• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Te perzgjedhura kokerr me kokerr

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
*Te dashures nga nje Matematikant *

Ty po te drejtohem, vajze moj syzeze;
me do a s'me do, kjo eshte hipoteze.Pamja jote e embel, porsi teoreme;
kur te shoh perpara, sikur zgjidh probleme.Ti je elegante si ekuacion;

mesi yt i holle porsi ypsilon.Supet delikate, pika infenksioni;

qafa si cilinder, koka si trung koni.


Hunda si segment, posi rreze drite,

veshet simetrike, balli si orbite.Buzet si elips, mjekra si kupole,

syte si dy vatra, vetull parabole.


C'mi ke ndare aq bukur floket si spirale,

moj tu thafte dora si me simetrale.Rreze rrezatojne syt' e tu te qeta,

njeri rreze alfa, tjetri rreze beta.


Per ty psheretimat qe dalin rrethore

hapen vale-vale si rrathe bashkqendrore.


Une e ti nje thyese lidhur ne nje bosht

ti numerusi siper, une emerusi poshte.


Po s'ta bera jeten diell si pranvera,

c'vite me jane taksur mi shumezofte zeroja.


Dashurise per ty mos ti shuhet vapa;

cdo fjale qe te thuash do ta fus ne kllapa.


Dhe, oh si do rritet me hapa ritmike

sot fuqi katrore, mot fuqi kubike.


Bukuria jote bukuri limit;

mi shperndau mendte gjer ne infinit.

Me trete formule, me shkrive te gjalle

si nje copez akull ne plus njeqind shkalle.


Folme shpirti im, shpirt ne maksimum

se pa ty s'kam gjume as ne minimum!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nje dite nje njeri shkon ne nje dyqan per te blere nje TV. Me te hyre brenda, i thote shitesit:

Me falni, a keni TV me ngjyra ?

Shitesi: Po si jo !

Bleresi: Mire pra, ma jap nje TV t'kuQ !:D
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Nje grua i shkruan nje leter doktorit me ane te e-mailit.
I Dashur Doktor!!!!!
Po ju dregoj kete e-mail sepse nuk mund tju takoj personalisht. Ka disa muaj qe burri im eshte cmendur fare dhe eshte shnderruar ne nje maniak seksual. Ai do te beje seks me mua ne cdo moment te dites pavaresisht se une jam duke lare, duke gatuar apo duke hekurosur. Me vjen ne befasi dhe.............
Te lutem doktor me ndihmo sepspppbbsdf dlٍfgiedٍ asdaQSDdlUf sdusdkccn bfeaaaaaaaaaaaaaa huggigisàa eeeee ufdgh isslzdzl f<ٍٍٍ-edwuwààasfda
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Nje grua i shkruan nje leter doktorit me ane te e-mailit.
I Dashur Doktor!!!!!
Po ju dregoj kete e-mail sepse nuk mund tju takoj personalisht. Ka disa muaj qe burri im eshte cmendur fare dhe eshte shnderruar ne nje maniak seksual. Ai do te beje seks me mua ne cdo moment te dites pavaresisht se une jam duke lare, duke gatuar apo duke hekurosur. Me vjen ne befasi dhe.............
Te lutem doktor me ndihmo sepspppbbsdf dlٍfgiedٍ asdaQSDdlUf sdusdkccn bfeaaaaaaaaaaaaaa huggigisàa eeeee ufdgh isslzdzl f<ٍٍٍ-edwuwààasfda
Hahahahaha :haha: :haha: :haha:

 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Martohet nje cift dhe hyjne ne shtepine e re. Shtepia e re ishte me probleme. Diten e pare kur vjen burri nga puna, gruaja i thote:
- Burre ka rene suvaja dhe po na pikon tavani.
- Po pastaj, mos jam gje murator une?
Diten e dyte.
- Burre na eshte prishur berryli i lavamanit dhe po pikon uje.
- Po pastaj, mos jam gje hidraulik une?
Diten e trete.
- Burre na eshte prishur kemba e tavolines.
- Po pastaj, mos jam gje marangoz une?
Diten e katert, kur burri vjen ne shtepi, cdo gje ishte e rregulluar. Ai pyet gruan:
- Kush i rregulloi keto?
- Ah, erdhi komshiu dhe i rregulloi te gjitha.
- Po mire, nuk kerkoi asgje?
Gruaja i thote - Ai donte ose te beja dashuri me te, ose ti beja nje torte me molle.
Burri - Po mire, ti me siguri qe i ke bere torten?
Gruaja - Pse mos jam gje pasticiere une?
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Barsoleta me police

