Sulmet izraelite, Hamasi konfirmon vrasjen e disa komandantëve të rëndësishëm

h1-2.jpg
Hamasi ka konfirmuar se disa nga komandantët e rëndësishëm kanë mbetur të vrarë gjatë sulmeve ajrore në Rripin e Gazës, ndërsa Izraeli po vazhdon me bombardime masive në shenjë hakmarrje për qindra raketa të qëlluara në qytetet e tij.

Pavarësisht alarmit të dhënë nga OKB-ja se mund të nisë një luftë në shkallë të gjerë, Izraeli është zotuar të vendosë qetësi në rajon. Deri të mërkurën janë konfirmuar të paktën 43 të vdekur, mes të cilëve edhe 13 fëmijë dhe mbi 200 të plagosur. Izraeli shpalli gjendjen e jashtëzakonshme në qytetin qendror të Lod mes breshërisë së sulmeve me raketa.

Shpërthime pati edhe në kryeqytetin Tel Aviv. Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu u zotua ta zgjerojë ofensivën, dhe tha se militantët do të paguanin.

“Hamasi dhe Xhihadi Islamik do të paguajnë. Po iu them, do të paguajnë një çmim të rëndë për luftën e tyre”. Luftimet vijnë pas trazirave disa ditore dhe përballjes së dhunshme mes policisë izraelite dhe protestuesve palestinezë pranë Xhamisë së Al Aksës ose Malit Tempull, vend i shenjtë si për Islamikët ashtu edhe për Hebrenjtë.

A2NEWS.COM
 
  • Disslike
Reactions: A2.
Ik mer Hitler zionist!
Kafsha kujton se mund te genjeje gjithe boten. I kemi pare live vidiot kur policia qellonte njerezit ne xhami duke u fal dhe ne treg kur ishin ne pune te vet. Cfare protestash thua. Izraeli thote shyqyr qe po gjuan Hamasi tani qe tja kthejne mbrapsht e te fshehin cfare po bejne ne Sheikh Jarrah duke i nxjerr prej shpie e zaptuar/pushtuar vendin. Aman. Loojrat e Izraeeeliiit dhe Amerika me Europen qe i mban ison!

Shyqyr qe ka nje Zot qe shikon. Ne kete bote mund tja hedhin paq por Ku do e cojne shpirtin!
 
185536257_10222865670362943_4293820679198439485_n.jpg
 
Na pösi Bukuroshi per hamasin e izraelin e ju te ndjeret qe u cje keq e na qitni fejzbuk e insta pray for palestinen
Pse sqitni pray per camerine pray per mitrovicen pray per trevat tona qe na kan .i ne byth per vite e vite por u vika keq per rob qe skam as fe as zot e asisen
 
Top