• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Te perzgjedhura kokerr me kokerr

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Mosha
37
Vendndodhja
Loading...
Fatimja

Mbledh kapteri ushtarët një mëngjes për t’u kërkuar llogari pasi ishin hapur fjalë kohët e fundit se në repartin e tij disiplina mungonte dhe kryeshin edhe akte jo fort të këndshme moralisht. Në rresht mungonin katër ushtarë.
-Ku janë katër ushtarët? –bërtet kapteri.
-Ja tani po vijnë. –përgjigjet dikush nga ushtarët e pranishëm.
Vjen ushtari i parë më vrap dhe hyn në radhë.
-Ku ishte ti, pse me vonesë? –e pyet kapteri.
-Më fal shef, po ashtu e kasha hallin dhe sa mbarova një shërbim të vogël me Fatimen.
-Ore ti, ç’janë këto që thua, do disiplinoheni me të mirë a me të keq ju?
Vjen ushtari i dytë dhe shefi e pyet:
-Po ti ku ishte?
-Më fal shef, ti e kupton, burra jemi dhe kemi ca nevoja. Isha te Fatimja...
-Po ti ku ishe? - pyet shefi ushtarin e tretë që kishte ardhur ndërkohë bashkë me të katërtin.
-Edhe unë te Fatimja shef...
I nervozuar në kulm, kapteri i drejtohet ushtarit të katërt:
-Hë, edhe ti te Fatimja ishe?
-Jo shef, Une jam Fatimja...
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Mosha
37
Vendndodhja
Loading...
..me vone

Pyet Artani drejtorin e një firme:
- Sa mund të fitoj nëse punësohem tek ju?
Drejtori:
- Në fillim 200 euro, më vonë deri në 500 euro.
Artani:
- Mirë shumë, atëherë po vij më vonë!
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Mosha
37
Vendndodhja
Loading...
Shpirti

I troket Hysenit vdekja në derë:
- Kam ardhur për shpirtin tënd.
Hyseni kthehet, dhe bërtet:
- Ermira, shpirt, po të kërkon dikush.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Mosha
37
Vendndodhja
Loading...
Kamarieri i sjell supën klientit dhe ia lë në tavolinë;
Klienti:
-Kamarier, pse e mbaje gishtin brenda supës? A nuk e di që kjo gjë s’është as higjenike e as e kulturuar!
Kamarieri:
-Më falni, e kisha pa të keq, por mjeku më ka thënë që e kam gishtin e sëmurë dhe duhet ta mbaj në vende sa më të nxehta.
Klienti:
-Ou, po mirë, pse nuk e fut në prapanicën tënde gishtin atëherë?
Kamarieri:
-Pse ky mendon ti se e kisha unë zotëri...
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Vendndodhja
вσяα вσяα
Vajza:
-Mami unë jam dashuruar me një djalë dhe dua të fejohem me të.
Mami:
-اfarë pune bën ky shoku?
Vajza:
-Beni punon kamarrier dhe është shumë simpatik.
Mami:
-Po unë të kam gjetur një burrë biznesmen të keqen mami, i ka vdekur gruaja para tri muajsh dhe do që të martohet prapë.
Vajza:
-Unë dua BeniT o mami, e dashuroj, më kupton apo jo?
Mami:
-Moj bijë, më dëgjo mua dhe shiko lekun e mos u merr me broçkulla adoleshentësh!
Vajza:
-E dua o mami e dua, si nuk e kupton dreqi e mori, se çfarë është dashuria?!
Mami:
-Mbylle gojën moj budallaqe, se dashurinë e shpikën komunistët, që të bënin seks pa lekë...
Kur te marresh lajmin qe kam ikur per shele....e di kush eshte fajtori.


LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
 

Drenicas

Antarë
Mosha
31
Vendndodhja
Prishtinë
Shkojn Rugova edche Thaqi te Papa ne Vatikan.Kur te shkojn Rugova i din rregullat ja puth doren Papes edhe ulen edhe Rugova i thot Thaqit mos fol ti se ti nuk din.Masi te bojn pak muhabet Papa i thot kamarierit birna do verë te kuqe me pi.Kur t'ja bin verën Thaqi i thot Rugoves qka eshte kjo.
-Shuj bre - i thot Rugova - a te thash mos me fol.
Papa e shef qe Thaqi nuk pe din qka osht vera edhe i thot:
-Kjo, biri im eshte gjaku i Jezusit
-Falemnderit - thot Thaqi - veq ska pas vyjt me pre Jezusin per neve.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
shkojn rugova edche thaqi te papa ne vatikan.kur te shkojn rugova i din rregullat ja puth doren papes edhe ulen edhe rugova i thot thaqit mos fol ti se ti nuk din.masi te bojn pak muhabet papa i thot kamarierit birna do verë te kuqe me pi.kur t'ja bin verën thaqi i thot rugoves qka eshte kjo.
-shuj bre - i thot rugova - a te thash mos me fol.
Papa e shef qe thaqi nuk pe din qka osht vera edhe i thot:
-kjo, biri im eshte gjaku i jezusit
-falemnderit - thot thaqi - veq ska pas vyjt me pre jezusin per neve.


lol lol lol
 

Drenicas

Antarë
Mosha
31
Vendndodhja
Prishtinë
Ni nxenes ne bank t'kalsës e vizaton ni mizë edhe profesoresha mendon qe miza eshte pernime i mshon me myt edhe e then dorën.Shkon profesoresha te prindi i djalit edhe i thot : "djali jote e ka vizatu ni mizë ne banke une kom mendu qe eshte pernime i kom mshu edhe e kom thy doren".Baba i djalit thot :"aiiiiiii ti doren e ke thy ai mu ma ka vizatu vaginen n'derë e e kom thy k***n e su bo nomi e ti pe kan dorën"
 
Last edited:

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Mosha
37
Vendndodhja
Loading...
Ik moj...

Një punëtor i thjeshtë bie në dashuri me të bijën e pronarit të fabrikës ku ai punonte. Ai shkon te babai i vajzës dhe i kërkon dorën e së bijës.
-Hë mor djalosh, çfarë pune bën?
-Jam punëtor i thjeshtë në fabrikën tuaj.
-Mirë, mirë, unë jam liberal dhe kjo nuk është problem, por shiko se vajza ime është mësuar të jetojë me luks. Sa fiton ti në muaj?
-200 mijë lekë të vjetra.
-Po aq lekë more djalë vajza ime i do në muaj veç për letër higjenike... Kur të fitosh më shumë eja dhe më tako e bisedojmë prapë.
Djali del nga zyra e pronarit dhe pas portës e priste e bija e tij e cila e pyet se çfarë përgjigje i kishte kthyer i ati:
-Kur do të martohemi?
-...Ik moj dhjeramane!...
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Mosha
37
Vendndodhja
Loading...
Shoferi

Punësohet Beni si shofer autobusi. Në përcaktimin e punëve shefi i thotë:
- Beni, do të duhet të bësh edhe detyrën e faturinos.
Beni thotë:
- S’ka problem.
Të njëjtën ditë Beni bie në një greminë dhe e bën autobusin copë-copë. Vjen shefi në spital për ta vizituar dhe e pyet se si ndodhi aksidenti.
Beni i përgjigjet:
- Nuk kam lidhje, unë isha në pjesën e prapme të autobusit duke mbledhur lekët.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Mosha
37
Vendndodhja
Loading...
Lopet

Ishin dy lopë që po kullosnin. Njëra prej tyre, siç e kanë zakon lopët ia bën: “Muuu...”
-Ma more nga goja, -ia kthen tjetra.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Mosha
37
Vendndodhja
Loading...
Perendimi ne bregdet

