• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Studentja shqiptare, që drejton delegacionin italian në “Harvard”

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
[video=youtube;bMhSZ81zn-M]https://www.youtube.com/watch?v=bMhSZ81zn-M[/video]
Teuta Turani është studentja më e mirë e huaj në Universitetin e Venecias. Shqiptarja studion prej 4 vitesh në Itali.

E diplomuar për Ekonomi, ajo ka punuar fort për të shënuar emrin e saj me gërma të arta në historinë e universitetit. Teuta nuk është një studente e zakonshme. Ajo angazhohet në çështje dhe kauza, që lidhen me të drejtat e njeriut, ngrohjen globale etj.

Teuta ka formuar dhe drejtuar delegacionin e parë venecian, në një ndër konferencat më prestigjioze në Universitetin e Harvardit, ku stimulohet një model i Kombeve të Bashkuara. Ajo është angazhuar për të drejtat e njeriut, në vende si Palestina dhe Egjipti, gjatë trazirave politike e sociale.

Bashkë me dy miq të saj, ajo promovon bashkëpunimin italo-ballkanik. Teuta është përzgjedhur për të mbajtur një fjalim më 18 Prill, në sheshin historik “San Marco”, para një publiku që mund të arrijë deri në 4 mijë vetë. Vlerësimi do t’i dorëzohet nga filantropi i njohur italian, Gino Strada. / Top Channel
 
Top