Të kem frikë se më harron personi që me plotëson shpirtin dhe që unë nuk do ta harroja kurrë?

Ania

Antarë i Respektuar
Dashuria lind spontalisht dhe shkelqen syte, shpirtin, jeten.
Leshon rreze ashtu sikur dielli qe te ngroh e te shkrin akullsine e akumuluar dhe qe qendron ne zemer porsi ajzberg. Dashuria te ngroh dhe te buzeqesh me menyrën e saj.
Por, a mund të të harroje personi që ka pamjen e dashurise në zemren tënde?
A mund te harroni ju, nje person te mirë dhe me vlera qe ju ka plotesuar shpirtin, jeten dhe ju ka bere te lumtur.
Pse ekziston kjo frike brenda nesh?

Si mendoni?!
 

Endrra

VIP
V.I.P
Dashuria lind spontalisht dhe shkelqen syte, shpirtin, jeten.
Leshon rreze ashtu sikur dielli qe te ngroh e te shkrin akullsine e akumuluar dhe qe qendron ne zemer porsi ajzberg. Dashuria te ngroh dhe te buzeqesh me menyrën e saj.
Por, a mund të të harroje personi që ka pamjen e dashurise në zemren tënde?
A mund te harroni ju, nje person me vlera qe ju ka plotesuar shpirtin, jeten dhe ju ka bere te lumtur.
Pse ekziston kjo frike brenda nesh?

Si mendoni?!
E crendesi ka ?
Shiko .. nese dikush qe ka qen gjithcka per ty .. vdes ..si psh im ate... dhe dalngadale zbehet jo dhimbja... por medon te jetosh pa te.
Te tjeret qe nuk jane te pranishem ne jeten tende.. e kane bere vete ate zgjedhje.
Ka ndryshim te madh.. mes atyre qe te duan..dhe atyre qe te duan dhe bejn gjithcka per te te mbajt.
 

DeliriumMind

All I need is Pink 🍨
Ska kuptim te jetosh nje dashuri me ankth dhe frike.

Un kur e shoh veten e tille, marr gersheret dhe pres litarin (natyrisht bej nje tentativ me para... ndoshta dhe me shum se nje).
 

DeliriumMind

All I need is Pink 🍨
Jo jo.. une e kam te veshtire te harroj, deri ne momentin qe del dikush tjeter... deri te nesermen?

??????????


Shhhhtttttttt

Qeka ves tipik luanesh ky ahahahahahah
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Nuk ka kohe per mos siguri, jeta eshte e bukur dhe duhet jetuar me pasterti, mbi te gjitha duhet te jemi koherent me veteveten pra te dime pike se pari cfare duam e pasi te kemi idete e qarta e te jemi me ke duam frika ska vend . Duhet te kete vetem trasparence dhe realizem
 

DeliriumMind

All I need is Pink 🍨
Po dihet kjo... ne luanet vuajme deri ne momentin qe na del dikush tjeter para?
Mua me dalin shume para ... aq sa ndonjihere ndjehem konfuz dhe mallkoj horoskopin?
FB_IMG_1625524432972.jpg


Prit te ta perkthej: me ty luan smarrim vesh nga perplas koken.
Ca jan ne kriz dashurie nga nje jet, ca te tjere po i dedikohen polidashurise me gjith kerkesat qe kan. Venere ju ka van nje dor ne kok, ja del kudo qe gjuan. (Pak a shum... perkthim shkel e shko)
??????
 

D.

.
Staf në FV.AL
S/A By Kenzo
Skeni turp. Hapni deten tpakten se e qelbet :p
 

Royals

Anagapesis
Kush tha qe se harron? 3 dite dhe thua me vete paskam qene budallaqe ?
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
as nuk e kam menduar ndonjehere. :D
 
Top