• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Te perzgjedhura kokerr me kokerr

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Vendndodhja
вσяα вσяα
Para nje jave ishte ditelindja ime, mbusha 45 vjece. Prisja qe gruaja ime te me uronte qe ne mengjes, "Gezuar Ditelindjen". E vetmja gje qe me tha ishte "miremengjes" dhe athere prisja nga femijet qe te me uronin te pakten, por e vetmja gje qe me than ishte "Duam te na rritesh pagen".
Athere shkova ne pune dhe sekretarja sa me pa me uroje"Gezuar Ditelindjen", te pakten dikush u kujtua per ditelindjen time. Me pas erdhi dreka dhe sekretarja me ftoi per dreke me te, ju pergjigja qe ishte nje ide e mire dhe shkuam tek nje restorant i ri aty afer. Pasi mbaruam sekretarja me propozoje qe te shkonim ne shtepine e saj per tu relaksuar dhe une pranova. Kur hyrem brenda ajo me thote qe po shkonte te vishte dicka me relaksuese dhe i thash qe ishte nje ide e perkryer. Kur ajo del nga dhoma me nje torte te madhe dhe me gruan dhe femijet e mi dhe une para tyre vetem me nje pal corape veshur.

Me thoni pak tani. "A nuk bera mire qe pushova nga puna ate k**en e sekretares sime?"
 
Para nje jave ishte ditelindja ime, mbusha 45 vjece. Prisja qe gruaja ime te me uronte qe ne mengjes, "Gezuar Ditelindjen". E vetmja gje qe me tha ishte "miremengjes" dhe athere prisja nga femijet qe te me uronin te pakten, por e vetmja gje qe me than ishte "Duam te na rritesh pagen".
Athere shkova ne pune dhe sekretarja sa me pa me uroje"Gezuar Ditelindjen", te pakten dikush u kujtua per ditelindjen time. Me pas erdhi dreka dhe sekretarja me ftoi per dreke me te, ju pergjigja qe ishte nje ide e mire dhe shkuam tek nje restorant i ri aty afer. Pasi mbaruam sekretarja me propozoje qe te shkonim ne shtepine e saj per tu relaksuar dhe une pranova. Kur hyrem brenda ajo me thote qe po shkonte te vishte dicka me relaksuese dhe i thash qe ishte nje ide e perkryer. Kur ajo del nga dhoma me nje torte te madhe dhe me gruan dhe femijet e mi dhe une para tyre vetem me nje pal corape veshur.

Me thoni pak tani. "A nuk bera mire qe pushova nga puna ate k**en e sekretares sime?"
Sa e forte kjo...
 

LUANI.KYKLADES.GR

Antar Aktiv
Mosha
42
Evertet,vjet isha ne shqiperi dhe vajta te daja per kafe.
Te shoqen e quajn Shpresa,nat kohe vin dy shoke te tij
elektrcisti izones dhe nje tjeter grate etyre i quajne Drita.
Ne kohen qe po pinim kafet.
Pyet daja elektricistin,kure do keni drita
elektriciti
une dhe ky per shokun kemi drita ne shtepi,
Daja ndejti pak dhe u pergjigj
edhe une tha kam shpresa se do kem drita:dong::dong:
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Mosha
37
Vendndodhja
Loading...
Ciftet pas 6-vjetesh...

1. TE DUA

Javen e 6-te: Te dua

Muajin i 6-te: Sigurisht qe te dua

Vitin i 6-te: Po te mos te te doja do te te kisha lene me kohe.2. TE ARDHURIT NE SHTEPI

Javen e 6-te: E dashur erdha une

Muajin e 6-te: ا'kemi!

Vitin e 6-te: اa ka bo mami per dreke?3. TROKET DERA...

Javen e 6-te: Mos u mundo, e hap une deren.

Muajin e 6-te: Ta hap une deren?

Vitin e 6-te: Hape pra deren!

4. TELEFONI...

Javen e 6-te: E dashur te kerkon Mira ne telefon.

Muajin e 6-te: Te kerkojne ne telefon.

Vitin e 6-te: ثshte per ty.5. FEMIJET...

Javen e 6-te: Sa femije do ti?

Muajin e 6-te: Mamaja jote eshte shume e keqe.

Vitin e 6-te: I paske ngja rraces se mamit.

6. PLANE PER PUSHIMET...

Javen e 6-te: Kete vere do te te coj ne Venecia.

Muajin e 6-te: E di c'ke, a ikim ne Durres?

Vitin e 6-te: Pse, s'te rrihet ne shtepi ty?7. DHURATAT...

Javen e 6-te: Shpresoj te te pelqeje kjo unaze.

Muajin e 6-te: Mora nje kornize, a kemi ndonje fotografi qe ta varim ne mur ?