Një vajzë duke mësuar notin ngelet e fundosur nga një dallgë. Një polic që ishte aty afër hidhet në det dhe e shpëton vajzen. Ajo shumë e gezuar i thotë:
- Tani nga unë kërko ç'të duash do të ta jap.
Polici mundohet ti shpjegojë se bëri vetëm detyrën e tij por vajza fillon të heq pantallonat. Polici e shikon dhe dëshpërohet:
- Mos moj, po ku më bëjnë pantallonat e tua mua?

Nje polic hyn ne nje dyqan dhe ja ngul syte nje termusi ngaqe nuk kishte pare ndonjehere, pyet shitesen:
- Cfare eshte ky?
- Eshte termus.
- Per cfare sherben?
- Per te mbajtur ngrohte gjerat e ngrohta dhe ftohte gjerat e ftohta.
Polici e blen menjehere dhe e merr te nesermen ne pune:
- Cfare eshte ajo? - e pyesin shoket.
- Eshte termus!
Dhe u shpjegon per cfare sherbente.
- Cfare ke futur brenda?
- Nje kafe te nxehte dhe dy copa akulli.


Një polic duke patrulluar nëpër shi rrugës... nga një derë del një femër shume e bukur vec me breke edhe i thote policit: o zotëri futuni brenda se po bie shi... Polici ia kthen : Jo faleminderit se edhe jashte është duke rene...
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Duke marre parasysh aparencen koherente por si primar temperamentin dritherues dhe mentalitetin kavalkant e teper iluminist dhe duke i vene veshin instiktit human tipik dhe aspektin bioenergjitike me plot pompozitet mund te them se ti je nje idjot!Kush jane politikanet me te medha te te gjitha kohrave?
Sytjenat
Sepse bashkojne te majten me te djathten, ngrene pushtet dhe terheqin popullin.


Zoti e solli inteligjencen ne toke nepermjet shiut.
Sa ke qe ate dite ti kishe hapur cadren.
:E qe thoni ju na vajten dy shqiptare ne Amerike. Te dy u vendosen me shtepi balle per balle njeri tjetrit dhe mengjes per mengjes dalin ne dritare dhe ja fusin muhabetit. Vazhdon ky avaz deri sa nje nga komshijte u ankua dhe u tha se cbeni keshtu mengjes per mengjes se na nxorret gjumin. Pse nuk flisni ne telefon dhe na leni rehat. Te nesermen njeri nga shqiptaret i bie telefonit dhe i thote tjetrit mirmengjes e dil pak tek dritarja te bejme muhabet.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
1)Ne nje shkolle fshati vjen inspektori i arsimit dhe hyn per kontroll ne klasen e katert fillore ne oren e gjuhes shqipe. Pasi hyri u beri nje pyetje nxenesve. Kush me formon nje fjali me emrin mami? Ngriten duart femijet dhe inspektori shkon e pyet nxenesin me te dobet, mesuesja po priste me ankth pergjigjjen. Nxenesi tha Mami i Mirit eshte prostitute. Mesuesja ngriu, inspektori i tha shume mire ulu. Ne pushim shkon inspektori dhe e pyet nxenesin qe u pergjigj. Ku e ka shtepine mami i Mirit?

2)Nje person ish shume ngushte ne banese dhe nje nate i vjen nje mik per darke . Miku kur sheh qe i zoti i shtepise kish vetem dy dhoma behet kurioz dhe e pyete falni si ia beni per te bere dashuri me gruan (kish parasysh se ishin femijet neper kembe). I zoti i shtepise i pergjigjetm kur dua te bej dashuri i fershkellej gruas dhe vjen vete ajo.Miku e pyeti perseri, kjo ndodh kur don ti po kur don ajo si ia beni? I zoti i shpise i tha, kur don ajo vjen dhe me thote, fershkelleve ti apo me bene veshet mua?!

