA PYL A MA PEJ/
Big Body Sexy Momma/
Dridhe qashtu se ma thej/
Don't STOP, ritmin Mama/
Talk to me Hey, Fol me mu Shlir/
Talk to me Gal, Fol me mu Shlir/
Talk to me Bitch, Fol me mu Shlir/
Si AKULL n'Goj don me mu Shkri/

MC Kresha:

BOMBAKAT, jena dal me Yth pak/
U myta tu i ryqk Dhipat gjys cullak/
Hej MAMA, t'Lutna DRAMA sa ma pak/
Presidencial, OBAMA BARACK/
Gjys i pakt, A ma pej pa ta pyl/
S'kena kontakt, po e gjajna naj mnyr/
Jom ardh, e jo veq me kqyr/
Sonte dojna me thy, spo foli Gjymtyr/
Vet Na e bojna Nxet na, Thirrna ETNA/
Clubi ON Fire, VIETNAM/
Dhipi i man n'Ajër Teshat e hjekta/
Po m'doket FIRE, Carmen Electra/
Ajo po don Lojë,unë i thash luj me Letra/
Hesht tha, se t'Grrithi me Kthetra/
Vet m'Tha, Okej Perfekt MA/
Hajde ma shpejt sa nuk ika te tjetra/

Lyrical Son:

SHE SAID, SHE HAS SOME PROBLEMS/
It's ok cause imma solve them/
Talk to me Hey, Fol me mu Shlir/
Talk to me Gal, Fol me mu Shlir/
Talk to me Bitch, Fol me mu Shlir/
Si AKULL n'Goj don me mu Shkri/

Lyrical Son(Refreni):

ME TA PYL A MA PEJ/
Big Body Sexy Momma/
Dridhe qashtu se ma thej/
Don't STOP, ritmin Mama/
Ajo po don me kcy n'Temin/
E ka bo tu SHAKE-it venin/
Pi dokët AMERIK seni/

A A A SPECAT IN DA BUILDING
A A A SPECAT IN DA BUILDING
A A A SPECAT IN DA BUILDING
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaajjjjjjj
 

VIP

V.I.P
Titulli: Tekstet me te bukura SHQIP!

Sergio - Pantera (Feat. Arifi)
Pantera Pantera Pantera
Pantera Pantera Pantera

Arifi : Goce Goce Porsi Pantera Pantera , Zemren Po Don Me Ma Gric , Porsi Pantera Pantera Seksi Leviz porsi pantera,
pantera po don me ma gric pantera,
pantera seksi leviz.

Sergio : Zemer un ty tkam xhan , si baby ..
po ma thot mu cdo dit se fort t'nij
po don ti vec love , hey sexy
fantazi , imagjinate
Ta du ta du , buzen pantera jeme, me mu po don me bo eksperimente
Ta du du du du du buzen pantera jeme , me mu po don me bo eksperimente

Arifi : Goce Goce Porsi Pantera Pantera , Zemren Po Don Me Ma Gric , Porsi Pantera Pantera Seksi Leviz ( x2 )

Sergio : Pantera du me t'thirr jo n'emer
ti din si me lon shenje , kryeveper
askush mu nuk po mdon me teper
ama zemren jo se fal
Ta du ta du , buzen pantera jeme, me mu po don me bo eksperimente
Ta du du du du du buzen pantera jeme , me mu po don me bo eksperimente

Arifi : Goce Goce Porsi Pantera Pantera , Zemren Po Don Me Ma Gric , Porsi Pantera Pantera Seksi Leviz ( x2 )
 
Top