Vitin e 6-te: Blej naigjo per vete me keto leket...8. SHKOJME NE KINEMA...

Javen e 6-te: Cili film te pelqen?

Muajin e 6-te: A shkojme ne kinema ?

Vitin e 6-te: Shko ne kinema, mua me pelqeu shume!9. PAKUJDESITE...

Javen e 6-te: Mos u merzit shpirt se nuk ngel njolle.

Muajin e 6-te: Kujdes pra!

Vitin e 6-te: Sa e pakujdesshme qe je mi gru!10. MENDIME TE NDRYSHME...

Javen e 6-te: Une nuk mendoj keshtu.

Muajin e 6-te: E ke gabim.

Vitin e 6-te: ا'ia fut kot!11. GATIMI...

Javen e 6-te: Me pelqen shume gatimi yt.

Muajin e 6-te: Ca ka per dreke?

Vitin e 6-te: Prape makarona paske bo...na plase mo!12. PIJET...

Javen e 6-te: اfare deshiron te pish?

Muajin e 6-te: Me bej nje Martini.

Vitin e 6-te: Prape paske harru me i fut akull !13. RROBAT DHE PAZARI...

Javen e 6-te: Te shkoka shume ky fustani.

Muajin e 6-te: A bleve fustan tjeter?

Vitin e 6-te: Sa leke beri ky fustani?14. ME FAL...

Javen e 6-te: S'ke pse kerkon te falur.

Muajin e 6-te: S'ka gje jo...u mesuam ne me ty!

Vitin e 6-te: He ta marrte dreqi doren ty...​
 

bella

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
Aty ku nuk je ti!
Një çift po festojnë 25 vjetorin e tyre të martesës dhe njëkohësisht edhe 60 vjet jete. Gjatë festës shfaqet një zanë dhe u thotë atyre : " Si çmim për 25 vjet besnikëri, po ju lejoj të shprehni nga një dëshirë secili "
Gruaja e entuziazmuar thotë " Dua të bëj një udhëtim përreth botës me burrin tim " dhe zana menjëherë, më një të tundur të shkopit magjik i shfaq biletat e avionit dhe para për hotelet.
Burri mendohet pak, pastaj kthehet nga gruaja " Kjo situatë është vërtet romantike, por ky shans vjen vetëm një herë në jetë. Kështu që, më fal e dashur, por dëshira ime është kjo : të kem një grua 30 vjet më të re".
Gruaja mbetet e shokuar por, një dëshirë është një dëshirë, dhe kështu zana ja realizon dëshirën : një tundje të shkopit magjik dhe bam ! burri bëhet 90 vjec !

Morali : burrat janë bastardë, por zanat janë gra .:D
 

bella

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
Aty ku nuk je ti!
Në favor të burrave kjo :p

Një grua zgjohet natëm dhe sheh se burri i saj nuk është në krevat. Vesh një robdisham dhe zbret në guzhinë. E gjen të shoqin ulur në karrige me një filxhan kafe përpara. Duket sikur është i zhytyr në mendime shumë të thella dhe fiksonte një pikë në mur. Ajo i sheh ti zbres një lot nga sytë ndërsa pi kafenë.
- çfarë ka i dashur ?- i pëshpërit ajo duke ju afruar. Përse nuk vjen në krevat ?
Burri duke parë kafenë e tij i përgjigjet :
- Të kujtohet e dashur para 20 vjetësh...kur filluam të frekuentohemi dhe ti ishe vetëm 16 vjec ?
- Po, më kujtohet !- përgjigjet ajo.
Burri merr fryme..fjalët nuk i dalin leht :
- Të kujtohet kur babai yt na kapi në sediljen e makinës që po bënim dashuri ?
- Po si nuk e kujtoj...përgjigjet gruaja, duke i buzëqeshur ëmbëlsisht.
- Dhe të kujtohet që nxorri një pushkë, ma vuri afër fytyrës dhe më tha : " Ose e merr vajzën time për grua, e marton ose do të të fus në burg për 20 vjet ?"
- Po..më kujtohet edhe kjo..edhe ?
Një lot tjetër mbi faqe..
- Sot do kisha dalë !!!.:)
 

bella

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
Aty ku nuk je ti!
Ja dialogu midis një klienti dhe një nënpunësi :

