• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Studentët “shtrojnë vizën” me miell te Kryeministria: JO DIALOG! (FOTO)

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Studentët “shtrojnë vizën” me miell te Kryeministria: JO DIALOG! (FOTO)

student-kry1.jpg

Në Universitetin Bujqësor të Tiranës është duke u zhvilluar një diskutim mes kryeministrit Edi Rama dhe disa studentëve, por në krahun tjetër rrugët e Tiranës janë të paralizuara nga përshkallëzimi i protestës studentore.

Mijëra të rinj nga të gjitha fakultetet kanë vërshuar në rrugë duke lëshuar thirrje kundër Ligjit të Arsimit të Lartë dhe duke kërkuar plotësimin e 8 kërkesave që i cilësojnë të panegociueshme.

E njëjta situatë paraqitet edhe te Kryeministria, ku studentët kanë bllokuar bulevardin “Dëshmorët e Kombit” dhe kanë gjuajtur me vezë në drejtim të zyrës së Edi Ramës.

Studentët e grumbulluar para Kryeministrisë kanë përsëritur qëndrimin e tyre kundër dialogut me shefin e qeverisë dhe madje me miell që simbolizon “kokainën” kanë shkruar në bulevard me shkronja të mëdha thirrjen “JO DIALOG”.

Ndërkohë ka pasur edhe një debat mes vetë studentëve për ngritjen ose jo të një shtabi për të koordinuar lëvizjen e tyre.

Një student me megafon është shprehur se sot do të krijohet “Shtabi i Studentëve” i cili do të zgjidhet prej tyre, duke gjetur një përfaqësues nga çdo universitet, për të organizuar dhe koordinuar më së miri protestën, duke mos lejuar që të përfshihet politika.

Por një tjetër student, është shprehur se nuk është dakord, pasi edhe këto dy javë që ata kanë dalë në protestë nuk ka pasur një shtab dhe të gjithë bashkë ia kanë dalë që të koordinohen mjaft mirë dhe të mbushin sheshin plot.

(gazeta-Shqip.com)
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staff member
Meme, vargje kundër sistemit dhe bllokime kryqëzimesh në Tiranë (FOTO)

Kryeministri Edi Rama u “ankua” para disa studentëve të UBT-së se protesta e tyre e ka detyruar atë që të merret edhe me Instagramin, por në krahun tjetër mijëra studentë kanë zgjedhur të dalin sërish në rrugë për të vijuar protestën e tyre, duke ju përgjigjur shefit të qeverisë me “Meme”.

“Më shkruante dje një zonjë: “Ore, ça dialogu kërkon nga ata? Kam dy vite që kërkoj të dialogojë me dy që kam në shtëpi dhe ata nuk përgjigjen. Rrinë tërë ditën në telefon dhe qeshin me vete”. Mua të shkretin më keni bërë Instagramist duke dialoguar me shenja aty ku rrini ju”, tha Rama.

Por në fakultete studentët janë bashkuar dhe sërish kanë marshuar duke mbajtur në duar pankarta ironizuese kundër kryeministrit dhe ligjit të arsimit të lartë, ndërkohë që ecjen drejt Kryeministrisë e kanë shoqëruar me thirrje për plotësimin e 8 kërkesave që kanë parashtruar ndaj qeverisë.

 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staff member
Tashi ca duhet me komentu ketu??
Keta sduan, ai sdo pa dialog....ne shohim kush do fitoj!

Nderkohe une shkoj ne shpi me 3 ore vonese....ju plas juve pse shkoj une aq vone? jo!
As mua sme plas per asnjeri!
 
Top