3)Vendosi njoni me shku per peshk e me vete mori nje traste me buke. Nejse, u nis ky e filloj zanatin por s'po i hecte gje dhe tha po i vej grepit pak nga buka ime edhe keshtu beri. Mirepo peshku shkonte e hate buken rrotull e nuk ngecte. E pasi mbaroi buken filloi me gjerat e tjera qe kishte mare me ngrene per vete deri te embelsira po prap hic. Nejse, e la gjuetine ky se po vdiste per te ngrene e po kthehej per ne shtepi kur ne ate cast i del peshku nga mrapa i fishkelle e i thote, vllajo a ke dhe nje cigare?
 

Lolita25

So EmoTionaL
E dashur mama,i dashur baba.
u bene tre muaj qe kam ardhur perseri ne shkolle dhe akoma s'kam patur kohe qe t'ju shkruaja,te me falni,por tani po ju tregoj gjithcka.
por me pare se te filloni te lexoni,ULUNI,me kuptuat??me pare se te vazhdoni leximin e letres,duhet qe te uleni.

tani jam shume me mire,e çara qe kisha ne koke, qe mu be kur u hodha nga dritarja e dhomes qe kishte marre flake,pothuajse eshte sheruar.Me mbajten ne spital vetem dy jave,dhe shikimi me eshte kthyer pothuajse plotesisht.Dhe emikrania qe shqetesonte vazhdimisht,tashme me vjen vetem nje here ne jave.

Isha me fat,sepse nje djale me pa kur rashe dhe thirri ambulancen.Ai me vinte shpesh dhe ne spital per te me bere vizita.Kur dola nga spitali nuk dija ku te fusja koken,dhe mire qe mu gjend prap ai miku im(me thene te drejten,ai s'ka vecse nje dhome te sajuar poshte shkalleve te nje pallati).ai eshte nje djale i mrekullueshem dhe jemi te dashuruar cmendurisht,dhe kemi vendosur qe te martohemi(akoma s'kemi vendosur per daten,por gjithsesi me parepara se te duket shume barku).

Po mama,jam shtatzane,dhe e di qe dhe juve do t'ju behet qejfi qe te keni nje nipce,nje nip qe jam e sigurte qe do ta duani dhe te kujdeseni me gjithe dashurine e zemres,ashtu sic me donit dhe kujdeseshit per mua kur isha e vockel.
E vetmja gje qe na ka vonuar te presim daten e marteses,eshte se s'mund te bejme dot analizat,sepse ai shoku im kishte nje infeksion dhe ma ka ngjitur dhe mua(por mos kini frike,sepse po vazhdoj me penicilinat c'do dite)

Jam e sigurte qe edhe ate shokun tim do ta pranonit me krahe hapur ne shtepine tone,edhe pse s'eshte i te njejtes race dhe fe me tonen(s'besoj se per ju eshte problem qe lekura e tij eshte nje cike e zeze).Eshte nje person shume i sjellshem,qe edhe pse nuk ka mbaruar as 8vjecaren,eshte shume ambicioz.
Edhe prinderit e tij jane njerez te mire dhe te respektuar(i jati eshte nje nga kapot e tribuve ne fshatin e tij).


E mire,tani qe lexuat gjithcka,duhet te dini qe:nuk me eshte djegur dhoma,nuk me eshte care koka,s'kam qene ne spital,nuk jam me barre,s'kam sfilidin,s'jam e fejuar me te zinj...........vetem desha t'ju them qe :nuk e kam marre provimin.
Ju puth me mall nga larg....
 

Lolita25

So EmoTionaL
E dashur mami!

Me shume pikellim dhe keqardhje po te shkruaj kete leter. Mu desh te largohesha me te dashurin tim te ri, sepse doja te evitoja ndonje skene te papelqyeshme me babin dhe ty. Kam gjetur pasionin tim te vertete te Xhoni dhe ai me te vertete eshte shume i kendshem - dhe i shkojne shume vathi te hunda, tatuazhi ne kurriz, mjekrra dhe veshja e lekures se motorrit. Por nuk eshte vetem pasioni. Une jam shtatezene dhe Xhoni me tha se do jemi shume te lumtur. Ai ka nje rrulote ne pyll dhe ka mbledhur gjithato dru zjarri rezerve per te kaluar pa probleme dimrin. Ai deshiron qe te bejme sa me shume femije bashke dhe kjo eshte gjithashtu nje nga endrrat e mia tani. Xhoni me ka mesuar se mariuana ne te vertete nuk demton njeri dhe kemi vendosur ta kultivojme ate per vete dhe per ta shitur te miqte e tij keshtu qe do te kemi para per kokaine dhe ekstazi sa te duam pastaj. Nderkohe i lutemi Zotit perdite qe shkenca te gjeje nje ilac per SIDA-n keshtu qe Xhoni te kete mundesi te kurohet dhe te behet me mire. Ai meriton te jetoje.
Mos u shqeteso per mua mami. Une tashti jam 15 vjec dhe di te kujdesem per veten time. Une jam e sigurte se nje dite ne do te vijme tju vizitojme keshtu qe edhe ju te kini mundesine te shikoni niperit dhe mbesat tuaj!

