• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Teatri grek në skenën e Teatrit Kombëtar

ReNdEx

Interist Forever

TIRANث- Teatri Shtetëror i Greqisë së Veriut do të sjellë mbrëmjen e nesërme në skenën e Teatrit Kombëtar dramën "Dybbuk", shkruar nga Brus Majers, me regji të Sotiris Haxakis.

Një burrë dhe një grua tronditen nga goditjet e fuqishme të dashurisë. Të dy kërkojnë bashkimin sipas betimit të vjetër të prindërve të tyre. Por ky betim prishet. Burri vdes nga trishtimi, por shpirti i tij, që nuk gjen drejtësi, hyn në trupin e së dashurës së tij dhe nuk denjon të dalë prej andej, duke sfiduar kështu ligjet që ndajnë të vdekurit nga të gjallët. Kështu fillon historia e Dybbukut, një histori rreth prezencës së fuqishme të dashurisë dhe Perëndisë dhe jo një histori rreth mungesës së tyre.

Në rolin e burrit interpreton Dhimitris Papanikolau, ndërsa në atë të gruas Dhespina Kurti. Vepra vjen në shqip nga Luiza Miçaku, me skenografi të Sotiris Haxakis, kostume të Ersi Drinit, muzika Savina Janatu.

Drama do të ngjitet në TK në datat 2 dhe 3 mars, ora 19:00.
(ma.ar/BalkanWeb)
 
Top