Një burrë dhe një grua të dy të shtrire buzë detit. Ata pëshpërisin me zë të ulët vesh më vesh sikur valët do ti dëgjojnë. E valët përplasen në breg njëra pas tjetrës duke krijuar një melodi që vetëm ato e bëjnë. Dhe dielli po perëndon. Me të vërtetë çaste të bukura, shumë romantike për çdo çift të dashuruarish.
I thotë gruaja burrit:
-Pra ti je ende i virgjër?
Burri:
-Po, sepse nuk ka dalë ende femra e duhur.
Gruaja:
-Sa romantik që je; domethënë, nuk ka dalë femra e duhur që ta duash dhe të të dojë?
Burri:
-Jo, nuk ka dalur ajo femër që të ma japë...
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Plaku dhe shitesi

Ishte nje i moshuar edhe shkon per kontrollin vjetor tek mjeku.Ben tere vizitat edhe del qe kishte kancer edhe mjeku i thot qe ka edhe tre muaj jete.
Plaku i tronditur nga kjo gje vendos te bej nje gje qe perpara se kishte bere.
Edhe keshtu plaku merr tere leket qe kishte ne banke edhe shkon te blej nje makine,makinen me te shtrenjte qe do shikonte.
Shkon tek koncesionari i Benzit edhe bisedon me shitesin.
Shitesi:
-Miredita Zoteri! si mund tju ndihmojm?
Plaku:
-Degjo kam ardhur te bjel makinen me te shtrenjte qe shisni.
Shitesi:
-E cuditshme kjo por gjithsesi eshte kjo.Eshte Benz-SLR-McLaren eshte shume e mire e shpejte e bukur etj etj.
Plaku:
-Ne rregull do e bjel.Po a mund tju kerkor nje nder?
Shitesi:
-Posi jo cte deshironi!
Plaku:
-Une nuk kam patente do ta ngisnit ju ne vendin tim makinen vetem per sot?
Shitesi:
-Do ishte nje kenaqesi per mua.
Edhe keshtu shitesi mbaron punen edhe nisen te dy ne nje pike te rruges plaku nis e ben pyetje.
Plaku:
-Me falni per cfare sherben ky butoni ketu?
Shitesi:
-Ky sherben per klimatizatorin.
E keshtu me rradhe derisa plaku e pyet per te fundit here.
Me falni po ajo stema atje per cfare sherben?
Shitesi i lodhur nga pyetjet e plakut i pergjigjet.
-E keni parasysh kur doni te shtypni dike?
Plaku:
-Po e kam.
Shitesi:
-Epo ajo sherben per te marre shenjester.
Plaku:
-Ne te vertete?A mund te me japesh nje shembull duke shtypur ate zonjen qe po kalon tek vijat e bardha.
Shitesit gati sa nuk i ra te fiket po tani cte bej mendonte me mendjen e tij.Ben cben shkel gazin ne fund edhe shkon drejt zonjes ne momentin e fundit manovron edhe eviton per te mos e shtypur por ndjen gjithsesi nje tronditje ne makine edhe atehere kthehet nga plaku i cili po e shikonte plot me gezim sikur te kishte arritur nje fitore edhe e pyet.
-Cfare keni zoteri?
Plaku:
-Shenjester leshi paske mos te kisha hapur une deren ate zonjen as ne endrra nuk do e kishe shtypur.
 

Analistja

Anëtar i ri
Vendndodhja
Hmmm...
Sigurimi i jetës
Një plak 97 vjeç shkon në një zyrë sigurimesh.
-Përshëndetje. Dua të bëj siguracion për jetën.
-ا’thua gjysh! Siguracion për jetën? Sa vjeç je?
- 97, - i thotë plaku.
Nëpunësi, që gati sa nuk çmendet, e pyet sërish:
-Seriozisht e ke? ا’të duhet ty siguracioni?
-Po ja, do të shkoj me babanë jashtë shtetit. Dhe menduam të jemi të siguruar, se nuk i dihet...
Nëpunësi, që zë kokën me duar:
-Sa vjeç është baba yt?
-130 mbush vitin tjetër.
-E çfarë do të bëni jashtë shtetit?
-Do të shkojmë të vizitojmë gjyshin.
Nëpunësi:
-Tallesh me mua? E sa vjeç është gjyshi yt?
-147-vjeçar.
-Po mirë, me ç’rast do ta vizitoni?
-Po ja, u divorcua nga gruaja dhe do të martohet prapë. Në fakt ai nuk do, por e detyrojnë prindërit...