Vajza jote qe te don fort
Xhudi

P.S.
Mami. Asgje nga ato qe jane shkruar mesiper nuk jane te verteta. Une kam shkuar te kjo komshia ketu siper. Doja vetem te tregoja se ne jete ka gjera shume me te keqija se notat e mia qe ndodhen te sirtari i komodines time. Te dua fort. Me telefono kur babi te jete qetesuar.
 

Lolita25

So EmoTionaL
Jam i pamartuar. Isha i fejuar, mirëpo fejesa dështoi.


JA PSE:
-Për Vitin e Ri vendosa ti dhuroj të fejuarës një palë dorëza te dimrit, e
bashkë me dhuratë edhe një letër përshëndetëse.
Aty në dyqan takova një shoqe të kohës shkollore, e cila bleu brekë.
Shitësja me pakujdesi, na i ndërroi pakot, kështu që shoqja ime kishte
marrë dorëzat, e unë pakon me brekët! Unë pa ditur gjë futa në pako dhe
letrën përshëndetëse.
TASH MUNDENI ME MARRث ME MEND Tث FEJUARثN TIME, KUR E HAPث PAKON ME DHURATEN, DHE E LEXON LETRثN PثRSHثNDETثSE.


Qe edhe përmbajtja e letrës…

“Me këtë dhuratë e dashur, dua të disponoj dhe ta bëj me dije se të dua.
Herën e fundit kam vërejtur qka të mungon, pra tash i ke këtu në këtë pako.
Të dëshiroj momente të këndshme në to. Desha ti blej të leshit, mirëpo ishe
djersitë ndoshta, e këtë e vërejta edhe te disa kolege të punës. Nuk e dita
numrin e madhësisë, keshtu që më ndihmoi shitësja, e cila i provoi për mua.
Desha ti blej të lëkurës, mirëpo ato nuk mundesh me i zhvesh shpejt, sidomos
kur të takohesh me kolegë në punë. E di që do të përlyhen shpejt, sepse
njerëzit i kanë duart e papastërta. Po mos u bën merak, se edhe pak e vjen
pranvera, e tani s’ke nevojë me i mbajtë me. …të puthë i dashuri i YT.
 

Lolita25

So EmoTionaL
Terheqja e lekeve nga banka-Procedura Mashkull-Femer

Procedura e meshkujve:
1. Afrohet me autoveturën tek bancomat-i.
2. Ul xhamin.
3. Fut kartën në bancomat dhe shkruan PIN-in.
4. Shkruan shumen e deshiruar.
5. Tërheq kartën, paratë dhe faturën.
6. Mbyll xhamin.
7. Nisen.

Procedura e femrave
1. Afrohet me autoveturën tek bancomat-i.
2. Ecën mbrapsh derisa dritarja të jetë në një drejtim me bancomat-in.
3. Rindez motorin e makinës së i është fikur.
4. Ul xhamin.
5. Gjen çantën dhe zbras çdo gjë në sedilen e pasagjerit për të gjetur kartën.
6. Merr kutin e trukut dhe trukohet duke u parë në pasqyrë.
7. Provon te fus kartën në bancomat.
8. Hap derën për të shkuar te bancomat-i sepse automjeti është larg tij.
9. Fut kartën.
10. Rifut kartën në drejtimin e saktë.
11. Rizbras çantën për të gjetur agendën me PIN-in të shkruar prapa kopertinës.
12. Fut PIN-in.
13. Shtyp Cancel dhe fut PIN-in saktësisht.
14. Shkruan shumën e dëshiruar.
15. Tërheq paratë dhe faturën.
16. Zbras sërisht çantën për të gjetur portofolin që të fus parat.
17. Vendos faturën bashkë me bllokun e çeqeve.
18. Kontrollon trukun edhe një herë.
19. Niset, ecën 2 metra.
20. Kthehet mbrapsh serisht te bancomat-i.
21. Heq karten.
22. Zbras përsëri çantën, gjen portofolin dhe vendos kartën në vendin e vet.
23. Rishikon trukun.
24. Rindez motorin që ndërkohë i është fikur.
25. Ecen 5 ose 6 kilometra.
26. Ul frenin e dorës.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Me bere konkurrence me kete temen :D

