• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Strazburg, emigranti shqiptar fiton çështjen ndaj shtetit grek

Emigranti shqiptar ka fituar betejën ndaj shtetit grek në Strazburg, në lidhje me dëbimin e padrejtë që iu bë nga ky vend.
Gjykata Evropiane për të Drejtat e Njeriut i dha të drejtë shtetasit shqiptar, Arben Lisa, dhe vendosi gjobitjen për shtetin Helen ne 12 mijë euro. Shteti grek duhet të paguajë këtë shumë tek emigrant shqiptar si dëmshpërblim për shkeljen e të drejtave të njeriut si dhe 1.500 euro për shpenzime .Emigranti kishte jetuar ligjërisht për disa vite në Greqi me leje të rregullt qëndrimi, që i kishte rinovuar radhazi midis viteve 2003 dhe 2010.

Ndërsa, në 20 prill 2010 kishte bërë kërkesë për rinovim të lejes, gjë që nuk iu mundësua.
Emigranti shqiptar u arrestua nga autoritetet greke me pretendimin se kishte një leje qëndrimi të skaduar dhe pastaj u dërgua në Shqipëri.
I ndodhur në këtë situatë, emigranti shqiptar ka ngritur një padi në Gjykatën e Strazburgut, ndaj shtetit grek. Pasi janë marrë në shqyrtim të gjitha dokumentacionet dhe provat që dispononte Arben Lisa, ka rezultuar se ai ka pasur të drejtë dhe shteti helen kishte shkelur të drejtat e tij.

Ditë më parë një raport të organizatës Human Rights Wahtch theksohej se sulmet ksenofobie ndaj emigrantëve dhe refugjatëve po kthehen në një fenomen shqetësues në Greqi, ndërsa theksohej se gjykatat greke dhe policia nuk kanë marrë asnjë masë ndëshkimi.

Burimi: shekulli
 

lovely

Anëtar i ri
Mosha
35
Vendndodhja
GENOVA
aq pak pasja kerkuar i gjori
[/QUOTE .
nuk eshte puna me kerku por me bashkpunu e mirekuptu pastaj shifra eshte dytesore,,,
fundja GREQIA ka qene e mbingarkuar me emigrate ,kot sjane kapur me kte tipin qe pska pas b me fituar te drejten per te qendruar ne greqi si nje individ me te drejta absolutisht te pranueshme.
pastaj dhe neve sna gjindet karari .Ai paska qene boss
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
Teme 2012 e ti pergjigjesh sot eshte njelloj sikur :Na ishte njehere....
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
nuk e dija qe kishte dae skadence
nuk thote gje qe eshte e mbyllur si teme
Nuk te citova dhe as te gjykova e dashur.Gola per vete duke e menduar qe ka aq shume ngarje te diteve te sotme sa skam nerva me lodh per ato qe kane kaluar.
Edhe nese do kish date skadence ti e di qe ne jemi mjaft te Zote ne korrigjimin e tyre😉
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
Greqia eshte shtet bastard kur vjen puna tek emigrantat sidomos ata shqipetare!
Nuk dua ti futemi historirave dhe ngarjeve te ngelura ne histori dhe memorje,por une nga cdo eksperience qe me ka lidh me shtetin grek nuk mund ta them kete
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Nuk dua ti futemi historirave dhe ngarjeve te ngelura ne histori dhe memorje,por une nga cdo eksperience qe me ka lidh me shtetin grek nuk mund ta them kete
Une nuk kam absolutely asnje experience te keqe
Vetem ndonje ishull per pushime me lidh me ate vend.
Sidoqofte nuk mund te flasim vetem per experincat Tona personale.... aq me teper ne nje teme te tille

E sa per historine
Mire eshte te dime nga kemi ardhur, kjo na ndihmon to look forward to the future
 
Top