Doganieri
Në kufi ishte një doganier i vjetër. Një ditë aty kalon me një makinë një djalë i ri. Doganierit iu duk i dyshimtë dhe e ndaloi. E pyeti se çfarë kishte në makinë dhe i riu i tha se kishte pleh kimik për lulet. Doganieri nuk e besoi dhe kontrolloi makinën, por gjeti vetëm pleh, kështu që e la të ikte shoferin. Për një vit djali shpesh kalonte doganën dhe doganieri gjithmonë brengosej nga dyshimi që i riu po ia hidhte dhe ai nuk e kapte dot. Pas dy vitesh doganieri del në pension dhe hap një lokal afër doganës. Një ditë, djali që kalonte me pleh për lulet ulet në lokal dhe doganieri e pyet:
-Më thuaj tani që nuk jam më doganier, ku qëndronte marifeti yt, se nuk besoj të merreshe me pleh për lulet?
-E thjeshtë fare more burrë, bëja kontrabandë makinash.


Dy shokët
Vdesin dy shokë dhe takohen në botën tjetër.
I pari:
-Si vdiqe ti?
-Disa herë e gjeta gruan në shtëpi të zhveshur dhe nga xhelozia më iku truri, ku nuk kërkova nëpër shtëpi dy orë: poshtë krevatit, në dollap, ballkon, poshtë tavolinës, në banjë, pas perdeve, në bodrum e mbi çati, deri dhe në oxhak.
-Po pastaj?
-Më hipi tensioni dhe më pushoi zemra. Po ti si vdiqe?
-Unë, një ditë, si zakonisht, isha te dashnorja. Kur papritur i vjen burri dhe ajo më fshehu në frigorifer...


40 gomarët
Mësuesi hyn në klasë dhe hap regjistrin, ndërkohë që nxënësit po bënin ende zhurmë. Për t’i vënë në sedër ai hap regjistrin dhe thotë gjithë ironi:
- A janë të pranishëm të 40 gomarët në mësim? (Klasa kishte 40 nxënës.)
- Po mësues, - hidhet Beni. - Madje gjithsej në klasë bëhemi 41 gomarë...
Mësuesi i nevrikosur e nxjerr përjashta Benin, ndërsa ky, duke dalë, i drejtohet prapë mësuesit duke i thënë:
- Profesor, prapë se prapë 40 gomarë mbeten në klasë, edhe me ikjen time.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Mosha
37
Vendndodhja
Loading...
Gjeografia e Femres

Kur FEMRA eshte 18-21 vjec, eshte si Afrika ose Australia.
Eshte gjysem e zbuluar, gjysem e "eger" dhe me natyre te bukur.

Kur eshte 21-30 vjec, nje femer eshte si Amerika ose Japonia.
Komplet e zbuluar, shume mire e zhvilluar dhe e hapur ne tregti sidomos ne makina dhe me para ne dore.

Kur eshte 30-35 vjec, nje femer eshte si India ose Spanja.
Shume e ngrohte, e shplodhur dhe e bindur per bukurite e saj.

Kur eshte 35-40 vjec, nje femer eshte si Franca ose Argjentina.
Mund te kete qene gjysem e shkaterruar nga "lufta", por mund te kete akoma vende te ngrohta dhe te deshiruara per te vizituar.

Kur eshte 40 - 50, nje femer eshte si Jugosllavia ose Iraku.
Ka humbur luften dhe ndiqet nga gabimet e bera ne te kaluaren. Nje rikonstruksion masiv eshte i nevojitshem.

Kur eshte 50-60, nje femer eshte si Rusia ose Kanadaja.
Shume e gjere, e urte dhe me kufinj pak a shume te pakontrolluar por klima e ftohte i mban njerezit larg.

Kur eshte 60-70, nje femer eshte si Anglia ose Mongolia.
Me nje te kaluar te bujshme, te ndritur dhe pushtuese, por me nje te ardhme te pashprese.

