• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Studentja shqiptare në Kinë: Në qytetin ku shpërtheu virusi ka shqiptarë

Vinjol

Status offline...... KÇK
Studentja shqiptare në Kinë: Në qytetin ku shpërtheu virusi ka shqiptarë
Studentja shqiptare në Kinë: Në qytetin ku shpërtheu virusi ka shqiptarë


22:49 27/01/2020
Barbara Doda, një studente shqiptare në Kinë, ka folur në emisionin “Opinion” në Tv Klan për situatën e virusit coronavirus, që ka marrë më shumë se 80 jetë njerëzish.
Ajo thotë se në Kinë ka rreth 400 shqiptarë të shpërndarë në provinca të ndryshme. Sipas Barbaras, asnjë prej shqiptarëve nuk është në rrezik, teksa thekson se situata me virusin nuk është aq alarmante sa paraqitet në media.
Në qytetin kinez ku shpërtheu virusi, në Wuhan, momentalisht janë dy shqiptarë, nga katër që kanë qenë. Nga komunikimet që Barbara ka me ta, asnjë nuk është i infektuar dhe po qëndrojnë në kampuset universitare.
“Studentë ka 60, por shqiptarë që punojnë dhe studiojnë janë diku 400. Janë të shpërndarë në provinca të ndryshme. Komuniteti shqiptar është vërtetë shumë i bashkuar. Shqiptarët që janë atje janë mirë me shëndet. Nuk ka asnjë nga ata të prekur me coronavirus. Frika ekziston, por nuk është aq e fortë sa paraqitet në media, sidomos në Shqipëri. Në Wuhan ka shqiptarë, dy vajza janë për momentin atje. Një është në Shqipëri sepse ka ardhur. Ka ardhur më parë, por nuk besoj të jetë në rastet që përbëjnë rrezik. Ne kemi kontaktuar me ata, janë mirë. Madje njëra nga ato dha dhe një intervistë për median. Ndodhen në kampusin e shkollës”, tha studentja Barbara Doda. /tvklan.al
 

Katil

Antarë i Respektuar
 • Haha
Reactions: NGU

Katil

Antarë i Respektuar
Për sa bëhet fjalë se na bëre kurioz?
 

Vvetoni

Larguar
50 euro, amo 50 euro tmira, jo asi te dobta. Po aj pis se meriton ashtu ashtu me rrnu. Jete mizore
 
 • Haha
Reactions: NGU

Katil

Antarë i Respektuar
Ndoshta se ka inatin mr 50 eurot por me atë që sja jep.Ka fiksim tja mari dhe ti grisi.Mos paragjykoni.
 

Vvetoni

Larguar
Djem, rrini urt se po jua lshoj virusin edhe juve.
 
 • Haha
Reactions: NGU

Katil

Antarë i Respektuar
Tani përtej ktyre historirave inatesh e 50euroshash,egziston mundësia që dhe kta kinezt që punojnë tek fabrika e çimentos në fush Krujë janë nga ajo zonë ku ka rënë virusi,dhe do shkojnë të festojnë vitin e ri kinez andej.
Zot na ruaj antarët e forumit,familjarët e antarëve, @Nicktjeter -in në veçanti , se tjerët ruhen vetë.🙇‍♂️
 

Katil

Antarë i Respektuar
@Moonlight mos të ngeli hatri por vetëm nicku mka.mbet për sherr🤣😂
 

DarkLord

SILENT
Tani përtej ktyre historirave inatesh e 50euroshash,egziston mundësia që dhe kta kinezt që punojnë tek fabrika e çimentos në fush Krujë janë nga ajo zonë ku ka rënë virusi,dhe do shkojnë të festojnë vitin e ri kinez andej.
Zot na ruaj antarët e forumit,familjarët e antarëve, @Nicktjeter -in në veçanti , se tjerët ruhen vetë.🙇‍♂️
Keshtu i genjejne çdo vit ato 150 kinez te shkrete, maksimumi kane dale shetitje ne Fush Kruje, edhe jane kthyer prap tek kapanoni.
 

Katil

Antarë i Respektuar
Keshtu i genjejne çdo vit ato 150 kinez te shkrete, maksimumi kane dale shetitje ne Fush Kruje, edhe jane kthyer prap tek kapanoni.
Me sa dij unë punojnë me 3 dollar dita
 
Top