" Alo,po këtu tekniku i kompjuterit; mund tju ndihmoj ?"
" Po, kam një problem me WordPerfect"
" Cfarë lloj problemi ?"
" Po ja, isha duke shkruajtur kur më ikën shkronjat të gjitha"
" Ikën?"
" U zhdukën".
" Hmmm. Cfarë ka mbi ekran ?"
" Asgje".
" Asgje ?"
" ثshtë bosh ; dhe nuk pranon asgjë kur unë shtyp tastierën"
" Ju jeni akoma në WordlPerfect, apo ke dalë ?"
" Si mund ta di?"
"Sheh dicka mbi prompt të komandave?"
" Cfarë është një prompt?"
" Nuk ka rëndësi. E lëviz dot mausin mbi ekran?"
" Nuk ka asnjë shigjetë: ju thashë, nuk pranon asgjë nga ato që dixhitoj".
" Monitori jot ka një tregues pranimi?".
" Cili është monitori?"
" ثshtë ajo gjëja me një ekran që duket si një TV. Ka një dritëz që tregon se është ndezur?"
" Nuk e di".
" Mirë, atëherë shiko mbrapa monitorit dhe kërko ku hyn kavoja ushqyese. E sheh dot?"
" Po, mendoj se po".
" Shumë mirë. Ndiq kavon deri tek spina, dhe më thuaj nëse është futur në spinën e murit".
"...Po, ka hyrë".
" Kur ju ishit mbrapa monitorit, patë nëse kishte dy kavo të lidhura mbrapa monitorit ?"
" Jo ".
" Ok, kuptova. Më duhet që ju të shikoni mbrapa përsëri dhe të kërkosh kavon tjetër".
"....Ok, ja ".
" Ndiqe për mua, dhe më thuaj nëse është lidhur mirë në spinën e tij mbrapa kompjuterit".
" Nuk arrij ".
" Mmm. Nuk e sheh dot ?".
" Jo ".
" Edhe po të vësh gjurin mbi dicka dhe të shtyhesh pak përpara ?".
" Oh, jo se nuk është se skam pozicionin e duhur, por sepse është errësirë".
" Errësirë?"
" Po. Dritat e zyrës janë fikur ".
" Po atëherë ndizi dritat e zyrës".
" Nuk mundem".
" Përse nuk mundesh ?"
" Sepse ska drita ".
" Ska drita...ska korrent? Ah, ok, e zbuluam problemin. E keni akoma kutinë, manualet dhe imbalazhin kur kompjuteri ju erdhi ?".
" Po, i kam tek depoja ".
" Shumë mirë. Merri, zgidh sistemin, kompjuterin dhe fute në kuti sic ishte. Pastaj merri të gjitha dhe coji përsëri në dyqanin ku i bletë".
" Vërtet ? Kaq rëndë është ?"
" Po, kam frikë se po."
" Beh, atëherë gjithcka është në rregull. Cfarë tu them atyre ?"
" Thuaj atyre se ju jeni shumë budalla për të poseduar(pasur) një kompjuter".
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Vendndodhja
SHQIPERIA ETNIKE
Suksesi shkollor:
Babai i drejtohet birit të vet në ditën e suksesit shkollor:"Si kalove biri
im, çdo gjë në rregull?" "Paj, babi, kontrata ime me klasën e tretë u
vazhdua edhe për një vit."
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Vendndodhja
SHQIPERIA ETNIKE
Mesazhi
Janë takuar një dit një kinez një amerikan dhe një shqipëtar dhe në bisedë e sipër kinezi fut gishtin në vesh dhe po flet diçka, pasi që përfundoi iu drejtua shqiptari dhe e pyeti se çfarë bëri, ndërsa ai ia ktheu fola me dike me telefon, kur u kthy kah amerikani çka me pa po e shikonte thoin dhe fliste me dike dhe e shikonte në një ekran që e kishte në thua.
Shqiptari i inatosur mendoi diçka dhe filloi të goksoj, që të dy ju drejtuan e ti çka po ban kështu, asgjë nji mesazh më erdh nga gruaja...
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Vendndodhja
SHQIPERIA ETNIKE
Pedanti:
Jonuzi takon shokun e tij Ahmetin.
Thotë Jonuzi me plotë mirënjohje:"Oh zot, po shihet qartë se je martuar: Pantolla të hekurosura, këpucët shkëlqejnë, hallall të qoftë se paske marrë nuse të vyeshme!"
"Po", ofshanë Ahmeti, "këto janë gjërat e para që mi mësoi gruaja ime e dashur."
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Vendndodhja
in my world
1. TE DUA

Javen e 6-te: Te dua

Muajin i 6-te: Sigurisht qe te dua

Vitin i 6-te: Po te mos te te doja do te te kisha lene me kohe.2. TE ARDHURIT NE SHTEPI

Javen e 6-te: E dashur erdha une

Muajin e 6-te: ا'kemi!

Vitin e 6-te: اa ka bo mami per dreke?3. TROKET DERA...

Javen e 6-te: Mos u mundo, e hap une deren.

Muajin e 6-te: Ta hap une deren?

Vitin e 6-te: Hape pra deren!

4. TELEFONI...

Javen e 6-te: E dashur te kerkon Mira ne telefon.

Muajin e 6-te: Te kerkojne ne telefon.

Vitin e 6-te: ثshte per ty.5. FEMIJET...

