• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Të konsumosh apo jo makarona në darkë? Ja përgjigja

Hera

Βιβλίο φάγος
Vendndodhja
Athine
[h=1]Të konsumosh apo jo makarona në darkë? Ja përgjigja[/h]
Pavarësisht gojëdhënave të shumta, që flasin për rëndim të stomakut apo probleme me tretjen, të konsumosh makarona në vaktin e darkës nuk është e dëmshme.

Një studim i fundit mbi efektet e makaronave, nxjerr në pah një tjetër të vërtetë.
[IMG2=JSON]{"alt":"Kliko per me shume info","data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/lajmifundit.al\/wp-content\/uploads\/2019\/02\/690x90-3.gif"}[/IMG2]

Në të rezulton se nëse ky ushqim i thjeshtë dhe i dashur për shumicën e popullsisë botërore, konsumohet në mbrëmje, ka efekte pozitive në organizëm, qetëson, nuk shëndosh dhe lehtëson gjumin.

Madje sipas studimit, nëse makaronat konsumohen në orët e fundit të ditës në ato raste kur vuajmë nga pagjumësia apo jemi të stresuar, përmirësion ndjeshëm gjendjen tonë, falë përbërësve si triptofani dhe vitaminat e grupit B.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Vetem se s"duhet tepruar ne sasi dhe makarona me salca me shume yndyrna ,se pastaj behen te renda per stomakun dhe organizmin ne pergjethesi.
 

L0v3rM4n

VIP
Vendndodhja
It
Eshte e vertete,brumrat duhen evituar ne menyre kategorike ne oret e vona
une zakonisht kur kam uri para se te fle i fus nje kos :p
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Per inatin tend do ha buke me kos dhe sheqer lol
po kete e di edhe bufi qe kosi perdoret neper dieta
Hidhi dhe pak arra:p
Nuk thashe ne asnje moment qe nuk perdoret per
Dieta.... por jo gjithcka qe perdoret per diet eshte entirely fat free
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
Te konsumosh pse jo? Nje jete kemi thonte gjyshja ime...hani se atje ku te veni s'ka me per te ngrene hahaha
Se di kur njeriu heq temthin sikur i humbet dhe shqisa e shijimit...
Ose ndoshta keto qe po ham vitet e fundit na duken bajat..pa shije dhe pa deshire e neps per ti ngrene...
 
Top