• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Sytë, tregues të orientimit seksual

Ylli-1

Etnoshqiptar


Nëse është për t’i besuar hulumtimit të publikuar në revistën PloS One, sytë mund të jenë tregues të orientimit seksual.
Hulumtimi i publikuar sugjeron që zgjerimi i bebëzës është tregues i sigurt i asaj që eksiton njeriun. Kur njerëzit shohin diçka që i tërheq, bebëzat e tyre zgjerohen pavetëdijshëm si reaksion i eksitimit të trupit.

Ky studim është eksperimenti i parë i madh i cili ka vërtetuar që ekziston lidhja në mes zgjerimit të bebëzës dhe eksitimit seksual. Në hulumtim kanë marrë pjesë 165 femra dhe 160 meshkuj heteroseksuale, homoseksualë dhe biseksualë.

Ata kanë shikuar video me meshkuj dhe femra duke masturbuar dhe skena neutrale të peizazhit, ndërsa gjatë asaj kohe kamera ka matur ndryshimet në madhësinë e bebëzave të tyre. Rezultatet kanë treguar që zgjerimi i bebëzës është indikator i saktë i orientimit seksual. /Telegrafi/
 

Ivy

Silence is full of answers...
Ky studim është eksperimenti i parë i madh i cili ka vërtetuar që ekziston lidhja në mes zgjerimit të bebëzës dhe eksitimit seksual. Në hulumtim kanë marrë pjesë 165 femra dhe 160 meshkuj heteroseksuale, homoseksualë dhe biseksualë.

.....ndërsa gjatë asaj kohe kamera ka matur ndryshimet në madhësinë e bebëzave të tyre. Rezultatet kanë treguar që zgjerimi i bebëzës është indikator i saktë i orientimit seksual.

Na thane mire e bukur,qe bebja zmadhohet gjate eksitimit.
Bukur.
Kjo u studiua dhe na doli perfundimi i orientimit seksual?!
Se kuptoj une mire apo keta ja fusin kot?!
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Ky studim është eksperimenti i parë i madh i cili ka vërtetuar që ekziston lidhja në mes zgjerimit të bebëzës dhe eksitimit seksual. Në hulumtim kanë marrë pjesë 165 femra dhe 160 meshkuj heteroseksuale, homoseksualë dhe biseksualë.

.....ndërsa gjatë asaj kohe kamera ka matur ndryshimet në madhësinë e bebëzave të tyre. Rezultatet kanë treguar që zgjerimi i bebëzës është indikator i saktë i orientimit seksual.

Na thane mire e bukur,qe bebja zmadhohet gjate eksitimit.
Bukur.
Kjo u studiua dhe na doli perfundimi i orientimit seksual?!
Se kuptoj une mire apo keta ja fusin kot?!
Kot ja fusin moj moter
Gjetke eshte problemi lol
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Studim i vonshem asht ky. Yhyhy kur thoshte Elvinaz vejushka se çikave t'Kahrimanit t'Mahalles t'Eperme ju vizllojne syte, si macave n'fllanik, me ba me pa naj burre qe jav kana ;)
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Studim i vonshem asht ky. Yhyhy kur thoshte Elvinaz vejushka se çikave t'Kahrimanit t'Mahalles t'Eperme ju vizllojne syte, si macave n'fllanik, me ba me pa naj burre qe jav kana ;)
A eshte e vertet qe fjalen vejushe e keni si ofendim?
 

kitrra 123

plak gjufurrak
A eshte e vertet qe fjalen vejushe e keni si ofendim?
Jo moj pse? E veje (vejushke) eshte dikush qe i ka vdeke burri. Cfare te keqe ka k'tu?
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Nuk thashe qe ka te keqe
Por e kam lexuar si ofendim ne shum raste nga (shqipetaret e kosoves) ndaj te pyeta
Paj tash nuk ka mal pa derra. Per mu thjeshte eshte nje zonje qe i ka vdek burri.
 
Top