Javen e 6-te: Sa femije do ti?

Muajin e 6-te: Mamaja jote eshte shume e keqe.

Vitin e 6-te: I paske ngja rraces se mamit.

6. PLANE PER PUSHIMET...

Javen e 6-te: Kete vere do te te coj ne Venecia.

Muajin e 6-te: E di c'ke, a ikim ne Durres?

Vitin e 6-te: Pse, s'te rrihet ne shtepi ty?7. DHURATAT...

Javen e 6-te: Shpresoj te te pelqeje kjo unaze.

Muajin e 6-te: Mora nje kornize, a kemi ndonje fotografi qe ta varim ne mur ?

Vitin e 6-te: Blej naigjo per vete me keto leket...8. SHKOJME NE KINEMA...

Javen e 6-te: Cili film te pelqen?

Muajin e 6-te: A shkojme ne kinema ?

Vitin e 6-te: Shko ne kinema, mua me pelqeu shume!9. PAKUJDESITE...

Javen e 6-te: Mos u merzit shpirt se nuk ngel njolle.

Muajin e 6-te: Kujdes pra!

Vitin e 6-te: Sa e pakujdesshme qe je mi gru!10. MENDIME TE NDRYSHME...

Javen e 6-te: Une nuk mendoj keshtu.

Muajin e 6-te: E ke gabim.

Vitin e 6-te: ا'ia fut kot!11. GATIMI...

Javen e 6-te: Me pelqen shume gatimi yt.

Muajin e 6-te: Ca ka per dreke?

Vitin e 6-te: Prape makarona paske bo...na plase mo!12. PIJET...

Javen e 6-te: اfare deshiron te pish?

Muajin e 6-te: Me bej nje Martini.

Vitin e 6-te: Prape paske harru me i fut akull !13. RROBAT DHE PAZARI...

Javen e 6-te: Te shkoka shume ky fustani.

Muajin e 6-te: A bleve fustan tjeter?

Vitin e 6-te: Sa leke beri ky fustani?14. ME FAL...

Javen e 6-te: S'ke pse kerkon te falur.

Muajin e 6-te: S'ka gje jo...u mesuam ne me ty!

Vitin e 6-te: He ta marrte dreqi doren ty...​
Sa kam qesh LOL LOL LOL
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Mosha
37
Vendndodhja
Loading...
Cifti

Burri edhe gruaja ne dhomen e pritjes.
Burri po shikonte ndeshjen e futbollit edhe po behej vone per shtrat. Gruaja i thote "Shpirti a do vish te fleme se u be vone"
Burri: Prit moj zemer se po shoh neshjen edhe pak mbaron.
Gruaja: Ok ,po te pres tek krevati.
Burri: Dakord vij pas 20 min.
Kalojne 20 minuta edhe nga dhoma e gjumit fillon duke bertitur gruaja me te madhe: "Ndihme, ndihme..."
Vjen burri edhe sa futet tek dhoma, drita s'kishte por u degjua nje zhurme sikur dikush sapo doli nga dritarja.
Burri: Cfare ndodhi shpirt ?
Gruaja: me perdhunuan more, me zor me perdhunuan, madje me perdhunoi dy here.
Burri: po si ka mundesi, te paska perdhunuar dy here edhe ti kaq vone i leshove britmat !!!
Gruaja: Po kujtova se ishe ti o shpirt, erret ishte, fytyra e tij nuk dukej mire.
Burri: Po mire kur e kuptove ti, qe ai nuk isha une???
Gruaja: KUR FILLOI HERA E DYTE.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Mosha
37
Vendndodhja
Loading...
Grate dhe pelicja

Dy gra ndeshem ne rruge dhe njera i thote tjetres :
A e di ti moj shoqe se sa kafshe jane vrare per ate pelicen e lekures qe mban veshur ti ?
- Po ti moj shoqe- ia kthen tjetra, a e di se mesa kafshe kam shkuar une per ta blere kete pelicen ?
 

Hartini

Well known member
Nje zonje e pasur ne nje hotel pese yjesh me nje zhigolo.
Zonja therret kamariarin dhe dhe porosit menyne me te mire dh te shtrenjt.
Kamarieri pyet : po per zoterin ?
Per zoterin vetem karrota , le te haje si lepujt meqe ben sex si lepujt.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Shfaqet nje i vdekur perpara Shen Pjetrit
Kush je ti ?? e pyet Shen Pjetri
O Barak - pergjigjet ai
Kush Barak shoku ?
Barak Obama pergjigjet
Dhe cfare ke bere ne jeten tende z.Barak ??? e pyet Sh.Pjetri
Isha president i Amerikes pergjigjet ai
Wooow paska nxjere president te zi Amerika ??? pyet i cuditur Sh.Pjetri
Po para 15 minutash pergjigjet
LOL LOL LOL
 
Top