Ta filloje une...Ishte ariu dhelpra LOL LOL LOL


Kur te me vij nga nje e forte fare...do ta shkruaj :D
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Krishti


JEZUSI


Krishti mbushi 30 vjet dhe ishte ende i virgjër, kështu që i ati. Joefi, vendos ta çojë djain në një shtëpi publike që ai të mësonte si bëhej ajo puna. Pasi shkuan atje dhe folen me pronaren Jezusi u ngjit lart në një dhomë ku e priste një femër gjysmë e zhveshur... Pas tre minutash prostitua del jashtë duke bërtitur me të madhe... Pas pak vjen dhe Jezusi te i ati që ishte i habitur fare bashkë me pronaren e shtëpisë publike.
-اfarë i bëre vajzës ashtu që u llahtaris? – e pyesin ata
-Po ja, pashë i ishte hapur një vrimë e madhe në mes të këmbëve dhe bëra një mrekulli, ia mbusha vrimen pergjithmone...
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Si e propozojnë partneren studentët e degëve të ndryshme?

Letersia
E dashur, te dua!!! Unë u linda për ty, ti u linde për mua. Ky zjarr që ma djeg shpirtin me mohimin tënd do më hedhë në rrethin e nëntë te Ferrit, kurse pohimi yt, qoftë edhe i heshtur do më bënte zot të plotfuqishëm në Parajsën e Dante Aligerit.

Inxhinieria
Fytyra jote e bukur më kujton fasadën e hotel Tiranës, ndërsa flokët e tua derdhen supeve si burme pa fund. Ingranazhi i dashurisë sime duke u rrotulluar në këtë burme pa fund, nga kontakti lind shkëndija ndjenjash. Dashuromë që unë si çeliku, e ti si betoni, të kthehemi në betonarme!

Mjekësia

Simptomat e sëmundjes “dashuri” i njoha që kur linda dhe s’ka ilaç tjetër përveçse të më dashurosh! Truri s’i mban dot ndjenjat e mia, të dua klith zemra, dëgjo si qan mëlçia...

Matematika

Integrali i ndjenjave të mia në kufijtë nga unë te ti është i barabartë me termin shumëdomethënës “dashuri”. Rrethuar nga padurimi, më shikon e të shikoj, në bazë të teoremës së dy policëve, të dashuroj!
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
"Majmunat"

Dy vajza po laheshin në dush dhe njëra prej tyre thotë:
-Majmunit tim të vogël kanë filluar ti dalin qimet.
Ndërsa tjetër ia kthen:
-Kurse majmuni im ka filluar të hajë edhe banane...
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Martesa

-Pse në kohët e sotme 80 për qind e grave nuk duan martesë?
-Sepse siç duket e kanë kuptuar që për 60 gram salçiçe, nuk ia vlen ta blesh gjithë derrin…
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Dashuria

Vajza:
-Mami unë jam dashuruar me një djalë dhe dua të fejohem me të.
Mami:
-اfarë pune bën ky shoku?
Vajza:
-Beni punon kamarrier dhe është shumë simpatik.
Mami:
-Po unë të kam gjetur një burrë biznesmen të keqen mami, i ka vdekur gruaja para tri muajsh dhe do që të martohet prapë.
Vajza:
-Unë dua BeniT o mami, e dashuroj, më kupton apo jo?
Mami:
-Moj bijë, më dëgjo mua dhe shiko lekun e mos u merr me broçkulla adoleshentësh!
Vajza:
-E dua o mami e dua, si nuk e kupton dreqi e mori, se çfarë është dashuria?!
Mami:
-Mbylle gojën moj budallaqe, se dashurinë e shpikën komunistët, që të bënin seks pa lekë...
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Hoteli