Kur eshte 70+ e siper, nje femer eshte si Afganistani.
Te gjithe e dine se ku eshte, por asnjeri nuk do qe te shkoje atje, as per ta vizituar..
 
Kur FEMRA eshte 18-21 vjec, eshte si Afrika ose Australia.
Eshte gjysem e zbuluar, gjysem e "eger" dhe me natyre te bukur.

Kur eshte 21-30 vjec, nje femer eshte si Amerika ose Japonia.
Komplet e zbuluar, shume mire e zhvilluar dhe e hapur ne tregti sidomos ne makina dhe me para ne dore.

Kur eshte 30-35 vjec, nje femer eshte si India ose Spanja.
Shume e ngrohte, e shplodhur dhe e bindur per bukurite e saj.

Kur eshte 35-40 vjec, nje femer eshte si Franca ose Argjentina.
Mund te kete qene gjysem e shkaterruar nga "lufta", por mund te kete akoma vende te ngrohta dhe te deshiruara per te vizituar.

Kur eshte 40 - 50, nje femer eshte si Jugosllavia ose Iraku.
Ka humbur luften dhe ndiqet nga gabimet e bera ne te kaluaren. Nje rikonstruksion masiv eshte i nevojitshem.

Kur eshte 50-60, nje femer eshte si Rusia ose Kanadaja.
Shume e gjere, e urte dhe me kufinj pak a shume te pakontrolluar por klima e ftohte i mban njerezit larg.

Kur eshte 60-70, nje femer eshte si Anglia ose Mongolia.
Me nje te kaluar te bujshme, te ndritur dhe pushtuese, por me nje te ardhme te pashprese.

Kur eshte 70+ e siper, nje femer eshte si Afganistani.
Te gjithe e dine se ku eshte, por asnjeri nuk do qe te shkoje atje, as per ta vizituar..
Shume e bukur...Sidomos ajo 18-21...:D
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Vendndodhja
вσяα вσяα
Nje dite ulur ne tavoline mamaja dhe 3 femijet dhe gjyshja qe ishte ulur po dremiste, pak me tutje ne kolltuk.


-Mami si kam lindur? pyet femija i pare.
-Ty te solli nje shqiponje e madhe ne dritare thote mamaja.

Gjyshja fillon perpelit syte dhe ngre nje vetull.

-Po une si kam lindur? pyet femija i dyte.
-Ty te ka sjelle nje skifter i madh dhe te la ne tavoline.

Gjyshja fillon ngre dhe vetullen tjeter.

Po une o mami si kam lindur? pyet femija i trete.
Ty te solli nje pelikan i madh, te la ne divan.

Gjyshja athere i thote nuses...e dija une qe ishin tre "zogje" te ndryshem.
:D
 

Analistja

Anëtar i ri
Vendndodhja
Hmmm...
nje student per te marre provimin i jep rryshfet mesuesit. Ai i fut leket ne nje zarf dhe shkruan: I dashur mesues ketu ne zarf kam vene 100.000 mije lek, nga 10.000 lek per note.

Pas nje jave i vjen nje zarf studentit nga mesuesi. Studenti hap zarfin dhe brenda ishin 60.000 lek.Ne te shkruhej: I dashur student kam mbajtu 40.000 lek per kater nota kusurin po ta kthej.
 
nje dite ulur ne tavoline mamaja dhe 3 femijet dhe gjyshja qe ishte ulur po dremiste, pak me tutje ne kolltuk.


-mami si kam lindur? Pyet femija i pare.
-ty te solli nje shqiponje e madhe ne dritare thote mamaja.

Gjyshja fillon perpelit syte dhe ngre nje vetull.

-po une si kam lindur? Pyet femija i dyte.
-ty te ka sjelle nje skifter i madh dhe te la ne tavoline.

Gjyshja fillon ngre dhe vetullen tjeter.

Po une o mami si kam lindur? Pyet femija i trete.
Ty te solli nje pelikan i madh, te la ne divan.

Gjyshja athere i thote nuses...e dija une qe ishin tre "zogje" te ndryshem.
:d
lol lol lol lol
 
Top