• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Ta gezoni injorancen tuaj gjithmone e jetes, Amen!

Hartini

Antarë i Respektuar
I zene me xhemat Hartino, ne prag te ramazanit tani ! Pas iftari ben nje caj rusi me uje pusi :v
Uuu pooo paskeni ramazanin se shpejti , kabull jau bafte all ahu !
Kur fillon se kam nje koleg te bezdisshem muslimang dhe ramazan behet qengj i bute .
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Forumi i ateisteve, eshte Fv i ateisteve dhe atyre qe nuk besojne ne Zot, ose besojne ne nje Zot tjeter nga ai i komuniteve tradicionale fetare. Eshte afer mendjes qe ata nuk do te besojne ne Zotin tend dhe eshte afer mendjes qe ata mund te ofendojne me mendimin e tyre besimtaret e tjere.

Por ky eshte forumi i tyre, kjo eshte e drejta dhe liria e tyre per te mos besuar, ashtu sic eshte e drejta jote per te besuar. Ne do qe te tjeret te te respektojne ty si muslimane, respekto dhe ti ata si jo-muslimane apo si jo-besimtare.

Une nuk shkruaj dhe as nuk futem fare ne forumin e feve, pasi nuk me intereson fare se cfare mendojne besimtaret, po te beje edhe ti e shume te tjere te njejten gje, dhe te shkruaje vetem ne forumin e komunitetit tend, do ti beje nje nder vetes dhe gjithe forumit.

Darius
ore se na trashet.
Do te thuash qe ky Fv eaht i ateisteve??? apo ky nenforum ku po shkruajm tani?? ky nenforum per per bindjet fetare dge antifetare, pra karakteret shpirterore dhe me pershin mua dhe te gjithe. Per te 100ten here e them se sme intereson mendimi ndryshe, pra pse nuk ndan dikush mendimin me mua. me intereson vetem tema ofenduese. POR nuk eshte hera e pare kur njerezit behen qorra atje ku u intereson.
Te falenderoj darius qe me kerkon te shkruaj vetem ne forumin fetar por sta jap kete kenaqesi. Une shkruaj ne cdo kategori i nderuar dhe me larmishmerine time i bej nder edhe forumit :) Ti kerkon izolim per disa anetar ama sjemi ndiktatur mer burr i dheut per me teper sesht as Fv personal i joti. lol

Hartin tema solli bashk muslimanet ama ju nxorri dhe ju si kerpudha pas shiut
 
Last edited:

Levina

L.E.V.I.N.A
Gjërat janë shumë të thjeshta
Së pari, nëse ju që aludoni rreth temës, rreth meje, rreth besimit tim, rreth përpjekjes për të përcarë, të rrini të qetë sepse ska zot që ju percan, dhe nëse mendoni se unë do ju kërkoj ndjesë që publikova këtë video, jeni gabim sepse as nuk ju kërkoj ndjesë as nuk pranoj të fshihet tema dhe sigurisht as tju jap shpjegime.
Dikuish këtu po thoshte se ku qëndron objekti I këtij postimi, ku është pyetja e ketij postimi për cfare diskutohet? Mendoj se ska nevoje për përgjigje sepse ky tipi, hoxha I nderuar flet vetë, skam cfarë shtoj unë sepse është më se I kuptueshëm.

Tema është hapur vetëm për zotërinë në fjalë, pra hoxhën, dhe nuk I është drejtuar askujt personalisht DUKE PثRJASHTUAR KثTU, VETثM ATA Tث CILثT NDIHEN PASARDHثS Tث TIJ, dhe që mendojne si ai, Se sa njerëz këtu mendojne si ai, u pa, dhe ky nuk është faji im.

Ty Nev, të falenderoj shumë për përpjekjet e tua, për të zbutur imazhin tim ketu në Fv, por sinqerisht nuk më intereson, dhe sigurisht nuk mund të më thirrni në llogari dhënje.

Ps. (I pari dhe I fundit rreth teje Soulmind): Për mua vazhdon të jesh hipokrite, ska rëndësi cfarë thua as nuk ka rendësi mënyra se si përpiqesh të dalësh nga situata, vazhdon të jesh e tille. Hipokrizia nuk është ofendim, është një karakteristike që ti e gëzon më së miri, është cilësi e jotja.

