• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Suksesi britanik i Rita Ora

GLOOM

Catch me if you can...
rita-ora.jpgKëngëtarja me origjinë shqiptare me banim në Londër, Rita Ora, në intervistën e saj të parë për një media televizive shqiptare, tregon rrugëtimin dhe suksesin e saj në muzikën britanike, e cila mbrriti kulmin këto ditë me vendin e parë në klasifikimin muzikor me këngën Hot Right Now, në bashkëpunim me DJ Fresh.

Sensacioni shqiptar tregon se sa e rëndësishme është për të ngjitja e këngës së saj në “Numrin 1” në klasifikimin muzikor britanik.

Top Channel: Rita Ora ju keni arritur një sukses që deri më tani asnjë artist shqiptar në zhanrin tuaj nuk e ka patur, duke qenë “Numri 1” në Angli. Sa i rëndësishëm është ky sukses për ju?

Rita Ora: Të jesh numri një në Londër më ka emocionuar e gëzuar pa masë. Dua që të gjithë njerëzit të dinë që ne mundemi të arrijmë atë cka duam.

Rita Ora e lindur më 1990 mbërriti në Angli nga Prishtina po atë vit që edhe ka lindur. Top Channel ka mësuar se origjina e saj e largët është nga Shkodra. Ajo është rritur në Londrën Perëndimore në zonën Earls Court.

Rita Ora është kontraktuar përpara tre vjetësh nga Roc Nation, kompania muzikore e themeluar nga reperi i famshëm Jay-Z. Lajmi i fundit nga suksesi i saj është një turne i sapo publikuar me grupin mjaft të suksesshëm britanik Coldplay, që fillon në stadiumin e Emirates të Arsenalit në Londër për të vazhduar në vende të ndryshme europiane.

Vetëm në 14 dhjetor të vitit të kaluar Rita Ora nxorri në Youtube këngën Hot Right Now në bashkëpunim me DJ Fresh, ku videoja ka arritur tashmë mbi 9 milionë klikime dhe luhet nga të gjitha radiot dhe programet muzikore televizive në Britani.

Top Channel: Ju e dini që Top Channel ka një festival mjaft të suksesshëm sic është edhe Top Fest ku ju kanë ftuar zyrtarisht për të marrë pjesë në natën finale. Do ta pranoni këtë ftesë?

Rito Ora: Jam shumë e lumtur dhe mezi po pres dhe do të shkoj kur të vijë koha e duhur. Dua që të gjithë të ndihen krenarë që së fundmi po bëjnë dicka për muzikën, Prishtinën, Shqipërinë dhe Kosovën.

Ngjitja e Rita Orës në majat e muzikës britanike dhe ato botërorë në një treg mjaft konkurues si dhe kontrata e saj me kompani mjaft prestigjoze dhe performancë me grupe mjaft popullore, janë premisa të një suksesi të garantuar dhe afatgjatë.

Ora e suksesit të këngëtares me origjinë shqiptare me banim në Londër, Rita Ora tashmë ka mbërritur dhe kritika muzikore britanike e vlerëson atë ndjesi, që për kufi ka “qiellin”.

Burimi T/CH
 

E3

Anëtar i Nderuar
Titulli: Suksesi britanik i Rita Ora

Rita Ora Intervista exkluzive per RTK Lajme me Mirjeta Baraliu


 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Suksesi britanik i Rita Ora

Piun i masoneve edhe kjo. Rihana rrezohet nga skena, ne plan kjo. Do i shohim ne vazhdim edhe nga ana e kesaj, reklamat e illuminatit neper spote lol.
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: Suksesi britanik i Rita Ora

Rita Ora Intervista exkluzive per RTK Lajme me Mirjeta BaraliuNuk e mora vesh se cfare deshi te thoshte kjo Rita ne kete interviste me mire te fliste anglish e dikush ta perkthente se sa gjysma gjysma pffff per ato qe nuk dine anglisht nuk tha gje is feeling good?!!!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Suksesi britanik i Rita Ora

Jo shum mir se ka mbajt mend shqipen edhe pse te qalum prap se pra se ka harru, un kam ca familjar se kan emigru atje per 5 vite, dhe gjith fjasin gjuhen angleze, sikur ti kish lind princesh Dian bejn:qesh:
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Suksesi britanik i Rita Ora

Jo shumë njerëz e dinë se këngëtarja kosovare më famë botërore Rita Ora e ka nisur karrierën e saj si aktore para se të bëhej këngëtare. Në vitin 2004, ajo ka marrë pjesë si një prej aktoreve kryesore në filmin krim/komedi të titulluar “Spivs( një zhargon britanik për tregun e zi)”.
Rita Ora shfaqet në film në moshë të vogël, me flokë të zeza dhe me një rol që të impresionon jo vetëm për aftësinë e aktrimit të saj por edhe për faktin se gjatë gjithë kohës ajo flet në gjuhën shqipe, me dialektin e vendlindjes së saj. Ju ftojmë të shihni më poshte një pjesë të këtij filmi, ku Rita Ora gjatë gjithë kohës flet shqip me dialekt kosovar.

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Suksesi britanik i Rita Ora

Cfare dallimi ! Ktu paska fol shum bukur shqip, mas 8 vjetve katastrofe !
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: Suksesi britanik i Rita Ora

Jeta e RITA ORA

[video=youtube;agfF-_fc854]http://www.youtube.com/watch?v=agfF-_fc854&feature=plcp[/video]


Me gjyshen flitka mire shqip :)
 
Redaktimi i fundit:

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Suksesi britanik i Rita Ora

pranej paska gjak artistet se asht me origjine shkodrane ahahahahhaha
 

Morena

...Δʝɛя...
Titulli: Suksesi britanik i Rita Ora

Vetem se kohet e fundit sikur me acarojne ca, cdo lajm vec per Rita Rita Rita
e dreqi e mori, ta lene rehat ta shijoje.
 
Top