Një çift i ri i porsamartuar ishte nisur për muajin e mjaltit dhe rrugës vendosin që ë ndalen në një hotel.
-Ju lutem më jepni dhomën më të mirë për tri netët e ardhshme. –thptë dhëndri.
Kur dhëndri ishte larguar paksa, portieri i pëshpërit në vesh së shoqes:
-Ju qenkeni me fat zonjushë... ky zotëria zakonisht nga dy-tri orë i ka mbajtur të tjerat sa herë që vjen në hotelin tonë.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Gratë e ministrave

Gratë e dy ministrave të rinj, po pinin kafe te “Sheratoni” dhe po ankoheshin për problemet e tyre. Njëra prej tyre tha:
-Paratë që merr burri im nuk mjaftojnë asnjëherë, nuk di si do ia dal mbanë!...
E dyta i mban ison:
-Ideale do të ishte të gjeje një të dashur që të të jepte dy milionë lekë në muaj.
E para ia kthen:
-Po, posi, po ku ta gjej se?!
-Epo e njëjta gjë është edhe po të kesh dy të dashur që të të japin nga 1 milionë – ia kthen shoqja.
E para thotë:
-Të them të vërtetën, edhe 4 të dashur me nga 500 mijë lekë secili në muaj, nuk do të ishin keq.
Në këtë çast ndërhyn një plak që ishte ulur aty pranë dy grave dhe po dëgjonte bisedën:
-Dëgjoni çupa, kur të arrini në 20-30 mijë lekë për një të dashur, mua më keni këtu...
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Fatimja

Mbledh kapteri ushtarët një mëngjes për t’u kërkuar llogari pasi ishin hapur fjalë kohët e fundit se në repartin e tij disiplina mungonte dhe kryeshin edhe akte jo fort të këndshme moralisht. Në rresht mungonin katër ushtarë.
-Ku janë katër ushtarët? –bërtet kapteri.
-Ja tani po vijnë. –përgjigjet dikush nga ushtarët e pranishëm.
Vjen ushtari i parë më vrap dhe hyn në radhë.
-Ku ishte ti, pse me vonesë? –e pyet kapteri.
-Më fal shef, po ashtu e kasha hallin dhe sa mbarova një shërbim të vogël me Fatimen.
-Ore ti, ç’janë këto që thua, do disiplinoheni me të mirë a me të keq ju?
Vjen ushtari i dytë dhe shefi e pyet:
-Po ti ku ishte?
-Më fal shef, ti e kupton, burra jemi dhe kemi ca nevoja. Isha te Fatimja...
-Po ti ku ishe? - pyet shefi ushtarin e tretë që kishte ardhur ndërkohë bashkë me të katërtin.
-Edhe unë te Fatimja shef...
I nervozuar në kulm, kapteri i drejtohet ushtarit të katërt:
-Hë, edhe ti te Fatimja ishe?
-Jo shef, Une jam Fatimja...
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
..me vone

Pyet Artani drejtorin e një firme:
- Sa mund të fitoj nëse punësohem tek ju?
Drejtori:
- Në fillim 200 euro, më vonë deri në 500 euro.
Artani:
- Mirë shumë, atëherë po vij më vonë!
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Shpirti

I troket Hysenit vdekja në derë:
- Kam ardhur për shpirtin tënd.
Hyseni kthehet, dhe bërtet:
- Ermira, shpirt, po të kërkon dikush.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Kamarieri i sjell supën klientit dhe ia lë në tavolinë;
Klienti:
-Kamarier, pse e mbaje gishtin brenda supës? A nuk e di që kjo gjë s’është as higjenike e as e kulturuar!
Kamarieri:
-Më falni, e kisha pa të keq, por mjeku më ka thënë që e kam gishtin e sëmurë dhe duhet ta mbaj në vende sa më të nxehta.
Klienti:
-Ou, po mirë, pse nuk e fut në prapanicën tënde gishtin atëherë?
Kamarieri:
-Pse ky mendon ti se e kisha unë zotëri...
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Vajza:
-Mami unë jam dashuruar me një djalë dhe dua të fejohem me të.
Mami:
-اfarë pune bën ky shoku?
Vajza:
-Beni punon kamarrier dhe është shumë simpatik.
Mami:
-Po unë të kam gjetur një burrë biznesmen të keqen mami, i ka vdekur gruaja para tri muajsh dhe do që të martohet prapë.
Vajza:
-Unë dua BeniT o mami, e dashuroj, më kupton apo jo?
Mami:
-Moj bijë, më dëgjo mua dhe shiko lekun e mos u merr me broçkulla adoleshentësh!
Vajza:
-E dua o mami e dua, si nuk e kupton dreqi e mori, se çfarë është dashuria?!
Mami:
-Mbylle gojën moj budallaqe, se dashurinë e shpikën komunistët, që të bënin seks pa lekë...
Kur te marresh lajmin qe kam ikur per shele....e di kush eshte fajtori.


LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
 

Drenicas

Antarë
Shkojn Rugova edche Thaqi te Papa ne Vatikan.Kur te shkojn Rugova i din rregullat ja puth doren Papes edhe ulen edhe Rugova i thot Thaqit mos fol ti se ti nuk din.Masi te bojn pak muhabet Papa i thot kamarierit birna do verë te kuqe me pi.Kur t'ja bin verën Thaqi i thot Rugoves qka eshte kjo.
-Shuj bre - i thot Rugova - a te thash mos me fol.
Papa e shef qe Thaqi nuk pe din qka osht vera edhe i thot:
-Kjo, biri im eshte gjaku i Jezusit
-Falemnderit - thot Thaqi - veq ska pas vyjt me pre Jezusin per neve.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
shkojn rugova edche thaqi te papa ne vatikan.kur te shkojn rugova i din rregullat ja puth doren papes edhe ulen edhe rugova i thot thaqit mos fol ti se ti nuk din.masi te bojn pak muhabet papa i thot kamarierit birna do verë te kuqe me pi.kur t'ja bin verën thaqi i thot rugoves qka eshte kjo.
-shuj bre - i thot rugova - a te thash mos me fol.
Papa e shef qe thaqi nuk pe din qka osht vera edhe i thot:
-kjo, biri im eshte gjaku i jezusit
-falemnderit - thot thaqi - veq ska pas vyjt me pre jezusin per neve.


lol lol lol
 

Drenicas

Antarë
Ni nxenes ne bank t'kalsës e vizaton ni mizë edhe profesoresha mendon qe miza eshte pernime i mshon me myt edhe e then dorën.Shkon profesoresha te prindi i djalit edhe i thot : "djali jote e ka vizatu ni mizë ne banke une kom mendu qe eshte pernime i kom mshu edhe e kom thy doren".Baba i djalit thot :"aiiiiiii ti doren e ke thy ai mu ma ka vizatu vaginen n'derë e e kom thy k***n e su bo nomi e ti pe kan dorën"
 
Redaktimi i fundit:

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Ik moj...

Një punëtor i thjeshtë bie në dashuri me të bijën e pronarit të fabrikës ku ai punonte. Ai shkon te babai i vajzës dhe i kërkon dorën e së bijës.
-Hë mor djalosh, çfarë pune bën?
-Jam punëtor i thjeshtë në fabrikën tuaj.
-Mirë, mirë, unë jam liberal dhe kjo nuk është problem, por shiko se vajza ime është mësuar të jetojë me luks. Sa fiton ti në muaj?
-200 mijë lekë të vjetra.
-Po aq lekë more djalë vajza ime i do në muaj veç për letër higjenike... Kur të fitosh më shumë eja dhe më tako e bisedojmë prapë.
Djali del nga zyra e pronarit dhe pas portës e priste e bija e tij e cila e pyet se çfarë përgjigje i kishte kthyer i ati:
-Kur do të martohemi?
-...Ik moj dhjeramane!...
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Shoferi

Punësohet Beni si shofer autobusi. Në përcaktimin e punëve shefi i thotë:
- Beni, do të duhet të bësh edhe detyrën e faturinos.
Beni thotë:
- S’ka problem.
Të njëjtën ditë Beni bie në një greminë dhe e bën autobusin copë-copë. Vjen shefi në spital për ta vizituar dhe e pyet se si ndodhi aksidenti.
Beni i përgjigjet:
- Nuk kam lidhje, unë isha në pjesën e prapme të autobusit duke mbledhur lekët.
 
Top