Kaq kisha rreth të gjitha këtyre që sapo lexova,
Mbrëmje të këndshme të gjithë ju.
 

Vvetoni

Larguar
Nëse tema është hapur vetëm për hoxhen, kush e njeh le të e ftoj në Fv dhe le të diskutoj me Levinen. Ne paskemi shkruar kot këtu, sa keqqq.
 

Levina

L.E.V.I.N.A
Po gabohesh, unë thashë ekzaktësisht -Për hoxhën dhe - ATA Tث CILثT NDIHEN PASARDHثS Tث TIJ
 

Vvetoni

Larguar
Duke qenë se hoxha nuk është pjesë e forumit dhe nuk do e sheh që i ke thenë injorant, a janë anëtarët e forumit të tillë?
 

Levina

L.E.V.I.N.A
Po mbase Hoxha, ka këtu disa çuna halle, goca daje që janë antarësuar, mbase mund të ketë shumë nga fisi i vet këtu, nuk i dihet,i shkon fjala...
 

Vvetoni

Larguar
Kush e di, edhe mund të ketë. Por kjo nuk e arsyeton të i drejtohesh një komuniteti si injorant. Unë mund të quaj të çmendur në këto momente, ty dhe të gjithë ata që të ndjekin. Nuk do e bëja me asnjë çmim sepse do gaboja. Do isha përgjithësues, do tregohesha i paedukatë, dhe do gaboja. Kur njeriu gabon, ai kërkon falje. E kuptoj se deshira e madhe për të postuar e ka bërë të veten, je treguar euforike dhe ke gabuar. Unë besoj se ne" injorantet" falim, edhe kur falje nuk kërkojnë. Je e falur.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Po mir pse duhet te ekzagjerohen gjerat ne kete pik, pse nje hoxhe thur lavdrata ndaj nje lideri politik.Po Erdogan nuk eshte fajtor pse dikur Turqia ishte sunduse ... kjo e keqe po na kushton shum ne shqiptarve , se rrojm me te kalumen, po hitleri cfar i beri botes? po amerika cfar i beri japonis ?
e sa e sa shtet pushtuse qe akoma kan konflikte te mbrendshme mese vete.. Po ata ecin me te tashmen dhe ja ku jan sot . jo si ne shqiptaret se jemi mbete si qyqet..duke u shar mese vete si me ken armiq.. kjo pra eshte lufta me e keqe qe po ngjet tek ne shqiptaret.

p.s sa me pelqeu nje citim i hoxhes kur e tha.. Nese un sillem me menyre kulturore , nuk do me than se un tutna.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Levina, tema ne fjale nuk ka lidhje fare me "fene". Pamvaresisht, se duan ta paraqesin si te tille, e vetmja menyre per tu viktimizuar.

Ne kete Fv do te gjeni me shume shkrime te sjella nga besimtare muslimane, se sa te krishtere apo ateiste. Nese temat qe jane ne qender te vemendjes jane ato mbi muslimanet, kjo nuk eshte per faj te forumit, as per faj te administratoreve, kjo eshte per faj te kohes se jetojme. Kur hap televizorin apo gazeten, para se te hapesh forumin, do degjosh e lexosh per terroriste qe hedhin veten ne ere apo bejne lufte te shenjte, apo protestojne, "ne emer te Allahut".

Nje pyetje: cili identitet eshte me i rendesishem per ju, te qenit shqiptar apo te qenit myslyman apo i krishtere, apo ..(fe te tjera).. ?! Kush vjen me perpara, kombi apo feja ?!

Darius
 

Zana1

Braveheart
Nuk e kuptoj qarte gjuhen ne video .. por qe thelbin e kuptova. Megjithate nuk me pelqeu kjo fjali dhe besoj qe prb eshte k'tu e jo tek hoxha ne thelb.

E ta gezoni injorancen tuaj gjithmone e jetes Amen!
Nuk besoj qe ka rregullore qe e lejon direkt k'te forme ofendimi, kur hap nje teme publike. Duke qene qe e ke shoqeruar edhe me Amen nga pas, me ngjan si nje ofendim i madh ne pergjithesi.

