“Tare punon 24 orë në ditë për merkaton”, Inzagi me vlerësime për Interin: Na duhet ndeshja perfekte

Tare-750x422.jpg

Lazio do të presë Interin ditën e nesërme, në një ndeshje që pritet të dhurojë spektakël, teska të dyja skuadrat suprizuan sezonin e shkuar duke rivalizuar gjatë me Juventusin për titullin kampion. Trajneri i bardhekaltërve ka mbajtur sot konferencën e zakonshme për shtyp një ditë përpara përballjes, ku vlerëson zikaltrit dhe nënvijëzon se do të duhet ndeshja perfekte për të marrë 3 pikët. Ndërkohë kur vjen fjala te merkato, Ingazi ia kalon përgjegjësinë Igli Tares, që sipas tij punon 40 orë në ditë për finalizimin e lëvizjeve te skuadra kryeqytetase.
“Do përpiqemi të bëjmë ndeshjen perfekte. Interi është një skuadër shumë fizike, të vështirë për t’u përballur, me një trajner të shkëlqyer dhe shumë lojtarë gati për të zëvendësuar. Na duhet më tepër përqendrim.

A do të qendrojë Kaisedo? Për merkaton flet drejtori Tare, i cili punon 24 orë në ditë. Shpresoj që t’i mbylli sa më shpejt, në mënyrë që futbollistët të mund të punojnë fort pa shpërqendrime”, ka thënë Inzagi./Halit Delibashi-Sport Ekspres/
 
Top