• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Te dalesh nga trupi yt eshte e mundur??

Zana1

Braveheart
Ndoshta shume ketu e ironizojne kete teme por jam i sigurt se sa me shume te provonin meditim aq me te vetdijshem do shpreheshin.

Hipnoza eshte dicka tjeter, ka te bej me nendijen nese mund ta quajm keshtu ne shqip. Vazhdoje Mon mos e merr me frike shko deri ne fund te tunelit ;)
Meditimi ka te beje me integrimin , asgje me teper. Ne k'te rast mund ta arrish edhe pa meditim ,sic na ndodh sic thashe edhe me lart me sy hapur apo ne gjume ( enderr ) , pra psikologjisht jo fizikisht, sic e ka shpjeguar edhe vete artikulli.

E imagjinon dot qe .. a mund te shkeputet nje cope dielli nga vete dielli pshm ? Kshu eshte edhe me trupin, dita e ndarjes/daljes vjen vetem kur te le vete trupi dmth kur arrin vdekja dhe te le trupi, k'tu behet ndarja mes energjise dhe trupit.
 

KAON

Anëtar Aktiv
E bejme cdo nate kur flem,,vetem se kur kthehemi ne trup mbajm mend pak fragmente qe ju kemi ven emrin enderr!
 

Passion

Antarë i Respektuar
Titulli: Te dalesh nga trupi yt eshte e mundur??

une kam nje ebook praktike per menyren se si te dalesh nga trupi,une kam arritur deri ne piken kur fillon trupi te dridhet po skam dale dot,duhet menaxhuar mire frymemarrja dhe meditimi per te shkuar ne gjendje trance

Kete lloj praktike e ndjekin ata qe aktivizojne gjendrat pineale(chakrat)ose ekzaktesisht per syrin e trete.

Nqs do kish antare qe e njohin fort mire kete pnesen e chakras ,ta dish se do ishin ne mbeshtetjen tende.

Serish mu kujtua antarja Zombi me temen syri i trete. :)
O Land

O i rrepte!
Nga je?
 
Top