Eshte ndryshe diskutimet e komentet , e ndryshe kur hap nje teme publike . ( duke ofenduar ) Kshuqe duhet moderuar.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Levina, tema ne fjale nuk ka lidhje fare me "fene". Pamvaresisht, se duan ta paraqesin si te tille, e vetmja menyre per tu viktimizuar.

Ne kete Fv do te gjeni me shume shkrime te sjella nga besimtare muslimane, se sa te krishtere apo ateiste. Nese temat qe jane ne qender te vemendjes jane ato mbi muslimanet, kjo nuk eshte per faj te forumit, as per faj te administratoreve, kjo eshte per faj te kohes se jetojme. Kur hap televizorin apo gazeten, para se te hapesh forumin, do degjosh e lexosh per terroriste qe hedhin veten ne ere apo bejne lufte te shenjte, apo protestojne, "ne emer te Allahut".

Nje pyetje: cili identitet eshte me i rendesishem per ju, te qenit shqiptar apo te qenit myslyman apo i krishtere, apo ..(fe te tjera).. ?! Kush vjen me perpara, kombi apo feja ?!

Darius
dhe pytjen se ke bere aman o Dariu..feja nuk te largon nga kombi , por te forcon dhe te mban afer...po meqe ti e don pergjigjjen ok ..

jam krenare se jam shqiptare dhe krenare se jam muslimane
(sory smud ti ndaj..
 

Zana1

Braveheart
Rroftë Erdogani. Inshallah Zoti i jep fuqi deri në fund të kryerjes së detyrës.
Për mua person i shekullit, sepse disa në te kanë hasur në arrë te fortë,
e nuk po munden ta kapërdijnë ekzistencën e tij. Dhashtë Zoti u shofshin
edhe më tepër Erdogana.
Avash mo burre, se te doli goja pas ... duke gerthitur per Erdoqenin. loool

Erdoqeni eshte armiku i Shqiptareve, k'te mos e harro ( ashtu sic eshte edhe greku e serbi etj etj ) .. e ne k'te rast stafi duhet te marri masa. Mos te bej thjeshte sehir.
 

Zana1

Braveheart
dhe pytjen se ke bere aman o Dariu..feja nuk te largon nga kombi , por te forcon dhe te mban afer...po meqe ti e don pergjigjjen ok ..

jam krenare se jam shqiptare dhe krenare se jam muslimane
(sory smud ti ndaj..
Oj Arfe ... njera dore lan tjetren , ka lloj lloj myslimanesh , nese je ne dijeni ? Myslimanet Shqiptare pshm betohen qe feja e tyre eshte Shqiptaria. Boll nxorret syte me duart e juaja , me k'to krahasime pa lidhje. K'tej thuan kombin e andej del e me thur lavderata per Erdoqenin.

Megjithate faji perseri ngelet i stafit ne k;te rast... por duke qene e qarte se c'fare stafi ka k'tu ... eshte e kote te harxhosh shkronjat per to.

Stafi duhet te jete i perzgjedhur per arsye te ndryshme, jo hajt ta mbushim me ngjyra pa lidhje.
 

Drejtori

Ju hengert Karanovirusi te tenave....🤪🤪
Respekt per cdo fe por kur behen te rrezikshme dhe helm per shoqerine atehere skane me vlera por antivlera....

Popullin tone asnjehere nuk e ka identifikuar feja por dashuria per memedheun. Ne nuk identifikohemi si muslimane, te krishtere apo ortodokse por si SHQIPTARE.
 

Zana1

Braveheart
Shume dakort... por ju si staf perse i lejoni k'to gjera ???

Edhe kur vjen puna tek feja , nuk kane se me c'fare qe te identifikohen pervecse me turq arabe e greker. Ky eshte Fv Shqiptar jo arab turk e grek.. po te kisha mundesine do te fshija urgjentisht pa lene gjurme fare, c'do vrime feje qe nuk i perkasin dhe nuk identifikohen me ate SHQIPTARE.
 

Drejtori

Ju hengert Karanovirusi te tenave....🤪🤪
Diskutimet jane te lira per cdo gje deri ne momentin qe nuk kalojne ne fyerje personale... smund te kufizojme mendimet e askujt por mund te debatojme duke parashtruar pikpamjet dhe opinionet tona... fundja prandaj quhet Fv...;)
 
Top